Kochaj coraz mocniej

Okładka książki Kochaj coraz mocniej Ilona Gołębiewska
Okładka książki Kochaj coraz mocniej
Ilona Gołębiewska Wydawnictwo: Muza Cykl: Dwór na Lipowym Wzgórzu (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Dwór na Lipowym Wzgórzu (tom 4)
Muza
2020-05-20
2020-05-20
literatura polska

Każda jest inna ponieważ przedstawia losy innej bohaterki a co za tym idzie to każda ma swój charakter i swoje palny. Jedno co nas kształtuje i scala to jest rodzina i nasza przeszłość oraz miłość dająca skrzydła

„Wspomnienia pozwalają nam przypomnieć sobie, kim byliśmy dzień, miesiąc, rok wcześniej i zastanowić się, czy zmierzamy w dobrym kierunku.”

Kochaj coraz mocniej to piękna, intrygująca, mocna i niezwykle prawdziwa opowieść o szukaniu własnej drogi, spełnianiu życiowych pasji i miłości, która potrafi uchronić przed zapomnieniem.

Autorka świetnie oddaje wszystkie odczucia bohaterów i sprawia że kibicujemy im od początku do samego końca. Ja jestem urzeczona całą serią, każde słowo jest wypełnione emocjami i prawdziwością skłaniającą nas czytelników do refleksji. Ilona w swojej serii pokazała nam jak silne potrafią być kobiety i ile muszą przeżyć i nie raz poświęcić żeby odnaleźć swoje szczęście i spokój.

Bardzo zachęcam was do sięgnięcia po ostatnią już historię związaną z Lipowym Wzgórzem. Jest dużo ciekawych wątków przez co nie idzie się oderwać od książki. Gorąco polecam wszystkie części o bohaterkach Dworu na Lipowym Wzgórzu.

Całość opinii znajdziecie na blogu Świat książkowy Mali 💙

Autorka świetnie oddaje wszystkie odczucia...

I to już ostania część Dworu na Lipowym Wzgórzu, szkoda bo miło było obcować z bohaterami sagi.
W tej części poznajemy Lilianę, wnuczkę Anieli Horczyńskiej a córkę Sabiny.
Lilka kocha muzykę, studiuje i szykuje się do występu w Wiedniu
Kończy studia z najwyższą nota a jej występ dyplomowy powoduje szybsze bicie serca.
Gdy okazuje się że Lilka znajduje stare zdjęcia i listy zaczyna szukać ich właścicieli.
To była dobra lektura, polecam.

W tej części poznajemy Lilianę, wnuczkę Anieli Horczyńskiej a córkę Sabiny.
Lilka kocha muzykę, studiuje i szykuje się do występu w Wiedniu
Gdy okazuje się że Lilka znajduje stare zdjęcia i listy...

Ostatnia część sagi o kobietach z dworu na Lipowym Wzgórzu. Pełna magii i miłości. Utrzymana w klimacie jak poprzednie. Całość rewelacja

To już ostatnia część historii Dworu na lipowym wzgórzu.W tej części autorka skupia się przede wszystkim na drugiej wnuczce Liliannie i jej życiu.Miło czytająca się cała seria.

Ostatni tom sagi o kobietach Horczyńskich, choć w tej części głównie ukazane zostały losy najmłodszej z nich, Lilianny. Miłość do muzyki, tajemnice z przeszłości, przywiązanie i rodzinne problemy- to wszystko sprawia, że czyta się szybko i z wielkim zainteresowaniem.

Zima 2021, mróz za oknem dochodzący do minus 22, a ja zatopiona w lekturze "Kochaj coraz mocniej" (oczywiście w przerwie był spacerek po mazurskim lesie, bo słońce dzisiaj cudne, a i prawdziwej zimy dawno nie było). Książka rozgrzewająca serce, wspaniałe podsumowanie sagi o Lipowym Dworze. Uwielbiam Podlasie, więc historia kobiet i rodzin, które tam odnalazły swój dom, miłość i szczęście jest mi szczególnie bliska. To ostatni tom, pięknie wieńczący dzieje kilku pokoleń. Autorka przenosi nas do miejsca, gdzie można realizować swoje marzenia i wpływać na los innych, bliskich osób i tych dalszych. Oczywiście nie zawsze jest bajkowo, dobre chwile są przeplatane tymi złymi. Jak w życiu. Powieść jednak niesie nadzieję i pozostawia wiele pozytywnych emocji. Zapewnia dobry czas. Polecam.

Właśnie wróciłam z gościnnego Podlasia. Już po raz czwarty odwiedziłam Lipowczany i urokliwy dwór na Lipowym Wzgórzu. Wizyta u pań Horczyńskich była dla mnie szczególnie wzruszająca, gdyż historia Lilianny kończy ów piękny, klimatyczny cykl powieściowy opowiadający o silnych i przebojowych kobietach, które tworzą historię tego niezwykłego miejsca. Dwieście lat bytności dworu i burzliwe losy jego właścicieli naprawdę zobowiązują co po raz kolejny udowodniła pani Ilona Gołębiewska zapraszając czytelników do Akademii Sztuk Anielskich, na lipowczański rynek, ale także na Krakowskie Przedmieście, warszawską Starówkę czy do Łazienek.

