WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. Powroty

Ewelina C. Lisowska Wydawnictwo: Do czytania... literatura obyczajowa, romans
Do czytania...
2020-05-11
2020-05-09
depresja romans miłość lęk metamorfoza

Kasia bardzo przeżywa rozstanie z Darkiem. Mimo iż ich związek był bardzo burzliwym to jednak łączyło ich uczucie. Po rozstaniu z mężczyzną świat Kasi się wali. Traci pracę a do tego nie ma dachu nad głową. Z pomocą przychodzą Jola i Leszek. To oni zapewniają kobiecie lokum, a Leszek pracę w galerii sztuki. Pewno dnia kobieta spotyka na swojej drodze bezdomnego i tym razem to ona oferuje mu pomoc.
Z czasem odkrywa iż Tymon jest bardzo podobny do jej byłego partnera, a może tak się tylko Kasi zdaje ? Spędzony razem czas sprawia że dziewczyna zaczyna czuć coś do swojego podopiecznego. Jednak on mimo młodego wieku odsuwa się od niej. Jaką rolę w życiu kobiety odegra bezdomny? Czy będzie wstanie zastąpić Daro i uczucia do niego, a może to tylko zwykła troska ?

Kochani powieść cudowna, delikatna. Zresztą jak każda książka Ewelinki. Czyta się ją niezwykle szybko i lekko.
Świetnie dobrani bohaterowie ale także problematyka utworu wzięta z życia. Co znajdziecie w tej piwoeści ?

Problemy życia codziennego, problem z seksualniścią, depresją, problem z odnalezieniem się w życiu codziennym. W świecie gdzie wszyscy jesteśmy w ciągłym biegu i co raz mniej w nas empatii do drugiego człowieka. Ta książka pozwala się na chwilę zatrzymać i zreflektować. A może I na pewne sprawy spojrzeć z całkiem innej perspektywy.
Czy polecam?
Oczywiście że tak!! Tą powieść i każda inną. Pióro Ewelinki jest wspaniałe!

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Kasia po załamaniu nerwowym, które przeszła zamieszkała z Jolą i jej narzeczonym Leszkiem Solskim. Podjęła również pracę u niego w galerii. Kobieta próbuje dojść do siebie i pogodzić się z odejściem ukochanego. Niestety mimo upływającego czasu tęskni za nim. Pewnego dnia odwiedzając przyjaciółkę kobieta wpada na Dariusza. Okazuje się że jest jej sąsiadem. Wszystkie uczucia ożywają i Kasia zaczyna mieć nadzieję że tym razem im się uda. Nic bardziej mylnego. Dariusz znika a Kasia po raz kolejny pogrąża się w rozpaczy.
Pewnego dnia pod bramą rezydencji spotyka bezdomnego. Przechodząc obok niego kobieta codziennie wrzuca mu po kilka złotych. W końcu postanawia że pomoże mu i się nim zaopiekuje. Codzienna opieka nad mężczyzną oraz modlitwa pomaga przetrwać jej ból po stracie ukochanego. Kasię i nieznajomego zaczyna łączyć przyjaźń i bardzo dobrze czują się w swoim towarzystwie.

Czy Darek zniknął definitywnie z życia Kasi? Kim okaże się bezdomny?
Czy Kasia zapomni o Darku i zainteresuje się bliższą znajomością z nieznajomym?

Autorka po raz kolejny pokazuje nam realia prawdziwego życia. Ciągłe zmaganie się z problemami do tego choroba, która czasami nie pozwala normalnie funkcjonować. Pokazuję nam jak choroba psychiczna wpływa na życie Kasi i bliskich z jej otoczenia. A także problemy Dariusza podczas intymnych zbliżeń. Ewelina udowadnia nam że jeżeli kochamy i bardzo nam na kimś zależy wszystkie problemy i przeciwności jesteśmy w stanie pokonać gdyż życie to nie bajka i nie składa się tylko ze szczęśliwych momentów. A wspólna walka o szczęście zbliża jeszcze bardziej. Gorąco polecam sięgnąć po tą serię bo naprawdę warto. A autorce ardzo dziękuję za e-booka i możliwość recenzji 😊😘😘

#recenzja #ewelinaclisowska #wieknieważny #powroty #problemypsychiczne #wartościowaksiążka #bookstagram #bookstagrampl #książkoholik #ksiazkadobranawszystko #książki #światrecenzentów

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Kasia Kowalska po stracie domu i firmy próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Liczy przy tym na wsparcie ukochanego. Jednak Darek, choć cały czas deklaruje wielką miłość caly czas ma opory przed złożeniem jakichkolwiek poważniejszych deklaracji, przez co w Kasi znowu "odzywa" się jej niskie poczucie własnej wartości. To wszystko sprawia, że dochodzi między nimi do awantury i... zerwania.
Na szczęście nie musi się martwić o dach nad głową i pracę. Zawdzięcza to Joli, do niedawna jednej z pracownic, a obecnie partnerce Leszka, czyli jednego z dawnych zleceniodawców. On to zatrudnia Kasię w swojej galerii/muzeum.
Gdy pewnego dnia kobieta idąc do pracy pomaga bezdomnemu nie przypuszcza nawet, że ta jedna decyzja wiele zmieni w jej życiu...
Dlaczego Kasia straciła firmę i dom?
W jaki sposób spotkanie z bezdomnym zmieniło życie Kasi?
Czy Kasia i Darek będą razem?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie właśnie w tej książce (oraz w pierwszej części serii).

