Umiem to zrobić! 46 rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia

Okładka książki Umiem to zrobić! 46 rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia Jennifer Moore-Mallinos
Jennifer Moore-Mallinos Wydawnictwo: Papilon literatura dziecięca
literatura dziecięca
Growing Up: Babies to Big Kids. 44 Things to Think about when you're a Kid
Papilon
2020-03-11
2020-03-11
Paulina Kielan

Okładka książki POROZMAWIAJMY O TYM! - Czy masz sekret? Marta Fabrega, Jennifer Moore-Mallinos
POROZMAWIAJMY ... Marta Fabrega, Jenn...
Okładka książki POROZMAWIAJMY O TYM! - Mój tatuś się żeni Marta Fabrega, Jennifer Moore-Mallinos
POROZMAWIAJMY ... Marta Fabrega, Jenn...

: Jak każdy z nas wie dzieci codziennie uczą się nowych rzeczy. Trzylatki są na etapie poznawania całego świata - a im starsze tym dalej w las. Rzeczy, które dla nas dorosłych mogą wydawać się tak proste i oczywiste dla dzieci są zupełnie czymś nowym i niespotykanym. Książka ma za zdanie przedstawić dzieciom jak wiele jeszcze rzeczy przed nimi do poznania i jak można sobie z nimi radzić. Mnóstwo porad dlaczego mycie zębów jest ważne, po co powinniśmy znać ważne numery telefonów, jak zachowywać się nad wodą, dlaczego nie można ufać obcym i z nimi odchodzić i wiele innych. Dodatkowo książka dotyka tematów takich jak zdrowe żywienie i sen i po co właściwie jest potrzebny. Krótkim tekstom towarzyszą piękne ilustracje, które moja Ala pokochała! Dosłownie! Ja jestem nimi zachwycona. Bardzo fajnym zabiegiem jest to, że na końcu rozdziałów są pytania dzięki czemu możemy je zadać dziecku i pociągnąć dalszą rozmowę. Moim zdaniem idealnie sprawdzi się też na prezent na 3 urodziny. Bardzo elegancko wydana i kolorowa przypadnie do gustu dziecku - ale również rodzicom. Baaaardzo polecamy!

„Umiem to robić” to zbiór aż 46 rzeczy, które dzieci uczą się robić każdego dnia. Ale spokojnie, nie ma tutaj nurzących opisów jak nauczyć dziecko wiązać buty, bawić się, stać w kolejce i czekać na swoją kolej. Książeczka podopowiada dzieciom np. jak zamienić zakupy w mamą w pożywczaku w świetną zabawę, jak wygląda tradycyjny dzień w przedszkolu, jak bezpiecznie przejść przez ulicę czy jak współpracować razem podczas obowiązków domowych by były one przyjemne a praca szła szybciej.
Dzieci każdego dnia uczą się czegoś nowego. Każdego dnia stoją przed różnymi wyzwaniami. Książka przedstawia ich prawie 50. Zachęca by spojrzeć na nie pozytywnie i otwartym nastawieniem. Kolorowe ilustracje są dopełnieniem czytanego tekstu. Są kolorowe i pobudzają wyobraźnie.
Książka porusza zagadnienia zarówno ze strefy emocji, dobrych nawyków, relacji z rówieśnikami jak również wizyty u lekarza. Można ją czytać od pierwszej do ostatniej strony, albo poszukać interesującego nas w danym momencie tematu. Jest na pewno dobrym narzędziem do wspólnych rozmów z dziećmi o ich codziennych wyzwaniach. Bardzo polecam!

Jak najskuteczniej uczymy się nowych rzeczy?

Nie z książką w ręku i rozwiązując testy, ale poprzez działanie, poprzez proste życiowe doświadczenia. I to jest podstawa, którą warto zapewnić dzieciom. Nie wymagająca od nas rodziców zbyt wiele... no może poza dużymi pokładami cierpliwości ☺️. Bo to, że przyda się podczas wspólnych zakupów, czy domowych obowiązków, nauki dzielenia, czy jedzenia zdrowych posiłków to rzecz oczywista. I mam takie wrażenie, że trochę jej nam brakuje i trochę się boimy, dlatego łatwiej nam dziecku powiedzieć: "kochanie, naleje ci wody do kubeczka" niż "spróbuj zrobić to sam, dasz radę".

