Poznański Czerwiec 1956

Okładka książki Poznański Czerwiec 1956 Jarosław Maciejewski, Zofia Trojanowiczowa
Okładka książki Poznański Czerwiec 1956
Jarosław MaciejewskiZofia Trojanowiczowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Miejskie Posnania Seria: Wznowienia historia
historia
Wznowienia
Wydawnictwo Miejskie Posnania
2016-01-01
2016-01-01
Poznań Poznański Czerwiec Czerwiec '56 1956 Piotr Grzelczak

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Kalendarz życia i twórczości Cypriana Norwida. T. 2, 1861-1883 Zofia Dambek, Zofia Trojanowiczowa
Kalendarz życi... Zofia Dambek, Zofia...
Okładka książki Kalendarz życia i twórczości Cypriana Norwida. T. 3, Aneks, bibliografia, indeksy Zofia Dambek, Iwona Grzeszczak, Zofia Trojanowiczowa
Kalendarz życi... Zofia Dambek, Iwona...
Okładka książki Romantyzm, poezja, historia. Prace ofiarowane Zofii Stefanowskiej Maria Prussak, Zofia Trojanowiczowa, praca zbiorowa
Romantyzm, poe... Maria Prussak, Zofi...

dużo faktów, o których się nie mówi.
tylko, że był strajk i tyle.
Nawet dla osoby mieszkającej w Poznaniu ciekawa retrospekcja wydarzeń, cały czas w pełni nie wyjaśnionych.
Pomimo wydania w czasach PRL wygląda na "mało" cenzurowaną;)
Polecam!

dużo faktów, o których się nie mówi.
tylko, że był strajk i tyle.
Pomimo wydania w czasach PRL wygląda na "mało" cenzurowaną;)
Polecam!

Pierwsza oficjalna publikacja o poznańskich wydarzeniach. Wydana w 25 -lecie tych tragicznych wydarzeń. Podczas karnawału Solidarności literaci i historycy mogli wydać coś więcej niż zwykle.

Praca historyczna, zbiorowa, stanowiąca zbiór wspomnień i dokumentów oraz transkrypcje z zapisów taśm, wszystko dotyczące przyczyn, przebiegu oraz konsekwencji wydarzeń z Poznania z 28 czerwca 1956 roku. W odbiorze jak dla mnie dosyć trudne ale warto się zapoznać, z całości jasno i dobitnie wynika, jakim nieludzkim systemem jest komunizm a zarazem jak kuriozalnym i nielogicznym, bełkot którego komuna używała celem wyjaśnienia przyczyn buntu, przekonuje że komunę można wprowadzać tylko siłą, nikt rozsądny dobrowolnie nie zgodzi się na tak kretyński system polityczny.. WARTO choć trudne, bełkot PRL jest okrutny..

• Historyczne ⚔
  • ♥ A to Polska właśnie