Miłość pod naszym niebem

Okładka książki Miłość pod naszym niebem Sylwia Kubik
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Miłość pod naszym niebem
Sylwia Kubik Wydawnictwo: eSPe Cykl: Seria powiślańska (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Seria powiślańska (tom 2)
eSPe
2020-06-26
2020-06-26
9788382010299
beletrystyka chrześcijańska powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie powieść religijna powieść obyczajowa obyczajowe wieś

"Wsi spokojna, wsi wesoła. Który głos twej chwale zdoła?" Aż chciałoby się zakrzyknąć słowami Jana Kochanowskiego po lekturze powieści. I faktycznie w pewnym stopniu Brzozówka należy do sielskich miejsc, więc zachwyci roztaczającym pięknem przyrody, gościnnością ludzi z sąsiedztwa, których przywary blakną wobec solidarności Powiślan gotowych podjąć wspólny trud zbudowania Izby Pamięci, aby ocalić od zapomnienia ofiary dziejowej zawieruchy i oddać hołd przodkom. Szczęście tkwi w prostocie i akceptacji życia jakiekolwiek by ono nie było. Jestem ciekawa, czy tę myśl przewodnią skrywa też pierwsza i trzecia część sagi.

wróciłam do Brzozówki. Jak ja za tym miejscem tęskniłam jak bardzo mi go brakowało. To książka która wplata się w nasze życie tam jest tak normalnie spokojnie choć nie zawsze ale czujesz się jak u siebie. to druga część serii pod naszym niebem. I nie będzie domu odwykowego za to będzie dom spokojnej starości.

Druga część trylogii Sylwii Kubik. Akcja w tej powieści jak zwykle toczy się niespiesznie. Doktor Maciej w końcu decyduje jaką działalność zamierza prowadzić w szkole. Do Brzozówki przeprowadza się Monika, gdyż Maciej proponuje jej pracę. Najchętniej też zaproponowałby jej własne łóżko... Wszystko byłoby fajnie gdyby do Heleny nie przyjechała z Niemiec córka Józka - Małgosia, która ostrzy sobie zęby na doktorka, ku utrapieniu Moniki.
U Hani spore zmiany, które wywrócą życie rodziny do góry nogami. Z tego też powodu pojawia się u nich na nowo teściowa Weronika. W sumie to bez niej byłoby trochę nudno. Wredny charakter, ale świetnie się czyta o takich osobach. Równoważą sielankę w małżeństwie Hani oraz Karoliny. Szczerze wątpię, że istnieją takie związki jak ich.
Serdecznie polecam, na zimowe wieczory z kubkiem gorącej, aromatycznej herbaty lub lampką wina w sam raz!

Dzień dobry, Kochani 💙🐝 przed nami kolejny miesiąc - zawitał już luty i coraz bliżej do wiosny, moje serce aż się raduje z tego powodu 🌿🌺
Z przyjemnością skorzystałam z ponownego już zaproszenia do Brzozówki, małej wsi na Powiślu, która przywitała mnie rozpościerającymi się pięknymi krajobrazami z brzozami w tle i polską gościnnością. Nie potrafiłam sobie odmówić plotek na werandzie z Karoliną, ależ ona daje motywacyjnego kopa💪🔥, mówię Wam. Pomyślałam, że tym razem zabiorę i Was, abyście złapali chwilę oddechu od codziennych trosk wśród przyjaznych ludzi i zapachu skoszonej trawy. Zapraszam Was dziś na aromatyczną kawę (lub herbatę z sokiem malinowym) do starodawnie, ale przytulnie urządzonego domu p. Heleny, która będzie snuła przed nami opowieści o dawnych czasach, wojennych wydarzeniach. Te historie przeplatane są ludzkimi, życiowymi zrzeszeniami losu.

Tytuł: „Miłość pod naszym niebem"
Autorka: @sylwia.kubik_pisarka
Cykl: Seria powiślańska, tom 2
Seria: Opowieści z wiary
Wydawnictwo: @wydawnictwo.espe
Moja ocena: 8.5/10

Ten krótki, aczkolwiek treściwy pobyt pobyt w Brzozówce naładował mnie pozytywną energią, a dzięki poznanym już wcześniej bohaterom, którzy w większości są życzliwi i empatyczni, poczułam się zaopiekowana, ważna i potrzebna. Lektura tej książki otuliła mnie takim wewnętrznym ciepłem, spokojem i wiarą, że pomimo występujących burz w naszym życiu, w końcu wyjdzie upragnione słońce ☀️ Czułam się jak u siebie w domu, a raczej jak u mojej Babci. Dla mnie była to sentymentalna podróż, przynosząca ukojenie.
Myślę, że Einstein miał rację, pisząc, że „są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko" i to Autorka w tej powieści pokazuje. Dziękuję serdecznie Wydawnictwu @wydawnictwo.espe za egzemplarz książki 💙

Tom drugi serii powiślańskiej autorki.
W pewnej małej wsi na Powiślu zwanej Brzozówką życie toczy się raz lepiej raz gorzej.
Przeszłość miesza się z teraźniejszością i mieszkańcy próbują rozwiązać problemy sami.
Doktor Maciej finalizuje swój projekt i po rozmowie z Karoliną postanawia że będzie to dom spokojnej starości.
Życie toczy się dalej ale i miłość kwitnie i uroki Powiśla wcinają się w ich losy.

Tom drugi serii powiślańskiej autorki.
Życie toczy się dalej ale i miłość kwitnie i uroki...

Wspaniała seria 🥰

Wspaniała seria 🥰

Na okładce to chyba Monika i Maciej są? :)
Fajna książka, tylko ta Hanka z tą swoją histerią, że w wieku 38 lat jest za stara na rodzenie dzieci mnie strasznie irytowała.
Jestem ciut od niej młodsza i naprawdę nie potrzebuję takiej dodatkowej dawki stresu, jeśli kiedyś mam zostać po raz pierwszy mamą 😛

Na okładce to chyba Monika i Maciej są? :)

I znowu powróciłam do Brzozówki i bohaterów, których poznałam w pierwszej części. Polecam wszystkim bo to cudna i wzruszająca książka

Moim zdaniem dużo słabsza od pierwszej części. Po tytule spodziewałam się jakichś romantycznych historii, a tu nic. Dalej te same problemy wałkowane po wielokroć.

Bardzo miły powrót do Brzozówki i jej mieszkańców. Autorka stwarza świetny klimat powieści. Polecam całą trylogię!