Czy mam rację?

Intuicyjnie mniej więcej wiemy, jakich praktycznych umiejętności powinniśmy nauczyć nasze dzieci, ale jeśli nie, to ta książka to taki fajny przewodnik, który rodziców zainspiruje, a dzieci wprowadzi w świat samodzielności.

"46 rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia", a wśród nich: co to kolejna i dlaczego trzeba w niej stać, jak prosić o pomoc, jak to jest mieć rodzeństwo, ale także o tym, że warto czytać książki i dbać o zęby. Tematyka bardzo zróżnicowana. Uczy określonych zachowań, nawyków, postaw i umiejętności. Prosty i krótki tekst plus ilustracja do każdej z nich i mamy świetną czytankę, do której można wracać wielokrotnie.

Jak najskuteczniej uczymy się nowych rzeczy?

Każdego dnia dzieci odkrywają świat i uczą się czegoś nowego. Zwykle robienie zakupów sprawi, że nauczą się liczenie czy kształtów. Każdego dnia uczą się cierpliwości na przykład poprzez stanie w kolejce. Kąpiel nie musi być obowiązkiem, ale i zabawą, jednakże trzeba pamiętać, by dobrze umyć swoje ciało. Obowiązki domowe nie muszą być przykrą sprawą. Jeśli dzieci pomogą rodzicom przy obiedzie, zrozumieją, że więcej czasu będą mieć dla siebie. Proszę, dziękuję, przepraszam, każde dziecko musi te słowa znać, aby życzliwym człowiekiem się stać.

" Umiem to zrobić " to książka, która nauczyć dzieci nie tylko poznawania świata, ale nowych rzeczy w tracie dostania. Mówi o tym, że obowiązki są ważne, że nowe umiejętności sprawią, że lepiej będą sobie radzić. Oprócz tego uczy i pokazuje jak być odważnym, kiedy strach ma tylko wielkie oczy. Nie wolno mu się dać!

Książka zawiera, aż 46 rzeczy, które dzieci uczą się każdego dnia, a każdy z nich jest powodem do sukcesu. Każda najdrobniejsza czynność wykonana przez maluchy sprawia, że stają się odważniejsi i pewniejsi siebie.

Na każdej stronie znajdziemy wiele mądrego tekstu, a ładne, kolorowe ilustracje umilą nam spędzenie czasu z lekturą. Idealna na spędzenie czasu razem z dzieckiem, ponieważ możemy naucz się czegoś nawzajem.

Jak sam tytuł wskazuje, z książeczki dowiemy się dużo na temat sytuacji z życia codziennego.
Codziennie mały człowiek spotyka się z przeróżnymi sytuacjami i wyzwaniami.
Dziecko musi nabyć umiejętności i z nimi radzenia sobie. Ta książeczka w prosty sposób wyjaśni dzieciom, że czasem ich problem nie jest taki duży, jak im się wydaje.
Tłumaczy nam w prosty sposób zasady bezpieczeństwa. Wyjaśni, że nie ma czego się bać u dentysty. Warto dbać o zdrowie.
Dziecko w łatwy sposób zrozumie pewne umiejętności i może nabierze nowe nawyki po przeczytaniu tej książeczki.

Jest to bardzo wartościowa książeczka. Uważam, że każdy z nas powinien posiadać takie książeczki w bibliotece swojego malucha.

Podam przykłady sytuacji, aby i was zachęcić do jej poznania;
-> Warzywa? Mniam!
-> Chodzę do przedszkola.
-> Wystarczy poprosić.
-> Wizyta u dentysty.
-> Grzeczne zachowanie.

Często czytana i bardzo polecana przez mnie oraz moje pociechy 😘

Codziennie mały człowiek spotyka się z przeróżnymi sytuacjami i wyzwaniami.
Tłumaczy nam w prosty sposób zasady...

