Chainsaw Man vol. 07

Shueisha
2020-06-04
2020-06-04
japoński

Okładka książki Moriarty: Tom 2 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Moriarty: Tom 2 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki The Promised Neverland #2 Posuka Demizu, Kaiu Shirai
The Promised N... Posuka Demizu, Kaiu...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Twój głos Marcin Blacha, Aleksandra Motyka
Cyberpunk 2077... Marcin Blacha, Alek...
Okładka książki Ogród słów Midori Motohashi, Makoto Shinkai
Ogród słów Midori Motohashi, M...

Jeśli po jakiejś serii można się spodziewać, że po jakimś czasie stanie się nużąca to Chainsaw Man zdecydowanie taką serią nie jest. Nie należy się tu przyzwyczajać do postaci, ale także nie znajdzie się tu nudy! Coś się kończy i coś się zaczyna niemal od razu.

W gruncie rzeczy to dość przykra manga, ale czasem się o tym zapomina w ferworze wydarzeń.

Chainsaw Man jest krwawą, momentami szokującą mangą, lokującą się gdzieś na pograniczu horroru, zwariowanej komedii i historii shonen. Za cykl odpowiada Tatsuki Fujimoto znany wcześniej z serii Fire Punch. Jedenastotomowa seria pojawia się w Polsce za sprawą wydawnictwa Waneko, które wydaje także inny tytuł utalentowanego mangaki — Look Back. Po tym, jak wyśmienitą mangą jest Chainsaw Man, warto sięgnąć po wszystkie inne tytuły autorstwa tego mangaki.

Dawne walki i wybuchy przerodziły się w tym tomie w spiski i intrygi. Dużo osób szykuje się do cichego zabójstwa Denjiego, bardzo spodobały mi się projekty tych nowych postaci.

Najbardziej zaciekawiła mnie rozmowa starszego łowcy z chińską zabójczynią o Makimie, z pewnością te informacje mogłyby trochę namieszać, zresztą tak samo jak i te od Aniołka.

Szkoda tylko, że główne postacie dostały mało stron, ale za to było kilka zabawnych momentów!

Szkoda tylko, że...

Chainsaw mana po pierwszym tomie prawie porzuciłem. Nie czułem, że będzie z tego coś dobrego i muszę przyznać, że się pomyliłem. Fujimoto okazał się nie tylko obkutym w horrorze geekiem, ale również świetnym scenarzystą i prawdziwym cwaniakiem. Zaskakujące rozwiązania fabularne i diabelnie inteligentna gra z czytelnikiem, jego oczekiwaniami i kulturowymi kliszami właściwie w całości pojawiają się dopiero w drugim tomie, więc pierwszy może zniechęcić, a on się tym zupełnie nie przejmował. Na szczęście ta zwyżka formy trwa również w następnych tomach i na ten moment to jedna z najciekawszych serii na komiksowym rynku.

Komiksiarze znają pewnie Goona. Serię, która znana jest z tego, że przez większość czasu jest głupkowata i kloaczna, ale na konkretne story arci nagle zmienia się w poważną angażującą emocjonalnie historie. I te nagle zmiany są równie urocze, co momentami nieporadne. Chainsaw man robi dokładnie to samo, ale z ogromną gracją nie tyle przeplatając, co miksując te dwa z zewnątrz sprzeczne podejścia do prowadzenia fabuły, Polecam, nie mogę doczekać się ostatnich dwóch tomów

2081

W tym tomiku pojawia sie wiele nowych roznorodnych postaci tych dobrych oraz zlych. Denji stal sie bardzo popularny... tylko niestety w tym zlym slowa znaczeniu bo wszyscy chca go zabic ;D Akcja sie mega rozkreca i jest bardzo brutalnie, ale juz nie tak obrzydliwie jak bywalo. Seria trzyma poziom, wszystko jest wywazone odpowiednio - walki, przemoc, zabawnosc i relacje bohaterow. Denjiego i Power nie da sie nie lubic! <3 Najbardziej rozbawila mnie akcja z samochodem Kobeni i Power za kierownica xD Moze brnac dalej cos wiecej dowiemy sie tez o tych zlych polujacych na Denjiego ;) Z pewnoscia to nie koniec tego szalenstwa! Zaraz zabieram sie za nastepny tomik ;3

🍴Zamawiał ktoś grillowanego rekina?
Jeśli tak to Chainsaw Man serwuje nam takie pyszności!
Ale to nie wszystko, bo oprócz przypieczonego mięska mamy:
-dynamiczne walki
-piękne ilustracje
-dużo trupów

Jeśli myślicie, że to wszystko to jesteście w dużym błędzie 🤫
Dopiero teraz zaczyna się ostra jazda bez trzymanki i nie ma nawet czasu na sentymenty.

Do akcji wkracza DUŻO nowych postaci, które są tak samo oderwane od rzeczywiści jak reszta.
•Święty Mikołaj z Niemiec, który niestety nie wącha kwiatków od spodu.
•Trójka braci, którzy wierzą w to że są nieśmiertelni.
•Quanxi, która posiada nietypowy harem.
•Tolka i bezimienna pani ,którzy póki co są dla mnie wielkim znakiem zapytania.

Nie zapominajmy też o ochroniarzach Denjego:
•Kusakabe, Tamaki i Yosida - tylko pamiętacie żeby nie zjadać przy nich niczego z ziemii.

No i chyba nie muszę mówić, że te tomiki były tak samo dobre, co poprzednie 👏🏻
Autor cały czas nas zaskakuje i pokazuje, że może być jeszcze brutalniej.
Pomimo tego nie zapomina o pogłębianiu relacji między głównymi bohaterami i tworzy naprawdę cudowne duety 🥺

W końcu dowiadujemy się też czegoś więcej o demonach i o tym, że Denji może znacznie więcej jeśli zrozumie swoją moc (ujeżdżanie Beama się nie liczy).