Kasia jest nietypową kobietą. Na za sobą trudne dzieciństwo, a problemy z jakimi walczyła od początku podstawówki jakoś nie chcą jej opuścić. Dlatego też z przyjemnością sięgnęłam po drugi tom serii, w którym poznajemy dalsze losy Kasi, Darka oraz ich znajomych. Kibicowałam obojgu, ale chyba bardziej trzymałam kciuki za Kasię. Chciałabym, by przezwyciężyła swoje problemy i znalazła szczęście. Czy tak się w końcu stało? Sprawdźcie sami...
A po odłożeniu książki lub sprzętu, na którym czytaliście ebooka, zastanówcie się choć przez chwilę, czy byliście w takiej sytuacji jak Kasia, albo... czy przypadkiem nie wypowiedzieliście słów, które zraniły bardziej niż najostrzejszy nóż.

Za ebooka do recenzji dziękuję autorce i wydawnictwu.

W drugiej części poznajemy dalsze burzliwe losy Kasi i spokojne Leszka oraz Joli.
Po odejściu swojej miłości Darka Kasia nie może się pozbierać. Leszek postanawia zatrudnić ją w swojej galerii. Wraz z Jolą proponują jej aby z nimi zamieszkała. Świat Kaśki przewraca się do góry nogami, kiedy nagle pojawia się bezdomny . Kobieta postanawia mu pomóc, wraz z pomocą przyjaciół daje mu schronienie, opiekuje się w chorobie. Z czasem coś ją do niego ciągnie, a nawet zaczyna się zakochiwać. Kobieta jednak odrzuca to uczucie, bo nie może zapomnieć o Daro „serce nie sługa”. Co więcej Kasia ma wrażenie patrząc na Tymka, że ten bardzo przypomina jej z wyglądu byłego faceta.
Jak to możliwe?
A może Kasia wariuje?
Musicie się przekonać.
Książkę czytało mi się bardzo dobrze i dość szybko. Autorka poruszyła tutaj problem seksualności u mężczyzn. Myślę, że wielu z nich go ma, jednak wstyd i poniżanie przez inne kobiety sprawiają, że czują się bezwartościowi. I ciężko nawiązać im jakiekolwiek bliższe relacje. Drugim problemem jest bezdomność. Tutaj Kasia u mnie zapunktowała i to bardzo. Ja bym się nie odważyła na jakąkolwiek pomoc takiej osobie. Nie dlatego, że nie lubię pomagać, ale bardziej ze strachu. Trzecim problemem takim samym jak w pierwszej części jest poruszony temat depresji. Również ciężki. Ta choroba nigdy nie znika, jednak trzeba bardzo uważać, bo nie leczona może doprowadzić do tragedii. Dobrze w tej sytuacji mieć w kimś wsparcie. Tutaj akurat Kasia miała, gdyby nie jej przyjaciele to nie wiadomo jakby się to skończyło. Ogólnie mówiąc Katarzyna miała słabą psychikę i często przechodziła załamanie nerwowe. Nie wiem kogo tak naprawdę było mi żal czy Dariusza, czy Kasi. Między nimi było bardzo burzliwie. Oboje przez swoje kompleksy o mały włos stracili szansę na szczęście. Powieść bardzo mi się podobała. Zakończenie dosyć przewidywalne. Na pewno sięgnę po kolejne książki tej autorki.

Powroty" przedstawiają dalsze perypetie Darka i Kasi i utrzymane są w podobnym tonie do części pierwszej. Podczas lektury miałam mieszane uczucia wobec pary głównych postaci i ich zwariowanych pomysłów. Intryga stworzona przez autorkę jest interesująca, ale nie bardzo wpisuje się we współczesne realia-gdyby fabuła rozgrywała się początkiem XX wieku, można by uznać ją za prawdopodobną, tymczasem zupełnie nieprawdopodobne w XXI wieku wydają się poczynania Darka celem odzyskania ukochanej,choć przyznam, że dosyć oryginalne.

Na uwagę zasługują zasygnalizowane w powieści problemy natury seksualej u młodego mężczyzny, wywołujące paniczny lęk przed odtrąceniem ze strony kobiet. Temat jest trudny, drażliwy dla męskiej części populacji,ale dzięki (między innymi) książkom pani Eweliny, nie został potraktowany jako tabu, przeciwnie - częściowo opisany, a szczególnie ukazany jako źródło problemów w budowaniu zdrowego związku.

