Okładka książki Echo przeszłości Justyna Leśniewicz, Ewelina Nawara
Okładka książki Echo przeszłości
Justyna LeśniewiczEwelina Nawara Wydawnictwo: Inanna Cykl: Kings Of Sin (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kings Of Sin (tom 2)
Inanna
2021-01-21
2021-01-21

Okładka książki Miłość na cztery łapy Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłość na czte... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowsk...
Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...

Opinia 18/2022

„Echo przeszłości”, już od dłuższego czasu czekało na swoją kolej. Postanowiłam ją przeczytać wraz z maratonem lutowym – wyzwaniem na Instagramie. I wiecie – nie żałuję.
James jest członkiem kapeli Kings of Sin. Mężczyznę zostawiła partnerka, która pragnęła blichtru i pieniędzy. Zrozpaczony po rozstaniu, ucieka w alkohol. Gdy życiu jego i kapeli pojawia się Celia, nie spodziewał się, że coś między nimi może zaiskrzyć. Gdy mężczyzna stacza się po równi pochyłej, dziewczyna chcąc pomóc chłopakowi odzyskać zdrowy rozsądek wkracza z rozmachem w jego życie i pokazuje jak wiele bliskich osób ma koło siebie. James nie zdaje sobie sprawy jak wiele dziewczyna przeszła, ale z czasem zaczyna doceniać jej osobę i dostrzegać rzeczy, które wcześniej nie przyciągały jego uwagi. Czy ta znajomość może przerodzić się w coś więcej niż przyjaźń?
Bohaterowie są bardzo ciekawie wykreowani. Zarówno James jak i Celia, mają spory bagaż doświadczeń, który z pewnością odcisnął piętno na ich spojrzeniu na świat. Z przyjemnością czyta się historię ich znajomości, początkowy dystans przeradza się przyjaźń, a z czasem w głębsze uczucie. Jednak czy bohaterowie są gotowi, aby się na nie otworzyć? Zwłaszcza, kiedy James ma wyjechać w trasę koncertową, czy tak świeża znajomość przetrwa rozłąkę?
To bardzo ciepła opowieść, pełna emocji, nie ukrywam, że nie raz uśmiechnęłam się czytając wymianę zdań między bohaterami. Bardzo, podobała mi się postać Celii, która jest waleczna i choć wzbrania się przed otwarciem na płeć przeciwną, to jej chęć niesienia pomocy bliskim i sposób w jak podeszła do Jamesa porostu urzeka. Jej gorące serce i dobroć są niesamowite. Brakowało mi trochę ognia między bohaterami – ale umówmy się – nie jest to erotyk, ale bardziej romans, powieść obyczajowa i w tej kategorii podchodziłam do tej pozycji. Czyta się ją z zawrotną prędkością, lekki styl, nie ma zbędnych opisów przedłużających lekturę. Wraz z rozwojem sytuacji między głównymi postaciami można wyczuć rosnące między nimi pożądanie i napięcie seksualne, które opisane jest ze smakiem i dodaje pikanterii pozycji.
To pierwsza książka autorstwa tego duetu, którą miałam okazję przeczytać i z pewnością nie ostatnia. Sięgnijcie po nią i przekonajcie się, czy Was również tak poruszy.

Opinia 18/2022

34/2022

JAMES I CELIA

2 tom serii Kings of sin

Jak do tej pory moja ulubiona część serii ❤️

Wszystko czego się spodziewałam, dostalam. Jamesa bardzo polubiłam, Celine też...choc nie zawsze rozumiałam jej decyzje. Zabawna, przyjemna ksiazka o echu przeszlosci...ktre wplywa na terazniejszosc. Polecam

Nie, nie i jeszcze raz nie. Kurde co to było? Książka zaczęła się bardzo ciekawie i tajemniczo. Mało relacji Celi z James'em. Za dużo problemów reszty zespołu, skoro książka jest o dwóch bohaterach to niech bedzie o nich a nie o całej ósemce, na te sprawy można było poświęcić 3-4 rozdziały a nie w każdym po trochę. Zawiodłam się trochę, po jedynce spodziewałam się czegoś więcej.

