Alfabet miłości

Okładka książki Przytulozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Przytulozaur Rachel Bright, Chri...
Okładka książki Myszka Dorota Gellner, Dobrosława Rurańska
Myszka Dorota Gellner, Dob...
Okładka książki Jeżyk z parku. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka Magdalena Kozieł-Nowak, Zofia Stanecka
Jeżyk z parku.... Magdalena Kozieł-No...

Nie podoba mi się ta książka. Obrazki są bezsensowne i absurdalne, byle na siłę umieścić coś na daną literę (np. pod literką D - dinozaury wchodzące po drabinie na drzewo (wtf)),trudno dziecku w ogóle z nich coś wyciągnąć. Poza tym pod literą I jest indianin (!) a pod E - „eskimos”. Język się zmienia, nawet w j. polskim unika się już powyższych określeń i zastępuje się je politycznie poprawnymi, czyli „rdzenny mieszkaniec Ameryki” zamiast „indianin” i „inuita” zamiast „eskimos”. Kiedyś mieliśmy czytankę o „murzynku Bambo”, teraz już raczej nikt pod literą M nie dałby „murzynka”. Język się zmienia i na pewno nie warto uczyć już naszych dzieci tych określeń. Biorąc pod uwagę, jak absurdalne są pozostałe ilustracje, można było zamiast tego „indianina” i „eskimosa” dać tam cokolwiek innego na tę literę. Książka jest wydana w 2020 roku, więc trudno to zrozumieć. Mam wrażenie, że nie czuwał nad jej produkcją nikt rozgarnięty.
Plus za ogólnie ładne wykonanie. Treść na 1.

Książeczka „Alfabet miłości” poświęcona jest nauce alfabetu, jednak nie w taki zwykły sposób. Autorka zwraca w swojej publikacji dla dzieci uwagę na dwie rzeczy, a są nimi: nauka liter i spostrzegawczość.
Więcej na stronie: https://papierowybluszcz.wordpress.com/2022/04/05/alfabet-milosci-mojo-graffi/

Jeśli szukacie książki, która ułatwi poznanie liter Waszemu dziecku to mam dla Was wyjątkowo udaną propozycję w postaci książki obrazkowej.

W tej książce pierwsze skrzypce grają ilustracje i to nie byle jakie. To urocze i skłaniające do pogłówkowania rysunki, dzięki którym nauka liter będzie czystą przyjemnością. Autorka bardzo ciekawie to wymyśliła, bowiem w każdej z ilustracji kryje się zagadka – trzeba odnaleźć trzy elementy, których nazwa zaczyna się od tej samej litery. Nauka liter poprzez skojarzenia, czy to nie brzmi świetnie?

Ilustracje są o tyle ciekawe, że skrywają w sobie ogrom uczuć i emocji, które uwierzcie, przeżywa się razem z dzieckiem podczas lektury tej książki. Dopełnieniem całości jest piękne wydanie, @wydawnictwobis zadbało o szczegóły, między innymi o kartonowe strony z zaokrąglonymi rogami. Dzięki temu książka jest bezpieczna i praktycznie niezniszczalna.

To co mi się w szczególności podoba to fakt, że książka angażuje dziecko do maximum, jest kreatywna i bije z niej ciepło. To z całą pewnością najpiękniejszy alfabet jaki kiedykolwiek miałam w rękach. Polecam!

Wiem, że przy pisaniu opisów nie powinno się powielać tego samego słowa, ale nie umiem inaczej nazywać tej książki 😍
To najpiękniejsza książka z alfabetem dla dzieci jaka moje oczy widzialy. Aż żałuję, że nie było jej jak mój starszak był mały.
Oprócz cudownego pomysłu na powiązanie trzech rzeczy lub zwierząt na tą samą literkę, to pomysł na styl ilustracji mną zawładnął. Tak pięknie, graficznie wydanej książki nie widziałam już bardzo dawno i z młodszym już korzystamy😍

Na półkach: , , , , , , , ,

Genialna, bardzo ciepła książka z ładnymi ilustracjami. Bardzo ciekawy pomysł na przerobienie alfabetu. Na każdej stronie jest literka oraz ciepły obrazek, w którym należy odnaleźć trzy elementy zaczynające się właśnie na tę literkę. Obrazki przedstawiają przytulone, pomagające sobie, wspólnie spędzające czas zwierzęta i ludzi. Angażuje dziecko do poszukiwania odpowiedzi:). Przy okazji zwraca uwagę na pozytywne emocje, kojarzące się z obrazkami. Nie ma tu tekstu. A dziecko może samo wymyślać historię.

Z okładki: "Przytul się do kogoś, kogo kochasz i razem bawcie się w poszukiwaniu słów:"

Cudowna, ciepła, radosna i pełna optymizmu książka. Najbardziej zauroczyły mnie prześliczne, wzruszające, pełne miłości ilustracje. Moja córeczka z kolei uwielbia wyszukiwać na obrazkach elementy na daną literę i wymyślać do nich historie. Uważam, że dla dziecka jest to książka idealna, ponieważ można dzięki niej rozwijać się przez zabawę – przyswajać literki, szlifować spostrzegawczość, rozbudzać wyobraźnię i przede wszystkim uczyć się cennych wartości, takich jak miłość, przyjaźń, wsparcie, pomoc i umiejętność dzielenia się.

„Alfabet miłości” to nie tylko wizualny majstersztyk, ale również pozycja edukacyjna. A tekst z tylnej okładki - „przytul się do kogoś, kogo kochasz, i razem bawcie się w poszukiwanie słów” – idealnie ją podsumowuje :) Gorąco polecam wszystkim mamom!

Rewelacyjna książka. Przede wszystkim byliśmy zachwyceni jakością jej wykonania, ma grube, kartonowe strony, format to ok. A4, ale jak zobaczyliśmy środek książki to zwariowaliśmy :D:D:D Piękne obrazki, w sumie to mogłabym je wieszać na ścianie :D Tak na pierwszy rzut oka to alfabet, jednak myślę, że przesłaniem tej książki są uczucia. Ilustracje przedstawiają zwierzątka okazujące sobie miłość, przyjaźń. Autor podkreśla również, że ważne jest zamiłowanie do pasji, przytaczając piękną puentę na końcu książki, której nie zdradzę :D Aaa.... ogólnie książka jest bez tekstu.

• Biblioteka
  • Literatura dziecięca
  • Samodzielne
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Alfabet miłości