Franka. W obcym domu

Patronat LC
Wioletta Sawicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Wiek miłości, wiek nienawiści (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Prószyński i S-ka
literatura polska
Prószyński i S-ka
Wiek miłości, wiek nienawiści (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Oleńka. Wojenna poniewierka.

Link do recenzji

Pełna emocji historia hrabianki Aleksandry, która musiała zapomnieć o sobie. Z nową tożsamością wiedzie życie jako Ignacowa Możejko. Troska o dzieci pomaga jej przejść przez trudne chwile zmagań z wojną, głodem, poniewierką. Polecam. Z niecierpliwością czekam na trzeci tom.

W części drugiej dalej snują się niełatwe drogi hrabianki Aleksandry Ostojańskiej. Wojna,przemoc, ciągła obawa o życie ukochanych dzieci, brak wiadomości o bliskich. W tym wszystkim miłość, namiętność, nadzieja....Mnie zachwyca.

Choć okładka zarówno tej, jak i poprzedniej, książki przywodzi na myśl stereotypowy romans dla nieco starszych pań, wnętrze niesie ze sobą dużo więcej treści, niż można wywnioskować na pierwszy rzut oka. Porusza tematy, na które rzadko trafia się w literaturze skierowanej do masowego odbiorcy.
Franka, a właściwie Aleksandra, wychodzi za Ignacego z przymusu, przyparta do...

Druga część historii Oleńki, która teraz ukrywając się musiała zmienić imię. Jest równie ciekawie, interesująco, są nagłe zwroty akcji i wielość bohaterów oraz zdarzeń, co w części wcześniejszej.
Podobała mi się jako kontynuacja części pierwszej. Bez tego sensu czytania tej książki nie ma.

Bardzo dobrze napisany drugi tom serii, w którym na Oleńkę czekają duże wyzwania. Podejmuje bardzo trudne decyzje i wielu sytuacjach musi sobie radzić sama. Nie zawsze to, co ją spotyka jest usłane różami. Wiele rzeczy zostaje przed nią ukryte. Mogłoby się zdawać, że końcówka drugiego tomu zapowiada nam, że już teraz może być tylko lepiej. Ale czy tak będzie? Polecam.

Franka. W obcym domu to drugi tom Wieku miłości, wieku nienawiści Pani Wioletty Sawickiej. O pierwszy tomie, czyli o Oleńce. panience z Białego Dworu pisałam Wam tutaj

Po przeczytaniu pierwszej części z niecierpliwością sięgnęłam po kolejny tom i przyznaję, że zbierałam szczękę z podłogi....

Kolejna część wciąga bardzo, bardzo mocno. Tło historyczne świetnie współgra z historią. Nie przepadam jakoś bardzo za taką literaturą, a tu oderwać się nie mogę. Musiałam całej serii dodać po jednej gwiazdce przy recenzjach, bo wywarła na mnie duże wrażenie. Ogrom akcji w tej części wspaniały, tragiczny, dający do myślenia. Polecam!

Świetna kontynuacja pierwszego tomu.
Niezwykle historia kobiety wystawionej na wielką życiową próbę w tle dziejowych wydarzeń. Sporo tu niespodziewanych zwrotów akcji, że nie sposób się nudzić.

Świetna kontynuacja I tomu "Wiek miłości, wiek nienawiści". Franka / Oleńka żyje w trudnych czasach zaborów, gdzie toczą się nieustanne walki i na dodatek brat walczy przeciw bratu, a Polak przeciw Polakowi.
Opowieść o miłości i nienawiści, o losach zwykłych ludzi, którzy radzili sobie z zimnem, głodem, okupantami, którzy otaczali się wzajemnie opieką, żeby tylko dalej...

Zdecydowanie najmocniejsza i najlepsza część serii.

• 2021
  • 2020