Liebe mich, töte mich

Okładka książki Liebe mich, töte mich Jennifer Hillier
Okładka książki Liebe mich, töte mich
Jennifer Hillier Wydawnictwo: Random House Books kryminał, sensacja, thriller
Jar of Hearts
Random House Books
2020-01-13
2020-01-13
niemiecki

Tyle osób było zachwyconych tą historią, natomiast ja jestem mocno zawiedziona. Akcja rozwijała się bardzo powoli, dostarczając emocji jak na grzybobraniu. Co więcej, wydarzenia z teraźniejszości były przeplatane rozdziałami z przeszłości, co jeszcze bardziej opóźniało rozwój czegokolwiek. Nazwałabym to bardziej powieścią obyczajową niż thrillerem, ponieważ przez większość książki zupełnie nic się nie działo. Spodziewałam się o wiele więcej, a nawet zakończenie nie było zaskakujące.

Dobra książka, do ostatnich stron trzyma w napięciu.

Dobra książka, do ostatnich stron trzyma w napięciu.

Zbrodnia sprzed lat zostaje rozwiązana, a życie zamieszanych w nią ludzi przewraca się do góry nogami gdy prawda wychodzi na jaw. 14 lat zajęło śledczym odkrycie co stało się z szesnastoletnią Angela Wong. Ciało dziewczyny zostało odkryte zaledwie kilka kroków od domu jej najlepszej przyjaciółki Georginy, a sprawcą okazuje się chłopak tej samej przyjaciółki. Wszystkie ślady kierują uwagę w stronę Geo. I wtedy na jaw wychodzi jeden z jej mroczniejszych sekretów, Geo wiedziała, co stało się z Angelą, lecz nie powiedziała ani słowa. Trzymała to w tajemnicy aż do dnia, gdy została aresztowana i posłana do więzienia.

Kiedy Georgina zostaje skazana i trafia do więzienia, a sprawca morderstwa dostaje dożywocie wszyscy sądzili, że wreszcie poznali prawdę. Jednak kiedy w miasteczku zostają odnalezione poćwiartowane ciała kobiet ponownie wybucha niepokój. Kto stoi za tymi morderstwami i jaki ma cel by ciała ofiar zostawiać w miejscach, które były częścią życia Geo przed śmiercią jej przyjaciółki?

Bardzo dobra historia, która łączy wydarzenia przeszłe i teraźniejsze, co pomaga zrozumieć to co przeżywa bohaterka. Książka wciąga od samego początku dając więcej pytań niż odpowiedzi co powoduje, że nie można oderwać się od tej historii. Wiele wydarzeń na pewno zaskoczy czytelnika. I chociaż pod koniec domyśliłam się jak to się skończy to i tak z ciekawością dokończyłam historię. Naprawdę dobra książka 😁
Ps. Chociaż ciągłe wstawki o tym, że najbrutalniejsze więźniarki miały Polski akcent był dla mnie dziwnie oburzający 😂

Rzadko się zdarza, żeby książka wciągnęła mnie tak szybko, zazwyczaj zanim się rozkręci fabuła, to trochę mija. Tutaj od początku wszystko mi się podobało, ciekawy wątek głównej bohaterki, tajemnice z młodości. Ciekawy i wciągający thriller. Dość dziwne zakończenie i można się przyczepić do kilku wątków, ale mimo wszystko zaskakujące.

Dziwna fabuła, coś nie pykło... Zapowiadało się ciekawie ale im dalej w las, tym gorzej. Najbardziej mnie irytował skrót Geo więc cały czas czytałam pełne imię Georginia - ktoś miał podobnie?
Pytanie, dlaczego Georginia nie poszła do więzienia skoro zabiła Calvina i Dominica?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To nie jest thriller psychologiczny... to psychologiczna wojna. Losy trójki najlepszych szkolnych przyjaciół: zamordowanej Angeli, skazanej za udział w jej śmierci Georginy i szukającego prawdy przez kilkanaście lat Kaisera.

Pogrzebane tajemnice mogą powrócić... i powracają. Mroczny sekret Georginy Shaw, szefowej firmy farmaceutycznej, to jej udział 14 lat temu w morderstwie, poćwiartowaniu i zakopaniu niedaleko domu zwłok przyjaciółki, Angeli Wong, szkolnej gwiazdy cheerleaderek. Za te i kolejne trzy zabójstwa odpowiada Calvin James, pierwsza licealna miłość Geo. Kaiser Brody jest teraz detektywem w Seattle prowadzącym sprawę dusiciela ze Sweetbay. Szczątki zostają znalezione, a Georgina, skuteczna kobieta sukcesu trafiła tam, gdzie szacunek wzbudza się strachem.
Chociaż wszyscy myślą, że w końcu poznali prawdę, to jednak głęboko skrywane są mroczne sekrety, a to, co wydarzyło się tej fatalnej nocy, jest bardziej złożone i mrożące krew w żyłach, niż ktokolwiek przypuszczał. Teraz obsesyjna przeszłość dogania śmiertelną teraźniejszość, gdy pojawiają się nowe ciała, zabite dokładnie w ten sam sposób, co Angela Wong.

