Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 51.03 zł

Tesla. Geniusz na skraju szaleństwa

W. Bernard Carlson Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie biografia, autobiografia, pamiętnik
Tesla: Inventor of the Electrical Age
Jan Szkudliński
Wydawnictwo Poznańskie
Nikola Tesla geniusz wynalazcy wynalazki elektryczność fizyka rozwój nowoczesność XIX wiek XX wiek biografia
Tesla: Inventor of the Electrical Age
biografia, autobiografia, pamiętnik
Jan Szkudliński

Niestety, autor sprawił, ze fascynująca historia zycia Tesli jawi sie jako nudna. Dałbym 4/10, ale 4/10 wg nomenklatury portalu lubimyczytac.pl to "moze byc", a ta ksiązka jest po prostu słaba.

Książka zdecydowanie dla osób, które interesują się elektroenergetyką i lubią rozkładać maszyny na części pierwsze, bo szczegółowych opisów wynalazków Tesli tutaj nie brakuje.
Opinię piszę z perspektywy studentki kierunku technicznego, stąd pojęcia są mi znane, niemniej jednak niektóre rzeczy musiałam "dooglądać", żeby móc zwizualizować działanie niektórych maszyn. Nie jest...

rzeczywiście, jak ktoś trafnie skomentował, jest to książka raczej dla elektryków a nie dla przeciętnych czytelników, którzy chcą po prostu poznać losy i charakter Tesli. Zamiast czytać tę cegłę polecam przeczytać autobiografię Tesli

Tej książki nie sposób zrozumieć, jeśli się nie jest absolwentem politechniki. Treść składa się głównie ze szczegółowych opisów wynalazków, nad którymi w danym momencie pracował Tesla, a które dla laika są kompletnie niezrozumiałe. Ponadto, zwłaszcza w pierwszym rozdziale, autor pokusił się o pseudofilozoficzne rozważania o naturze wynalazczości, rozumiem to jako...

Tytuł zachęca, ale wielbiciele i piewcy geniuszu Tesli będą zawiedzeni, bowiem z każdą kolejną stroną zostaje on obdarty z mistycyzmu, aż do granicy posądzenia o oszustwo. Lektura to długa i żmudna, ale o dziwo, nie żałuję ani linijki.

Długa i nudna. Pełna nudnych faktów lecz jednocześnie nie czysto naukowa gdyż autor wstawił wiele swoich (także dość nudnych i słabo uargumentowanych)opinii. Dużo opisów urządzeń których laik nie zrozumie bez korzystania z innych źródeł (przy skomplikowanych opisach warto by dać jakieś rysunki zresztą nie wiem nawet czy autor sam rozumie co opisuje). Nie zawiera praktycznie...

Trochę się porwałam z motyką na słońce. Całe życie gały z fizyki zarabiałam to trzeba było oglądać filmy na Discovery i innych History gdzie pojawiło się sporo filmów o Tesli i różnych teoriach spiskowych w tym kontekście bo tam …..to chociaż pokazywali te jego cewki walące błyskawicami czy próbowali tłumaczyć pismem obrazkowym takim tłumokom jak ja co i jak. Książka dla...

Opinia pochodzi z:

Zawsze wydawało mi się, że jestem za głupia na sięgniecie po cokolwiek o naukach ścisłych. To nie jest fałszywa skromność czy łowienie komplementów - po prostu nigdy nie czułam tych tematów, ślizgałam się po nich tyle tylko, żeby coś kojarzyć, bez zbędnego zagłębiania się.
I w moje ręce wpadła biografia...

Książka zgodna z moimi zainteresowaniami. Tesla to niezwykły umysł, któremu warto poświęcić swoją uwagę. Książka spełniła moje oczekiwania, choć nie uniosła mnie w zachwycie. Polecam jednak.

Bernard W. Carlson „Tesla. Geniusz na skraju szaleństwa"

Gdy myślimy o wielkich wyczynach, nieodłącznie nasze myśli powędrują do wynalazców, naukowców i tych wszystkich, którzy wiedli prym w poszerzaniu wiedzy ludzkości. To ludzie światli, z wrodzonym geniuszem, którzy kolokwialnie mówiąc „wiedzieli i widzieli więcej”, niż cała reszta. Jednym z takich ludzi przełomu...

• Biografie
  • Legimi