„Umiem to zrobić 46 rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia” Jennifer Moore-Mallinos, Annabel Spenceley od wydawnictwa Papilon
Książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie, której niestraszne dziecięce łapki. W środku znajdziemy mnóstwo kolorowych, wesołych i energetycznych ilustracji. Na prawie stu stronach autorki podjęły 46 ważnych czynności, których powinny uczyć się wykonywać dzieci. Są to czynności codzienne, oczywiste, jednak wiele z nich dla dzieci bywa trudne. I ta książka z pewnością będzie nie tylko miło spędzonym czasem rodzica z dzieckiem. Może być również dużym wsparciem i wybawieniem do zadań, co do których czasem nasze dzieci trudno przekonać. Zaczynamy od zakupów z mamą, a potem wkraczamy w temat jedzenia warzyw, co może pomóc przełamać niechęć małemu niejadkowi. Sporo będzie w temacie bezpieczeństwa, np. o zapominaniu pasów w czasie korzystania z różnych urządzeń, a bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, używaniu kasku, a także odnośnie bezpiecznych zabaw w wodzie. Z pomocą tej książeczki omówicie również kwestię dbania o zęby a także jedną z trudniejszych dla mnie do przeskoczenia, czyli wizyta u dentysty. Autorki w bardzo ciekawy sposób oswajają wiele z typowych dziecięcych lęków, począwszy od rozstania z mamą po strach przed ciemnością, czy potwory pod łóżkiem. Sprawdźcie sami, czego dzięki tej książce chętniej będzie chciał się uczyć wasz kilkulatek. Ja polecam, ponieważ w naszym przypadku nie jest to zwykłe czytanie książki, ale przede wszystkim mamy okazję trochę poważniej porozmawiać z moim czterolatkiem.

"Umiem to zrobić" to niesamowicie potrzebna i ważna książeczka, która pomoże dziecku zmierzyć się z wyzwaniami dnia codziennego. A jest z czym się zmagać.
Bo jak słuchać by słyszeć, gdy wokół tyle ciekawych rzeczy się dzieje, albo skąd wiadomo ,kiedy przestać się wygłupiać, bo to już nie jest zabawne lub jak zareagować w sytuacji gdy ktoś krzywdzi naszą koleżankę bądź kolegę? To tylko kropla w morzu tego, co każdy dzień stawia przed najmłodszymi.
Książeczka ,po za nauką jaka z niej płynie, zachwyca również piękną szatą graficzną, czego zapowiedzią jest już okładka.

Myślę, że ta książka ucieszy nie tylko dziecko, ale i rodziców, którzy dzięki treściom w niej zawartych, będą mieli okazje, by zachęcić malucha do pozytywnej aktywności oraz zdobywania nowych umiejętności w bezpieczny sposób.

Dzieci uczą się każdego dnia. Z każdą chwilą odkrywają coś nowego, doświadczają nieznanego i stopniowo poznają świat. To, co dla nas dorosłych jest zrozumiałe i banalne, nie musi i często nie jest tak samo postrzegane przez dzieci. Moim zdaniem warto skupić się na tym, jak dziecku pomóc zdobywać nowe umiejętności.

Książka „Umiem to zrobić! 46 rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia” pokazuje właśnie, czego dziecko może nie wiedzieć, a co nam wydaje się oczywiste. Konieczność mycia zębów, bezpieczna zabawa w wodzie, nieufność wobec nieznajomych, nie oddalanie się od rodziców, wygłupy, utrzymywanie porządku w swoim pokoju, domowe obowiązki, radość z wygrywania i umiejętność przegrywania – to tylko kilka spośród aż 46 wyzwań ujętych w tej książce, a których uczą się nasze pociechy. Dla każdego zagadnienia znajdziemy krótki tekst, pokazujący jak ważna jest nauka danej rzeczy. Po nim pojawia się też najczęściej pytanie, które pomoże rodzicom pogłębić rozmowę na wskazany temat. Przyjemne ilustracje umilą i uatrakcyjnią czas spędzony z tą książką.

Książka „Umiem to zrobić! 46 rzeczy, których dzieci uczą...

Dzieci każdego dnia uczą się czegoś nowego. Czasami przyswojenie nowych umiejętności trwa długo, czasami chwilę. U jednych ma miejsce wcześniej, u innych później. Te wszystkie - dla dorosłych już proste i błahe - czynności i umiejętności to kolejne kroki prowadzące dzieci w samodzielne życie. Dla nich każdy dzień to okazja do poznania świata i nowych odkryć.

