Okultystyczne korzenie światowej rewolucji. Ezoteryka w służbie postępu

Michał Krajski Wydawnictwo: Fronda historia
Fronda
Michał Krajski Stanisław Krajski ezoteryka komunizm okultyzm filozofia historia komunizmu
historia

Historyczny misz-masz

Tak, trochę mi zajęło zapoznanie się z książką "Okultystyczne korzenie światowej rewolucji. Ezoteryka w służbie postępu" autorstwa Michała Krajskiego. Pragnę jednak na początku zaznaczyć, że nie jest to książka, którą jest łatwo ocenić "w normalnych kategoriach przeczytanych książek" z uwagi na jej tematykę, naukowy język oraz gatunek.

Ja sama...

Pozycje z gatunku literatura popularnonaukowej od lat goszczą w mojej domowej bibliotece. Choć nie błyszczałam na lekcjach fizyki uwielbiam książki Stephena Howkinga. Na widok krwi i otwartych ran robi mi się słobo jednak nnie przeszkadza mi to zaczytywać się w kolejnych tekstach Jürgen Thorwald. Moim konikiem zaś są książki historyczne i tutaj niezmiennie najwyższym...

Książka ciekawa. Wiele ciekawych kwestii. Było by więcej gwiazdek, ale zabrakło mi rozdziału o tajnych stowarzyszeniach radzieckich, czy też o wyprawach czeka stricte okultystycznych.

Bardzo ciekawa książka o źródłach najbardziej zbrodniczej ideologii w dziejach świata. Niestety miejscami trudno się czyta ze względu na ciężki filozoficzny język, mimo tego warto.

• Marksizm/ postmodernizm
  • 52/2020