ROZWIŃ ZWIŃ

Edipresse Książki
2020-09-16
2020-09-16

więcej Więcej

Guma balonowa: chwila przyjemności, a później niekończąca się, pozbawiona smaku męczarnia.

Książkę można przeczytać, ale nie podobał mi się strasznie rozwleczony początek. W porównaniu do poprzednich książek tej autorki w tej czegoś mi brakowało.

Jestem ogromnie rozczarowana. Ta powieść jest zupełnie nieudana. Brak jej tempa i suspensu. Za to ma jest pełna powtórzeń ("moje panie") i banału. Spodziewałam się lekkiego romansu z odrobiną kryminału, a dostałam banalną papkę, pełną pseudo mądrości o życiu i to jeszcze na ponad 500 stron. A postaci są jak z tektury - trudno uwierzyć, by były rzeczywiste.

Jednym słowem mam słabość do książek Nory Roberts. Jak większość jej powieści tak i ta mnie nie zawiodła.

W moje ręce, nieco przypadkowo trafiła nowa powieść amerykańskiej autorki Nory Roberts. „Kryjówka”, bo o niej mowa, miała być dla mnie odskocznią między thrillerem czekającym na przeczytanie a obyczajówką jednej z polskich autorek.

Okładka wywołała we mnie mieszane uczucia, stara szopa na tle lasu bowiem w żaden sposób nie była w stanie chociażby podpowiedzieć mi jakiej...

Mam mieszane uczucia do tej książki. Wątki akcji i wątki kryminalne: dłuższe (jak choćby przez pierwsze sto parę stron) jak i krótsze(choć urywane), policyjne dochodzenia, śledztwa pchają fabułę do przodu, przez co dosłownie się te treści łyka. Natomiast wątki obyczajowe... tu można odnotować liczne dłużyzny. Na dłuższą metę przeszkadzały mi kwieciste opisy zachowań gwiazd,...

Pierwsze 70 stron super - wartka, zaskakująca akcja, mała bohaterka, która swym sprytem prześciga wszystkich dorosłych i złoczyńca godny prawdziwego potępienia, potem jest już tylko gorzej. Gdyby autorka zamiast na wychwalaniu instytucji rodziny skupiła się na dynamicznym prowadzeniu akcji, byłoby znaczenie lepiej. A tak mamy wykłady o pieczeniu irlandzkiego chleba na...

Wydawać by się mogło, że życie dziesięcioletniej Cate Sullivan jest jak sen. Kochająca rodzina, radosne dzieciństwo, obiecująca przyszłość. Baśniowy sen zostje przerwany, gdy dziewczynka zostaje porwana a jednym z organizatorów porwania okazuje się być jej własna matka. I chociaż wszystko szybko dobrze się kończy, uraz psychiczny i trauma zostają z Cate na zawsze. Po...

Bardzo lubię książki Nory Roberts, lecz z przykrością muszę stwierdzić, że ta jest najsłabsza z tych, które do tej pory czytałam. "Zmęczyłam" ją i z ulgą odłożyłam . Może autorka chciała za dużo na raz, a może chciała niewystarczająco... efektem jest "nic ciekawego".

Myślę że przeczytałam ok.połowy książek Pani Nory. Najbardziej mi podeszły te z wątkiem magii i fantastyki i te z wątkiem kryminalnym. I czekałam na tą książkę ale moim zdaniem jest jedną z tych mniej udanych. Więcej tam romansu niż kryminału. Teraz czekam na 3 część "Kroniki tej jedynej"

• 2020
  • 2020