"W każdej historii pojawia się bohater i łajdak. Czasem to jedna i ta sama osoba."

Od początku cisną się pytania czy zdrowa psychicznie szesnastolatka jest zdolna do świadomego bestialstwa, czy to makabryczny zbieg okoliczności zrobił z niej wspólnika w zbrodni.

Powieść dzieli się na pięć rozdziałów, które również są jakby kolejnymi rozdziałami w życiu bohaterów.
W historii podążamy za dwoma perspektywami Geo i Kaisera oraz za dwoma liniami czasowymi. Do bieżących wydarzeń autorka wplata retrospekcje.
Doskonałym stylem literackim autorka stworzyła intensywną , niepokojącą , niezwykle graficzną opowieść, która przykuła moją uwagę i całkowicie zaangażowała mnie w fabułę. Mroczna sieć intryg osadzona w realiach szkolnych, więziennych i życia dorosłego. Ukazująca problemy z asymilacją, prawdziwą miłość, walkę z chorobą kogoś bliskiego.

Czasem kończy się czytać jakąś książkę i nie wie się co o niej myśleć i tak właśnie jest z tą książka . Jedna z lepszych jakie czytałam, zaskakująca trzyma w napięciu do samego końca a jej zakończenie na pewno nie jest takie jakiego czytelnik mógłby się spodziewać. Zostanie w mojej pamięci na bardzo długo

Angela zaginęła i po latach Jej szczątki zostały odnalezione za domem Jej najlepszej przyjaciółki(Geo) i za morderstwo został skazany były chłopak Geo(Calvin) , który miał toksyczny wpływ na Geo i zmusił Ją by mu pomogła. I mężczyzna dostał dożywocie , a Geo 5 lat. Jednak , gdy przebywa w więzieniu odwiedza Ją dawny przyjaciel(Kai) , który jest gliniarzem i prowadził sprawę zaginięcia/morderstwa Angeli i mówi Jej , że Calvin uciekł z więzienia. Następnie mija 5 lat i , gdy Geo wychodzi z więzienia ktoś zaczyna mordować w taki sam sposób jak zginęła Angela i Kai uważa , że Calvin powrócił. W tej samej chwili Geo wraca do rodzinnego domu i zamieszkuję z ojcem co wielu się nie podoba , a sam Kai stara się odnaleźć mordercę i prosi o pomoc Geo. I dowiadujemy się również jak to się stało , że Angela zginęła. A konkretnie imprezowali we trójkę w domu Calvina i w pewnym momencie Geo odpłynęła , a jak się ocknęła ujrzała jak Calvin gwałci Angelę i po wszystkim mówił , że Angela sama chciała , ale Angela zaczęła krzyczeć , że Ją zgwałcił i powiedziała , że wezwie policję i wtedy chłopak Ją zabił i zmusił Geo by mu pomogła pozbyć się ciała wmawiając Jej , że to wszystko Jej wina , bo to Ona przyprowadziła tu Angelę. I pod koniec Kai i Geo idą do łóżka , a kilka godzin później Kai ostrzega Ją , że Calvin był widziany w mieście i prosi by była ostrożna. I w końcu wychodzi na jaw prawda. Okazuję się , że mordercą jest syn Geo i Calvina , którego kobieta oddała do adopcji od razu po urodzeniu , bo chciała by miał lepsze życie i 18-letni chłopak atakuję matkę i wtedy zjawia się Calvin i ratuję Geo i widząc , że ich syn jest taki sam jak On mówi Geo , że tacy ludzie jak Oni nie powinni istnieć i kobieta przyznaję mu rację i następnie wyciąga broń i zabija obu. A w epilogu dowiadujemy się , że Geo jest z Kaiem i spodziewa się dziecka. Powiem szczerze , że na początku książka trochę mnie nudziła , ale gdy zaczyna się druga część to nawet się wciągnąłem i super się czytało i niektóre wątki naprawdę mnie zaskoczyły choć muszę przyznać , że Geo była strasznie irytująca. No i nie podobały mi się te ciągłe skoki czasowe. Raz jest rozdział w teraźniejszości ,a potem w przeszłości i tak w kółko. I nawet nie ma żadnej informacji na początku , że to cofnięcie do tyłu. Na plus za to Kai. A co do zakończenia to niby zaskakujące , ale miałem wrażenie , że zrobiły się z tego takie trudne sprawy. Jednak mimo wszystko można przeczytać.

Całkiem niezła, czytało się szybko i z zaciekawieniem. Fabuła dobra, choć zakończenie słabe. Mogła się autorka bardziej postarać.

Książka fajna ale zakończenie wpłynęło na obniżenie mojej oceny.

Książka fajna ale zakończenie wpłynęło na obniżenie mojej oceny.

• Recenzenckie