I UWAGA fanfary 🎉
Czas wręczyć order dzbana, który ląduje do:
-DENJIEGO!!!
Myślałam, że nie da się go bardziej pokochać, ale chłopak cały czas zaskakuje swoimi cudownymi pomysłami. Dlatego zasłużył na to wyróżnienie.

🍴Zamawiał ktoś grillowanego rekina?
Jeśli tak to Chainsaw Man serwuje nam takie pyszności!
Ale to nie wszystko, bo oprócz przypieczonego mięska mamy:
-dynamiczne walki
-piękne ilustracje
-dużo trupów

Jeśli myślicie, że to wszystko to jesteście w dużym błędzie 🤫

Do akcji wkracza...

2014

Życie Denjiego nigdy nie było nazbyt przyjemne i bezpieczne. Długi u mafii, opętanie przez demona piły i w końcu praca na rzecz tajemnej organizacji. To wszystko jednak tylko malutkie problemy. Prawdziwe „szaleństwo” rozpoczyna się w momencie, kiedy jego twarz pojawia się w telewizji. Media prezentujące go jako „przerażającego demona piły mechanicznej” przysporzyły mu sporej popularności, której raczej chciałby unikać. Niestety stało się inaczej i cały świat dowiedział się o jego istnieniu. Nie umknęło to uwadze innych krajów, które wysłały do Japonii swoich zabójców mających za zadanie uśmiercenie chłopaka.
W świecie stworzonym przez Fijimoto, gdzie demony mieszają się z ludźmi, nic nie może być nazbyt „normalne”. Ameryka, Niemcy, Rosja i Chiny wysyłają więc do Kraju Kwitnącej Wiśni swoich zabójców, których trudno określić mianem „zwykłych”. W pierwszej połowie mangi czytelnik ma więc okazję poznać masę nowych „nietuzinkowych” postaci, które na długo pozostaną w jego pamięci. Jedną z nich jest Quanxi z Chin. Niezwykle utalentowana użytkowniczka miecza, który otacza się wianuszkiem „specyficznych” niewolnic, spełniających każde jej życzenie (szczególnie to łóżkowe). Jest ona zdecydowanie najgroźniejszym z przeciwników, który na dodatek będzie odgrywał znaczącą rolę w fabule. Od strony Rosji nadciąga zaś Tolka i jego partnerka. Na temat tych „zabójców” dowiadujemy się tutaj zdecydowanie najmniej. Ciekawie za to prezentuje się moc kobiety, która może uśmiercić swój cel dźgając go kilkukrotnie gwoździem. Niestety wiążę się to z dość wysoką ceną, jaką jest jej śmierć. Ameryka do tego zadania wyznaczyła zaś trójkę braci, którzy przekonani są o swojej nieśmiertelności, a ich umiejętnością jest zdolność przybierania dowolnej postaci zabitej osoby. Ostatnim, ale dość niebezpiecznym zabójcą jest „Święty Mikołaj” z Niemiec. Poczciwy staruszek nie roznosi jednak prezentów, a każdą dotkniętą przez siebie osobę zamienia w bezwolną lalkę służącą mu jako broń. Kiedy całe wymienione towarzystwo pojawia się w Japonii, rozpoczyna się prawdziwa ostra jazda bez trzymanki. Trup będzie się tutaj ścielił gęsto, krew będzie się lała strumieniami, a dynamika wydarzeń nie pozwoli czytelnikowi nawet na sekundę nudy. Oczywiście cały tomik kończy się w kulminacyjnym momencie, tak aby podsycić ciekawość czytelnika i zachęcić go sięgnięcia po kolejną część.

Pogubiłam się...

Za dużo nowych postaci, za duża przerwa od czytania szóstego tomu.

Ciężko mi było odróżnić od siebie niektórych łowców demonów. Patrząc jeszcze na to, że cześć z nich w trakcie się zmienia lub ma podane parę pseudonimów naprawdę ciężko mi było się w tym wszystkim połapać. Poza tym po tym tomie mam bardzo duży problem dotyczący potencjalnej śmiertelności i nieśmiertelności naszych demonów.

Mam nadzieję, że tom ósmy co nieco mi rozjaśni.

Pogubiłam się...

Za dużo nowych postaci, za duża przerwa od czytania szóstego tomu.

ZASADY PRZESTAJĄ OBOWIĄZYWAĆ

„Chainsawman” to manga, której nie da się nie lubić. Nie ważne, jak absurdalna czy głupia wyda się Wam treść, to jak ukazała ją autor, jest absolutnie urzekające. I chociaż przypomina wiele podobnych tytułów, z wydawanym po polsku „Jujutsu Kaisen” na czele, „Chainsawman” jest od nich lepszy i urzeka swoją bezkompromisowością i bezpretensjonalnością.

Gdy prawda o istnieniu Denjiego wyszła na jaw, zaczęło się prawdziwe szaleństwo! I to jakie! Tokio staje się sceną nadchodzącej walki, która rozpala wyobraźnię ściągających masowo do miasta zabójców z całego świata chcących dopaść naszego Człowieka Piłę Mechaniczną. Oddział Demonobójczy zastanawia się, co zrobić w tej sytuacji i jak ochronić towarzysza, ale kiedy zaczyna się walka, a zasady przestają obowiązywać, wydarzyć może się wszystko!

ZASADY PRZESTAJĄ OBOWIĄZYWAĆ

• Manga