Po cudze pieniądze

literatura piękna Nowy Jork XXstulecie opowieść zwyczajność

więcej Więcej

2030

102/2021 (A)

Saga inna niż wszystkie. Tak najkrócej można określić serię W cudzym domu Hanny Cygler, na którą składają się: tytułowe W cudzym domu, Za cudze grzechy i Po cudze pieniądze.

Warszawa lat 80. XIX wieku. Przyjeżdża do niej trójka osób. Joachim von Eistetten, Luiza Sokołowska i Rosjanin Dmitrij Suszkin. Dwie pierwsze osoby uciekają z rodzinnych domów, gdy dowiadują o...

Szkoda że to już ostatni tom cyklu "W cudzym domu" chociaż może autorka stworzy kolejną serię o losach Hanny i reszty bohaterów.Wraz z bohaterami podróżujemy przez Londyn,Amerykę aż do Afryki.
Intrygi,szpiedzy,aranżowane małżeństwa,to wszystko odnajdziemy w tej świetnej powieści,do tego wątki kryminalne i historyczne.Polecam!!

Zabieram was w podróż do lat 1905 – 1909, gdy wydarzenia społeczno – polityczne nabierają rozpędu a ludzie muszą nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Powieść “Po cudze pieniądze” jest bardzo barwną, wielowątkową opowieścią o życiu. Bohaterowie każdego dnia stają przed trudnymi wyborami. Muszą...

Autorka ma dar ciekawego pisania i bardzo szeroką wyobraźnię. Czekam na dalsze losy, bo zakończenie wiele sugeruje.

Na półkach: , , , , ,

Moja przygoda z książkami autorstwa Hanny Cygler rozpoczęła się cztery lat temu od powieści „Grecka mozaika” i od tamtej pory biorę w ciemno wszystkie jej publikacje, dzięki czemu przeczytałam już sporo pozycji autorki (chociaż jeszcze nie wszystkie).

Najnowsza powieść „Po cudze pieniądze” jest długo wyczekiwanym tomem zamykającym cykl „W cudzym domu”.

Akcja toczy się w...

Sięgałam po ostatni tom sagi napisanej przez Hannę Cygler z lekkim rozrzewnieniem. Z jednej strony bardzo chciałam zapoznać się z dalszymi losami bohaterów znanych z poprzednich części, z drugiej wiedziałam, że ciężko będzie mi się z nimi rozstać. Ciekawość była silniejsza i czym prędzej zaczęłam czytać Po cudze pieniądze i przepadłam.

Hannelore wraz z bratem Edwardem...

Jako, że sama siebie oszukałam podczas pierwszego czytania "Nowego nieba" w 2018 r., w którym Joachim śmiga po Stanach, spodziewałam się po finale "cudzego" cyklu zupełnie czego innego... i strasznie się wkurzyłam po lekturze pierwszych kilkudziesięciu stron. Ale ostatnie zrekompensowały mi (i zapewne wszystkim czytelnikom) wszystko. Bo sprawiedliwość, choćby popędzana...

" Po cudze pieniądze" to trzecia część opowieści o rodzinie Halmannów. Przeczytałam pierwszą część, muszę powiedzieć, że nie do końca przypadła mi do gustu. " Tom trzeci czytało mi się zdecydowanie lepiej. Autorka zabiera nas w podróż przez świat :Gdańsk, Berlin, Warszawa, Kapsztad, Hamburg, Londyn, Lemoenfontain, Nowy Jork, to miejsca które przez zgrabne opisy, możemy...

• 2020
  • 2021
  • 2020
  • Przeczytane w 2020
  • Cygler
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Po cudze pieniądze

Video

Video