La vallée

Okładka książki La vallée Bernard Minier
Okładka książki La vallée
Bernard Minier Wydawnictwo: XO Editions Cykl: Martin Servaz (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Martin Servaz (tom 6)
XO Editions
2020-05-20
2020-05-20
francuski
9782374481906

Trzyma poziom. Dla mnie najlepszy tom z Martinem Servazem.

Trzyma poziom. Dla mnie najlepszy tom z Martinem Servazem.

Jak zwykle się nie zawiodłam, chociaż ta książka dłużyła mi się trochę.
Niesamowity powrót Marianne mnie zaskoczył.

Jak zwykle się nie zawiodłam, chociaż ta książka dłużyła mi się trochę.
Niesamowity powrót Marianne mnie zaskoczył.

trzyma poziom

trzyma poziom

Jedna z lepszych części cyklu.

Jedna z lepszych części cyklu.

Rzadko się zdarza, żebym w trakcie czytania kryminału nie miała żadnego podejrzanego. Każde wydarzenie prowadziło do większego zamieszania w mojej głowie. Zdecydowanie będę sięgała po kolejne książki autora.

Z braku ciekawych nowości sięgnąłem pominiętą wcześniej powieść mojego ulubionego francuskiego pisarza kryminałów. Takiego zaskoczenia jak przy "Bielszym odcieniu śmierci" już nie będzie. Minier obsesyjnie wraca do tej książki, przywołując wydarzenia i osoby z pierwszej książki. Mam takie wrażenie, że formuła serii o Komisarzu Servazie jest już na wyczerpaniu. Powieść nie trzyma w napięciu, tak jak powinna. Motywacje winowajcy jak i same zbrodnie wydają mi się być naciągane i mało prawdopodobne. Niby wszystko spina się na koniec w logiczną całość i po raz kolejny komisarz wychodzi zwycięsko z trudnej sytuacji, ale czyta się to bez większego dreszczu emocji. Zapomina się tą książkę zaraz po przeczytaniu...

Śledztwa Martina są nie standardowe jak on sam.Ciężki temat,smutny i przygnębiający, skąd się biorą takie pomysły ? Ale taki jest świat....i nic tego nie zmieni😟

Polecam. Jedna z lepszych z serii, zaskakująca i wciągająca

Polecam. Jedna z lepszych z serii, zaskakująca i wciągająca

W mojej ocenie najlepsza do tej pory część cyklu o komendancie Martinie Servazie. Świetny klimat, atmosfera która z każdym kolejnym dniem staje się coraz cięższa i trzymająca w napięciu. Polecam!

Jest to kolejna część pewnej historii - a dotyczy francuskiego policjanta, Martina.
Jest to kryminał. Zawiera sporo psychologicznych wątków. Zakończenie zaskakuje. Bohaterowie są ciekawi.
Jak dla mnie, to są składowe bardzo dobrej książki, którą czyta się całkiem szybko.