Dziecko Gruffalo

Michał Rusinek
gruffalo

Okładka książki Zog Julia Donaldson, Axel Scheffler
Ocena 9,0
Zog Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Ślimak i wieloryb Julia Donaldson, Axel Scheffler
Ocena 7,5
Ślimak i wieloryb Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Zagubiona małpka Julia Donaldson, Axel Scheffler
Ocena 7,5
Zagubiona małpka Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Pan Patyk Julia Donaldson, Axel Scheffler
Ocena 7,4
Pan Patyk Julia Donaldson, Ax...

więcej Więcej

Pierwsza lepsza, ale i ta fajna

Nieco słabsza, w mojej ocenie, od pierwszej części. Mimo to czyta się i ogląda z wielką przyjemnością.

Książka fajnie ilustrowana, opowiada przygoty córki Gruffalo, potwora. Napisana rymowanym językiem, bardzo przyjemnie się czyta.

Uwielbiam połączenie dobrych ilustracji, tekstu z przekazem i wierszowanej formuły . Tutaj jest wszystko co powyższe.
Mała córka Gruffala nie boi się przestróg Taty o wielkiej myszy, do czasu gdy ją spotyka :) Strach ma wielkie oczy.. po przeczytaniu tej opowieści powiecie, że ma wielki cień

Gdy wybudzona w środku nocy potrafiłam wyrecytować z pamięci obszerne fragmenty "Gruffalo" , doszłam do wniosku, że nie dam rady dalej czytać dziecku tej książki po 5 razy dziennie. I wtedy kupiłam "Dziecko Gruffalo". Ilustracje równie zachwycające i dopracowane jak w pierwszej części, córka Gruffala absolutnie przeurocza, historia wciągająca. W mojej ocenie nieco gorzej...

Książka tak samo świetna jak pierwsza część "Gruffalo". Niesamowite nawiązanie do tej części, praktycznie Ci sami bohaterowie, w taki sam sposób pisana. Wielki podziw dla autora! BRAWO!

• 2021
  • Dziecięce