Książka "Umiem to zrobić! 46 rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia" - nowość od @wydawnictwo_papilon - to świetne podsumowanie tego, z czym maluchy mierzą się właściwie codziennie. Znajdziemy tu opis (i wyjaśnienie) umiejętności, których każdy z nich powinien się nauczyć. Dotyczą różnych aspektów życia. Jest tego naprawdę wiele!

Dla dorosłych to proste i oczywiste sprawy. Ale dzieci nie od razu rozumieją (a czasem to trwa baaardzo długo 😉),dlaczego powinniśmy myć zęby, zapinać pasy w foteliku czy przyjmować lekarstwa w czasie choroby.

W książce poruszono wiele ważnych kwestii: dlaczego nie można oddalać się z obcymi, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, dlaczego raz wygrywamy, a raz przegrywamy, jak powinniśmy zachowywać się, będąc nad wodą. Przeczytamy o obowiązkach domowych, ważnych numerach telefonu, proszeniu, przepraszaniu i dziękowaniu, umiejętności dzielenia się, wizycie u dentysty czy kąpieli. Pojawia się także temat wiązania butów, strachu przed ciemnością, tęsknoty za mamą, zdrowego odżywiania i potrzeby snu.

Tekstu nie jest dużo. Jest prosty i zrozumiały dla dzieci. I angażujący! Często na końcu rozkładówki pada pytanie do dziecka. Tekst może być zatem wspaniałym inicjatorem rozmowy z dzieckiem na dany temat.

Książka ma twardą oprawę, a w środku śliskie, grube strony z kolorowymi, wesołymi ilustracjami. Jest "porządnie" i przepięknie wydana! Od razu przypadła nam do gustu. Pokazanie codzienności dziecka w takiej formie wyszło genialnie! Książka wyjaśnia dzieciom to, z czym mierzą się każdego dnia. Pomaga oswoić nowe sytuacje i umiejętności.

Polecamy! 👍

Książka "Umiem...

Dzieci uczą się każdego dnia, codziennie czekają na nie nowe wyzwania. Odkrywanie świata, zdobywanie nowych umiejętności, to nieodzowny element dorastania i budowania własnej osobowości.

W tej książce zebrano kilkadziesiąt ważnych rzeczy, których nasze dzieci uczą się każdego dnia.

💡Dlaczego należy czekać na swoją kolej?
💡Dlaczego musimy dbać o zęby?
💡Po co zapinamy pasy w pojazdach?
💡Czemu warto jeść warzywa?
💡Dlaczego nie można rozmawiać z obcymi?
💡Czy sen jest nam potrzebny?
💡Co zrobić, gdy zauważymy, że ktoś krzywdzi kolegę lub koleżankę?
💡Dlaczego warto mieć porządek w pokoju?

To zaledwie maleńka garstka pytań, które kłębią się w małej głowie. Dla dzieci każdy dzień jest „szkołą życia.

Książka zawiera bardzo pomocne i wspierające treści. Ilustracje są spokojne i miłe dla oka. Jednak jakoś zupełnie do nas nie przemawia forma jej przekazu. Kilka razy zaczynaliśmy ją czytać, ale moje dziewczynki nie dotrwały nawet do połowy.
Taki misz masz informacyjny chyba nie jest dla nas.
Z pewnością damy jej jeszcze szansę, ale raczej ta książka nie zrobi u nas furory.
Chociaż myślę, że książkę można czytać „wyrywkowo” w poszczególnych sytuacjach. Może wtedy być bardzo pomocna.

💡Dlaczego należy czekać na swoją kolej?
💡Dlaczego musimy dbać o zęby?
💡Po co zapinamy pasy...

• Dla dzieci
  • Czytane wielokrotnie
  • Literatura angielska, walijska, szkocka, irlandzka
  • Do zdobycia Mati & Fifi
  • Nuka
  • ..CZYTANIE Z LIDUSZKĄ

Dodaj cytat z książki Umiem to zrobić! 46 rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia