Historia wewnętrzna. Jelito - najbardziej fascynujący organ naszego ciała

Feeria Science
Darm mit Charme. Alles über ein unterschätztes Organ
zdrowie, medycyna
Urszula Szymanderska

Książka napisana bardzo przystępnie, z humorem i z ogromną pasją autorki do tematu. Można się z niej dużo dowiedzieć, a sposób przekazu zawartych w niej informacji jest sugestywny i obrazowy, co sprawia że wiedza jest łatwa do "strawienia" i zapamiętania dla laików.

Książka napisana łatwym językiem. Przyjemna lektura, która w ciekawy sposób przybliża nam pracę naszego organizmu. Napisana z humorem, naprawdę fajnie się czytało 😉

Książka napisana jest super łatwym językiem, można powiedzieć, że czyta się sama , a nie jest to prosta sztuka, aby stworzyć lekką i zrozumiałą książkę o tematyce medycznej. Brakuje mi jednak takiego podsumowania, wskazówek praktycznych, np. jak można lepiej postępować, aby żyć zgodnie z naszymi jelitami? Rozbudziła moją ciekawość w tym temacie. A może właśnie tak miało...

Bardzo przyjemna lektura, która w ciekawy i zabawny sposób przybliża nam pracę organu, o którym przeciętny człowiek niewiele wie. Książka jest oparta na wielu źródłach i według mnie jest to pozycja obowiązkowa dla osób, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej na temat działania ludzkiego organizmu.

Książka jest dobra dla laików, którzy nie wiedzą nic a nic o naszym mikrobiomie i układzie pokarmowym. Dla osób poszukujących nowych, fascynujących informacji, które poszerzą ich wiedzę o nieznane odkrycia - książka będzie jedynie średnia. Chociaż ilustracje i humor znacznie zwiększają jej wartość!

I już wiem, co jeść, czego unikać i tylko czemu moje jelita reagują szybciej niż inne?

Na półkach: , , , , ,

Rewelacyjna! Polecam każdemu, szczególnie sceptykom! Czyta się bardzo szybko i przyjemnie, a wręcz wciąga :)

Na półkach: , , , , ,

Bardzo ciekawa i innowacyjna jak dla mnie podróż przez organizm ludzki, opisująca bez ściemy i z humorem procesy zachodzące w jelitach, jamie ustnej.

"Historia wewnętrzna"to książka, która z pewnością zaciekawi każdego czytelnika, zarówno nastolatka, jak i osobę w podeszłym wieku.
Wszelkie tematy dotyczące psychologii oraz ludzkiego ciała od zawsze mnie interesowały, dlatego też, po książkę dotyczącą procesu trawienia sięgnęłam z ochotą, mając nadzieję, że jelita w roli głównej nie sprawią, że będzie to lektura nudna...

To najciekawsza ksiazka, jaka w zyciu czytalam! Autorka w "uroczy" sposob opisuje uklad trawienny. Humorystycznie i przystepnie - nie sposob nie zrozumiec mechanizmu niestrudzonej pracy naszych jelit :) Uwielbiam i bede do niej wracac :)

1 438
    1 312
  • 2018
  • Zdrowie
  • Popularnonaukowe
  • Chcę w prezencie
  • 2019
więcej mniej

Giulia Enders Historia wewnętrzna. Jelita – najbardziej fascynujący organ naszego ciała Zobacz więcej