Lilka kończy pierwszy etap studiów muzycznych w Wiedniu i przyjeżdża na wakacje do babci Anieli na Lipowe Wzgórze. Czeka tu na nią sporo niespodzianek. Dziewczyna zamierza zaangażować się po części w prowadzenie dworu oraz Akademii Sztuk Anielskich i tym samym odciążyć babcię w obowiązkach, a w międzyczasie przygotowywać się do koncertu dyplomowego, który ma się odbyć wczesną jesienią w Wiedniu. Tymczasem pobyt na Podlasiu okazuje się niezwykle zajmujący z różnych powodów. Zupełnie nowe wyzwania, zagadkowa przeszłość pradziadka Fiodora, problemy z ojcem oraz niespodziewane porywy serca, sprawiają, że Lili nie ma czasu na bierny wypoczynek. Ale przy dźwiękach przepięknej muzyki klasycznej wszystko staje się prostsze i łatwiejsze do udźwignięcia...

"Kochaj coraz mocniej" to powieść o marzeniach, które warto spełniać, o pasji, którą warto rozwijać i o rodzinie, na którą zawsze można liczyć. Lilka nie pozostaje obojętna na krzywdę i problemy innych ludzi i podobnie jak jej babcia Aniela stara się pomagać szukając satysfakcjonujących rozwiązań. Z drugiej strony jest zdeterminowana rozwijać się muzycznie na studiach drugiego stopnia w Wiedniu, ale stara się też pogodzić swoją naukę z obowiązkami i rodziną. Potrafi zmienić priorytety i szukać kompromisu mając na uwadze to, co jest w życiu naprawdę ważne. To sprawiło, że jej postać bardzo przypadła mi do gustu. Mimo młodego wieku Lilianna okazała się bardzo dojrzała, rozsądna i odpowiedzialna. Można brać z niej przykład.

Ilona Gołębiewska przyzwyczaiła mnie do tego, że po jej książki mogę sięgać w ciemno mając pewność, że się nie zawiodę. Uwielbiam sposób pisania autorki, przyjemny gawędziarski styl, trafne przemyślenia oraz tworzenie niepowtarzalnego klimatu dla swoich opowieści. Lipowczany wraz z dworem stały się dla mnie miejscem szczególnym, do którego można wracać po wielokroć. Myślę, że już od pierwszej wizyty we dworze każdy czytelnik poczuje się tam jak wśród najbliższej rodziny. Wcześniej podobnie rzecz się miała z sagą o starym domu.

Aniela, Sabina, Klara i Lilianna to kobiety, którym warto zaufać i które można naśladować. Bohaterki popełniają błędy, ale wyciągają z nich wnioski. Los też nie zawsze jest dla nich łaskawy, a mimo to potrafią z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nie boją się wyzwań, ale są gotowe ponosić konsekwencje swoich decyzji. Wydaje się, że dla kobiet Horczyńskich nie ma rzeczy niemożliwych. Możemy się od nich uczyć tego, jak ważne jest wychowanie w poszanowaniu tradycji, sięganie do przeszłości i swoich korzeni oraz właściwe ukształtowanie od wczesnego dzieciństwa. Każda z bohaterek przyjmuje postawę afirmującą życie i stara się zarażać nią całe otoczenie.

Moje cztery wizyty w Lipowczanach to był przepiękny czas spędzony w doborowym towarzystwie pośród pięknej podlaskiej przyrody i zagadkowej przeszłości. Poznawanie tajemnic sprzed lat w połączeniu z historią tamtych ziem było dla mnie dużym przeżyciem. Dlatego myślę sobie, że za jakiś czas z przyjemnością powrócę na Lipowe Wzgórze by jeszcze raz przeżyć tę przepiękną historię, która pozostawia po sobie same niezapomniane wrażenia.

Polecam serdecznie cały cykl zatytułowany "Dwór na Lipowym Wzgórzu". Tę opowieść po prostu trzeba przeczytać!

Autorka kolejny raz zaprasza do dworku na Lipowym Wzgórzu, aby w otoczeniu muzyki poczuć atmosferę tego miejsca.
Zachwycić się otoczeniem i pięknem przyrody, zapachem kwiatów i odkrywaniem tajemnic sprzed lat.
Poznać smak miłości i szczęścia, które czeka gdzieś tam wśród drzew.

Historia która zachwyci i trafi prosto do serca.
Pełna ciekawych bohaterów a zwlaszcza kochanej babci Anielki, która ma złote serce.
Niespełnionych marzeń i przebaczeniu.
Oraz tajemnic, które za sprawą głównej bohaterki Lili ujrzały światło dzienne.

Cała saga Dworku na Lipiwym Wzgorzu jest godna przeczytania.
Polecam bardzo !!!

Poznać smak miłości i szczęścia, które czeka gdzieś tam wśród drzew.

Historia która zachwyci i trafi prosto do serca.
Pełna ciekawych bohaterów a zwlaszcza kochanej...

• Obyczajowe

Ilona Gołębiewska Kochaj coraz mocniej Zobacz więcej