Pochwała kłótni małżeńskiej. O przebaczającej czułości

Okładka książki Pochwała kłótni małżeńskiej. O przebaczającej czułości Carlo Rocchetta
Okładka książki Pochwała kłótni małżeńskiej. O przebaczającej czułości
Carlo Rocchetta Wydawnictwo: Wydawnictwo Franciszkanów "Bratni Zew" poradniki
poradniki
Wydawnictwo Franciszkanów "Bratni Zew"
2019-02-14
2019-02-14
małżeństwo poradnik wiara miłość religia

To kolejna pozycja autora „Przytul mnie” i podobnie jak poprzedniczka, wywołuje we mnie sprzeczne emocje. Momentami bywa naprawdę nudna, by w innym miejscu zaskoczyć wciągającymi treściami.
„Pochwała kłótni małżeńskiej” nie jest poradnikiem, raczej teologiczną książką okraszoną ciekawymi (!) przykładami. Najmniej interesujące okazały się dla mnie teoretyczne aspekty konfliktu małżeńskiego. Najbardziej przydatne – konkretne materiały do dialogów małżeńskich. Pozytywnie zaskoczyły mnie również przytoczone modlitwy małżonków, które sprawiły, że w kącie oka pojawiła się łza wzruszenia.
Czy polecam? Zależy, co lubisz. Uważam, że książka okaże się strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy lubią wymagającą lekturę oraz dla par zainteresowanych pracą nad swoim zachowaniem w obliczu konfliktu (dzięki pomysłom na dialogi).

• Love
  • Przeczytane 2021