Druga część serii Kings of Sin. Tym razem historia Jamesa i Celii. Dwoje młodych ludzi, po przejściach , poranionych ale mających nadzieję.
Czyta się bardzo dobrze. Z przyjemnością sięgnę po trzeci tom i mam nadzieję , że pozostali członkowie zespołu też będą mieli poświęcone im książki.
Jedno mnie rozbawiło tylko, w samej końcówce , jak po powrocie z koncertów z Polski , tęsknili za dobrym jedzeniem. Jedyne czego brakuje w UK, to dobre jedzenie właśnie i tu autorki przegięły trochę .
Polecam serdecznie tę serię

Echo przeszłości
Drugi tom serii Kings Of Sin i kontynuacja losów przyjaciół. W Pierwszym tomie „Melodia serc” poznaliśmy Jo i Liama. To był bardzo udany debiut i z niecierpliwością czekałam na kolejny tom.
W tej części Jamesa - typowego „bad boysa” ze złamanym sercem i Celię - dziewczynę brutalnie doświadczoną w przeszłości. Oboje po przejściach. To opowieść o rodzącym się uczuciu i zaufaniu, o sile przyjaźni, z muzyką w tle.
Bardzo lekka historia, szybko się czyta. Idealna na jeden wieczór. Jedyny minus to spora ilość błędów ale to wina korektora. Czekam na trzeci tom. Mam nadzieję ze będzie o Adrianie i Gwen.

No i znów się nie zawiodłam na autorkach :D
Książkę gorąco polecam !!
Świetna kontynuacja "Melodia serc" tylko tutaj poznajemy dokładnie Jamesa który jest gitarzystą w zespole i przyjacielem Liama oraz Jo i Celie która również poznaliśmy w 1 części jako nową koleżankę, przyjaciółkę Jo.
Bardzo mi się podoba ten zamysł że nie ma kontynuacji oficjalnie Liama i Jo tylko dowiadujemy się o nich na drugim planie a historia drugoplanowych bohaterów z pierwszej części. Po raz kolejny zagłębiły się autorki w problem uzależnienia oraz problemy życiowe. Pokazują jak bardzo ważne jest wsparcie, przyjaźń, szczere relacje. I jak ważne by się otworzyć i móc z kimś porozmawiać tak otwarcie, szczerze.
Książka zapewnia również wiele emocjonalnych wzruszeń i uniesień, jest taką bombą emocjonalną.
Za co bardzo dziękuję autorką. Piękna historia i znów muzyka w tle tak ważna i tak kojąca.

bez zastanowienie moja ocena to 8 bo jest rewelacja ;)

No i znów się nie zawiodłam na autorkach :D
Książkę gorąco polecam !!

No i pięknie.Nawet nie wiedziałam że to jest kolejna część jakiejś serii.Myślałam że to pojedyncza książka. Ale i ta polecam ....

Tom drugi opowiada historię Jamesa, kolejnego członka zespołu Kings Of Sin.
Bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Zarówno James jak i Celia zostali bardzo ciężko zranieni w przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć. James to wrażliwy facet, który razem z przyjaciółmi tworzy świetny zespół, ale w głębi serca ma pustkę. Przeszłość pochłania go. Zaś Celia to młoda, pyskata, pełna energii dziewczyna, która mówi wszystko prosto z mostu. Jej życie również nie rozpieszczało, a pomocną dłoń znalazła u Nancy. Los tak chciał, że skrzyżował ścieżki tych dwoje, tylko
czy da się zapomnieć o przeszłości i zacząć wszystko od nowa, z czystą kartą? Czy ta dwójka da szansę miłości, po mimo bólu i zadanych ran..?
🧡
Powiem tak, ta część podobała mi się jeszcze bardziej. Wiele się wydarzyło w tym tomie. Relacja bohaterów budowała napięcie. Rozwijała się strona po stornie. Dialogi były świetnie napisane. Te potyczki słowne bohaterów dodawały ognia. A pomysły Celi powodowały, że śmiałam się na głos. Ten duet to mieszanka wybuchowa. Był nawet moment, że bałam się najgorszego ale wtedy wkroczyła Lila (świetna postać drugoplanowa) i pocisnęła, że tak się wyrażę 😉 Zakończenie bardzo mi się podobało, teraz pozostało mi czekać na tom trzeci 🙂

Tom drugi opowiada historię Jamesa, kolejnego członka zespołu Kings Of Sin.

zabrakło mi jakiegoś mocniejszego akcentu, po prostu słodka romantyczna historia, bez emocji