Wesoły Ryjek i wiosna

Okładka książki Wesoły Ryjek i wiosna Wojciech Widłak
Okładka książki Wesoły Ryjek i wiosna
Wojciech Widłak Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Wesoły Ryjek (tom 7) literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Wesoły Ryjek (tom 7)
Media Rodzina
2020-03-06
2020-03-06
48 min.
dla dzieci wesoły ryjek opowiadanie

Okładka książki Hej, Przedziadku! Kathryn Durst, Paul McCartney
Hej, Przedziadku! Kathryn Durst, Paul...
Okładka książki Kuku i Supertata Monika Kamińska, Andrzej Tylkowski
Kuku i Supertata Monika Kamińska, An...
Okładka książki Piąte przez dziewiąte Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wojciech Widłak
Piąte przez dz... Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Wesoły Ryjek Wojciech Widłak, Agnieszka Żelewska
Wesoły Ryjek Wojciech Widłak, Ag...

Książki o sympatycznym prosiaczku o imieniu Wesoły Ryjek bardzo przypadły mi do gustu. Napisane są z humorem, prostym i zrozumiałym dla czterolatka językiem. Przygody i spostrzeżenia Ryjka potrafią być naprawdę interesujące. Czasami mam wrażenie, że Ryjek to trochę mój syn :),a jego przygody wywołują uśmiech na mojej twarzy. A i młody chętnie słucha, gdy mu czytam te książki. Ta część zawiera zabawną historię o grze, w którą gra tata Ryjka ("Ta gra nazywa się PIT") :)

Wesoły Ryjek to przeurocza seria dla najmłodszych dzieci o małym "świnku" i jego rodzicach. Wejdźcie w świat dziecka i z każdej opowiastki wyciągnijcie przesłanie. Pouczając, ciepła, poruszająca. Czysta przyjemność.

Wiecie, co najbardziej lubię w czytaniu dzieciom? Książki, które z radością można czytać wspólnie, które bawią (może czasem w innych momentach) całą rodzinę. Taka właśnie jest seria o Wesołym Ryjku – książki wesołe, lekkie, przyjemne – kryjące w sobie wiele życiowej mądrości.

Wesoły Ryjek to prosiaczek, który żyje w miłym domu z mamą i tatą. Ma podobne rozterki i przygody, co przeciętny przedszkolak. Cechuje go zdolność błyskotliwej analizy rzeczywistości. Jego spotrzeżenia i mądrości – zostają na dług0 w głowie – dzieci i rodziców.

Tym razem Ryjek zaprasza nas do wspólnego przeżycia wiosny – czytajcie i sprawdźcie, czym różnią się świnki od niedźwiedzi, albo jak można poprawić humor mamie.

Kolejne udane spotkanie z Wesołym Ryjkiem. Te krótkie i proste opowiadania mają w sobie tyle uroku, że czyta się je z wielką przyjemnością. Każda z wiosennych opowiastek jest radosna, zakończona jest dowcipną puentą i mówi o zwykłych dziecięcych zadziwieniach światem. No bo czyż nie jest to prawdziwy cud, że z brązowego małego zirenka wyrasta coś zielonego i delikatnego, brama zostaje "uzdrowiona" przez tatę, a kwiaty potrafią zmieniać czyjąś minę?

"Wesoły Ryjek i wiosna" to kolejny tom przygód sympatycznej świnki, w którym opowiadania związane są z tą kolorową porą roku. Książeczka autorstwa Wojciecha Widłaka, z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej, to propozycja dla dzieci w wieku 4-7 lat prosto od wydawnictwa Media Rodzina .
Wesoły Ryjek miewa problemy takie jak wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, ale wspólnie z mamą i z tatą odkrywa otaczający go świat.
Czasami ma zły dzień i nie chce wstać z łóżka, innym razem nic mu nie wychodzi... Czasami pomaga tatusiowi posprzątać w garażu oraz naprawić zepsutą bramę, a później rysuje dla mamy piękny portret i kupuje ulubione kwiaty.
Ryjek bardzo lubi spędzać czas ze swoimi rodzicami, a cała trójka świetnie się ze sobą bawi i doskonale się rozumie!

Historie o Wesołym Ryjku są proste, zabawne, bliskie dzieciom, ale zawierają też mądre przesłania czyli łączą naukę i zabawę!
Wydanie jest bardzo ładne-większy format, śliczne ilustracje i twarda oprawa zachęcą do lektury, a duża czcionka pomoże dzieciom, które będą chciały czytać o przygodach świnki samodzielnie.

Książeczka "Wesoły ryjek" jest zbiorem opowiadań małego prosiaczka o imieniu Ryjek. Towarzyszymy mu w codziennych jak i tych okazjonalnych wydarzeniach. Bardzo sympatycznie przedstawione historie z życia. Dodatkowo charakterystyczne wspaniałe ilustracje. Podobało mi się w książeczce to, że z każdej wyciągnięta była nauka i ciekawostka jakiej dowiedział się bohater. Czcionka książeczki jest odpowiednia do czytania dla starszych dzieci, natomiast przy energicznych maluchach jest wspaniale poczytać krótką historyjkę, gdzie może usiedzieć na moment w jednym miejscu.

• Wiosna
  • Vaterland