Co to jest teoria względności

Okładka książki Co to jest teoria względności
Lew LandauJurij Rumer Wydawnictwo: Wiedza Powszechna astronomia, astrofizyka
astronomia, astrofizyka
Что такое теория относительности
Wiedza Powszechna
1964-01-01
Zbigniew Przybyłowicz

więcej Więcej

Książka a właściwie książeczka wydana została w serii "Nowości Nauki i Techniki" w roku 1964-tym. Przeczytawszy ją wczoraj po bez mała 50-ciu latach po raz drugi (zajęło mi to raptem kilkanaście minut) nie mogłem oprzeć się pokusie aby nie wynotować sobie następującego fragmentu: "Ograniczywszy się jednak wyłącznie do rozumowania, upodobnilibyśmy się do niektórych dawnych...

• Rosja, ZSRR
  • Pisarz