ROZWIŃ ZWIŃ

Doktor Śmierć. Sidney Gottlieb i najmroczniejsze eksperymenty CIA

Okładka książki Doktor Śmierć. Sidney Gottlieb i najmroczniejsze eksperymenty CIA
Stephen Kinzer Wydawnictwo: Znak Literanova reportaż
reportaż
Znak Literanova
2020-07-20
2020-07-20
Łukasz Müller
Stany Zjednoczone USA historia USA CIA LSD narkotyki eksperymenty medyczne pseudomedycyna zbrodnie USA

więcej Więcej

Dobra książka sensacyjna ukazująca okrutny obraz działań CIA po 2giej wojnie światowej

Masło maślane

Ciekawie opowiedziana historia. Wiele informacji autor powtarza, wraca do nich - moim zdaniem niepotrzebnie. Historia sama w sobie jest bardzo wciągająca dla osoby, która interesuje się spiskami i pracą agencji wywiadowczych USA.
Czytanie "Doktora Śmierć" dłużyło mi się niemiłosiernie. Niektóre rozdziały pochłonęłam w parę minut, inne zajęły mi godzinę.

Opowieść o szaleństwie. Choć „Doktor Śmierć” miał być biografią jednej z najbardziej mrocznych postaci w mrocznej historii CIA, biografii tu niewiele. Trudno się dziwić – główny bohater, jego koledzy i następcy dbali, byśmy o nim nic nie wiedzieli. Stąd pewnie Stephen Kinzer skupił się na „dziele” swojego bohatera. Jego książka to opowieść o tajnych programach...

" Żaden inny Amerykanin - w każdym razie żaden, o którym nam wiadomo - nigdy nie dzierżył tak przerażającej władzy nad życiem i śmiercią, jednoczenie pozostając tak niewidzialnym." To słowa autora Stephena Kinzera o człowieku, który przez przeszlo 20 lat kierował tajnym programem w CIA, nie będąc tak naprawdę pod żadną kontrolą. Chemik Sidney Gottlieb postanowił odkryć jak...

Sidney Gottlieb kierował tajnym i  zimnowojennym programem CIA zmierzającym do odkrycia narkotyka służącego do kontrolowania umysłu w celu
wykorzystywania go przeciwko wrogowi. I nie byłoby w tym nic strasznego gdyby działał tylko na wrogach ale przez ten eksperyment
zginęło wielu ludzi. Większość z nich godziła się na udział w testach, lecz niektórzy byli poddawani bez...

Doktor Śmierć - Sidney Gottlieb i najmroczniejsze eksperymenty CIA
Jeśli szukacie mrożących krew w żyłach historii i drastycznych, pełnych szczegółów opisów eksperymentów prowadzonych przez CIA, to poczujecie się zawiedzeni. Nie ma tam diabolicznych, szalonych eksperymentatorów, magicznych substancji i stron przesiąkniętych krwią ich ofiar. Ta książka to coś znacznie...

Nudna i cały czas to samo

• Literatura faktu
  • 2021
  • E-book
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • Medyczne

Stephen Kinzer Doktor Śmierć. Sidney Gottlieb i najmroczniejsze eksperymenty CIA Zobacz więcej