Dziękuję pani Ewelinie C. Lisowskiej za e-book.

Zachęcam do zapoznania się z zwywiadem na moim blogu czytelniczeinspiracje.wordpress.com

Druga część "Wieku nieważnego" pokazuje dalsze losy Katarzyny i jej przyjaciół. Utrzymana jest w podobnym stylu co część pierwsza (link poniżej),jednak mam pewne zastrzeżenia- ale to dalej.
Bohaterowie nadal walczą ze swoimi lękami i traumami z przeszłości, poznajemy głęboko skrywane tajemnice- dzięki czemu możemy zrozumieć podejmowane przez bohaterów decyzje, i jesteśmy świadkami olbrzymiej przemiany, zarówno samej Katarzyny jak i innych.
Autorka skupia się w tej części na problemie bezdomności, co za tym idzie, możemy zaobserwować ludzką obojętność, momentami wręcz wrogość w stosunku do ludzi bezdomnych, ale czy tak nie dzieje się w rzeczywistości? Zmusza nas ten temat do głębokiej refleksji nad własnym postępowaniem i spostrzeganiem tych nieszczęśników.
Drugim poruszonym tematem są problemy seksualne, które wbrew pozorom są bardzo częstymi przypadłościami, ale nadal są traktowane jako temat tabu. W tym momencie warto zaznaczyć, że terapia i wsparcie najbliższej osoby jest niezwykle ważne i potrzebne.
Powieść wciąga i czyta się ją bardzo szybko.
Pomysł na fabułę tej części bardzo mi się spodobał, intryga uknuta przez Autorkę- po prostu mega, choć momentami akcja była tak absurdalna, że naprawdę nie wiedziałam co myśleć, szczególnie akcja z goleniem- ja nie miałabym odwagi ;) . Kilkukrotnie pojawił się szeroki uśmiech, ale pojawiły się też łzy wzruszenia. Jest wzruszająco, zaskakująco i momentami zabawnie.

Jedyne moje zastrzeżenia, jakie mam dotyczą dialogów, szczególnie wszędobylskiego "haha" i "hehe" podkreślającego, że bohater w danej sytuacji ma doskonały humor.
Drugą rzeczą, która mnie strasznie irytowała, było pisanie niektórych słów w gwarze(?)
Szczególnie drażniło mnie słowo "wyro" lub "wyrko" zamiast łóżka. Takich dziwnie brzmiących słów (dla mnie oczywiście) znalazłam kilka.
Nie rzutuje to jednak na mój odbiór całości.

Czy polecam?
Polecam. Z książek Pni Eweliny bije niesamowite ciepło i olbrzymie pokłady empatii. Znajdziemy w nich również wiele odniesień do religii i wiary w Boga.

@ecl.pisarka.pisze #WiekNieważny Część 2 Powroty.

Tym razem autorka porusza ważne kwestie dotycząc naszego postrzegania i pomocy osobą bezdomnym. Kolejną kwestią jest przełamywanie barier damsko-męskich. Dodatkowo mamy omawiany problem męskiej seksualności...Jak drwina kobiet z przeszłości odbija się na późniejszym życiu...Prowadzi to to niskiej samooceny...i do nie radzenia sobie w życiu seksualnym... Czy 2 ludzi odnajdzie drogę do szczęścia? Kim jest tajemniczy bezdomny Władysław? Czy będzie miał wpływ na życie Kasi? Kochani ta część jest bardzo emocjonująca... Zakończenie zaskakuje. Jestem pełna podziwu dla autorki. 🥰Super pomysł na fabułę książki i omawiane problemy. Poruszyłaś moje serce💚. @ecl.pisarka.pisze dziękuję za egzemplarz i możliwość zrecenzowania Twojego dzieła. 🌹💚😘🥰Mam nadzieję, że powstanie kolejna, wyjątkowa część, z dużą ilością zwrotów akcji. Książkę czytałam z zapartym tchem... Były momenty smutku, radości, złości i szczęścia oraz łzy. Powieść pochłonęła mnie. Bardzo szybko ją przeczytałam. Katarzyna i Dariusz pozostaną w mojej pamięci. Chętnie przeczytam ją jeszcze raz, bo jest tego warta.💚10/10
Kochani zapraszam was do przeczytania tej i poprzedniej części oraz pozostałych książek autorki.
Warto zajrzeć na stronę autorki.
⬇️⬇️⬇️⬇️
www.ecl-pisarka.pl

P O L E C A M 💚💚💚💚💚

@ecl.pisarka.pisze #WiekNieważny Część 2 Powroty.

Ebook dostępny jest w sprzedaży także na stronie autorskiej www.ecl-pisarka.pl

Ebook dostępny jest w sprzedaży także na stronie autorskiej www.ecl-pisarka.pl

"Żeby ujarzmić dzikie zwierzę, trzeba najpierw poznać jego zachowania i zwyczaje, jego potrzeby i odruchy."
Zapraszam na moją opinię

Zapraszam na moją opinię