Nigdy nie wracaj

Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 18) Seria: Jack Reacher - Ponad prawem kryminał, sensacja, thriller
Never Go Back
kryminał, sensacja, thriller
2020-05-08
Andrzej Szulc
Jack Reacher - Ponad prawem

Mam słabość do Jacka Reachera. Podoba mi się też styl pisania Lee Childa. Czyta się szybko i przyjemnie.
"Jest tylko jeden Jack Reacher, nie zadowalajcie się podróbkami".

Kolejna bardzo sentymentalna powieść z Reacherem w roli głównej. Wrócił do miejsca, które jak sam określił jest najbliższe pojęciu domu, jakie miał. Był pierwszym dowódcą sto dziesiątej jednostki żandarmerii wojskowej, został jej legendą. Wiele osób cały czas o tym pamięta. Niestety powrót nie okazał się zbyt miły, bo od razu został potraktowany jak przestępca, co wyraźnie...

Dobra akcja, bez udziwnień. .Jack Reacher niepokonany. Dobro zwycięża

Po przeczytaniu książki i obejrzeniu filmu mam wrażenie, że to dwie inne pozycje. Nic dziwnego, że film nie podbił serc fanów Reachera.

Powtórzony schemat z "Poziomu śmierci" z podmianą policjantów na wojskowych.

WIĘCEJ:

Jack Reader i tyle w zasadzie to mówi wszystko. Dobrze się słucha, szczególnie w trasie. Ważne jest to, że książka trzyma poziom nie odstaje od innych w serii ani na plus ani na minus. Dałem jedną gwiazdkę mniej niż zwykle, bo jakoś wyjątkowo szybko zapomniałem o czym była:) Więc mniemam, że akcja była trochę mniej wciągająca niż zwykle.

Dobra i przyjemna rozrywka na każdą...

Reasumując czytało mi się bez 'WOW" pomysł fabuły średnio mnie zachwycił akcja mozolnie się rozkręca i ogólnie mało absorbująca cała ta historia ! Plusem jak zawsze jest sama postać Jacka!
Myślę że sześć gwiazdek idealnie odzwierciedla moją opinie :)

koronkowa wielopiętrowa akcja pełna zwrotów - jak ktoś lubi

Wielbicielom Jacka Reachera nie trzeba polecać tej książki, kolejna świetnie napisana książka.

Tematem jest śledztwo przeciwko wysokim oficerom armii, którym wydaje się, że jak dobrze się zorganizują to proceder, jakim się zajmują jest nie do ruszenia, a oni sami są nietykalni. Nie mają pojęcia, że moment, gdy Reacher przyjeżdża do swojej dawnej 110 jednostki żandarmerii na spotkanie i nie zastaje major Turner w swoim gabinecie, to początek ich końca. I to bez...

1 403
  • Lee Child