Nigdy nie wracaj

Okładka książki Nigdy nie wracaj
Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 12) Seria: Jack Reacher - Ponad prawem kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2013-09-03
Data 1. wydania:
2014-01-01
Andrzej Szulc

Okładka książki Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2010 Gary Alexander, R.A. Allen, Doug Allyn, Matt Bell, Jay Brandon, Lee Child, Phyllis Cohen, John Dufresne, Lyndsay Faye, Gar Anthony Haywood, Jon Land, Dennis Lehane, Lynda Leidiger, Phillip M. Margolin, Chris Muessig, Mary Stewart Atwell, Albert Tucher, Kurt Vonnegut, Joseph Wallace, Mike Wiecek, Ryan Zimmerman
Ocena 6,2
Najlepsze amer... Gary Alexander, R.A...
Okładka książki Twarzą w twarz David Baldacci, Linwood Barclay, Steve Berry, Lee Child, Lincoln Child, Michael Connelly, Jeffery Deaver, Linda Fairstein, Joseph Finder, Lisa Gardner, Heather Graham, T. Jefferson Parker, Raymond Khoury, Dennis Lehane, John Lescroart, Steve Martini, Douglas Preston, Ian Rankin, James Rollins, M. J. Rose, John Sandford, R.L. Stine, F. Paul Wilson
Ocena 6,6
Twarzą w twarz David Baldacci, Lin...

I znów świetna fabuła. Każdy tom jest tak samo dobry jak poprzedni, a nie o każdej serii można tak powiedzieć. Trochę szkoda, że Reacher nie związał się z Susan Turner. W tej książce dało się wyczuć jego samotność i na chwilę budzący się instynkt ojcowski. Ale gdyby tak się stało to serię równie dobrze można by zakończyć, bo autor straciłby główną podstawę fabularną. Reacher musi być samotnym wędrowcem wpadającym okazjonalnie w tarapaty by było o czym pisać,wiec zapuszczenie gdzieś korzeni nie wchodzi w grę, chyba że w ostatnim tomie wieńczącym całą serię. Ale póki co nic nie zapowiada jej końca. Dla fanów to dobra wiadomość.

P. S. Tom na lubimyczytac.pl jest źle oznaczony. To 18 cześć serii, a nie 12.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tym razem Jack Reacher nareszcie ma godną siebie partnerkę. Już nie musi być zarówno mózgiem, jak i ramieniem całej operacji, bowiem jego towarzyszka dorównuje mu, a nawet przewyższa go pod względem intelektualnym. Czyżby więc pozostał ramieniem? Też nie musi, bo ona również potrafi walczyć. I na jego dawnej robocie zna się równie dobrze jak on.
Już choćby z tego powodu koncepcja została nieco zmieniona i przez to ta część cyklu jest nieco inna. Nawiązuje tu do jednej z poprzednich części: „61 godzin”. Jak pamiętamy, Reacherowi pomogła tam bardzo obecna dowódczyni Sto Dziesiątej, choć występowała tylko jako głos w telefonie. Głos na tyle interesujący, że Reacher postanowił ją odwiedzić. I zjawiwszy się niespodziewanie w swojej dawnej jednostce, od razu wpada w poważne tarapaty, z których naprawdę trudno będzie mu się wykaraskać.
Poza tym, jest to taki sam element dobrze znanej czytelnikowi gry, o jasnych zasadach: źli ludzie chcą pozbyć się Reachera, a on nie tylko nie ma zamiaru im na to pozwolić, ale też z całą determinacją stara się ich pokonać. Czasem fortelem, czasem pięścią, innym razem tym, co akurat ma pod ręką. Miłośnicy cyklu dobrze znają ten styl, więc nudzić się na pewno nie będą. To coś jak James Bond - kolejna partia dobrze znanej gry.

Już choćby z tego powodu...

Lubię wracać do Jacka Rechera, zawsze dostarcz dobrą rozrywkę i jest tak tym razem. Minus to zakończenie - przeczytacie-zobaczycie. Przyzwoite czytadło.

Jak dla mnie super. Prawdopodobnie najlepszy tom. Od samego początku jest akcja i nie ma nudy. Słuchałam a tak naprawdę zupełnie tak jakbym oglądała film. Kiedy zaczynałam słuchać ten tom zupełnie zapomniałam o tym, że jest nakręcony na jego podstawie film z Tomem Cruisem. No i super, bo moja wyobraźnia wyświetliła mi moją wersję.
POLECAM

POLECAM

Ryczer trzyma średni poziom, miłośnicy serii pewnie znajdą to, za co ją lubią. Dla mnie to już "nasta" książka Childa, więc przeczytałem do końca świadomy jej słabości. Nie będę ich wymieniał, i tak pewnie przeczytam wszystkie Ryczery ,pomimo ich wad. Zastanawiam się tylko, dlaczego Dżek tak łatwo rzuca kobiety, które mu się podobają. Niby autor roztacza jakieś ogólnikowe usprawiedliwienia, niby od początku wiadomo,że to związki na chwilę, ale jednak bohaterowi wcale nie zależy,aby powalczyć o uczucie. Hmm, czy tego kiedyś pożałuje ??!

zenada, proste, prostackie, bez zaciecia, mdle iprzewidywalne

zenada, proste, prostackie, bez zaciecia, mdle iprzewidywalne

Nudziła mnie gdzieś tak od połowy. Zakończenie nieudane. Brak napiecia.

Nudziła mnie gdzieś tak od połowy. Zakończenie nieudane. Brak napiecia.

Jack Reacher wraca do służby wojskowej . Kolejny tom przygód samotnego wędrowca, współczesnego nomady. Tym razem bohater musi udowodnić swoją niewinność . Dwa zarzuty , w tym o morderstwo sprzed szesnastu lat . Nigdy nie wracaj to porcja szybkiej , dobrze skonstruowanej akcji . Powieść znakomita jak jej poprzednie części. Jest w niej wszystko co powinno być. Czyta się szybko i przyjemnie .

Niestety .Tym razem nie poczułam emocji.

Niestety .Tym razem nie poczułam emocji.

".... Ciepłym, lekko schrypniętym, trochę zdyszanym, trochę intymnym głosem. ...." :)

Lee Child Nigdy nie wracaj Zobacz więcej
Lee Child Nigdy nie wracaj Zobacz więcej