Wydział 7. Helena (wersja wersja czarno-biała)

Okładka książki Wydział 7. Helena (wersja wersja czarno-biała) Arkadiusz Klimek, Tomasz Kontny
Okładka książki Wydział 7. Helena (wersja wersja czarno-biała)
Arkadiusz KlimekTomasz Kontny Wydawnictwo: Ongrys Cykl: Wydział 7 (tom 6.1) komiksy
32 str. 32 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Wydział 7 (tom 6.1)
Wydawnictwo:
Ongrys
Data wydania:
2020-03-24
Data 1. wyd. pol.:
2020-03-24
Liczba stron:
32
Czas czytania
32 min.
Język:
polski
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Wydział 7. Helena (zeszyt specjalny) Arkadiusz Klimek, Tomasz Kontny, Grzegorz Pawlak
Ocena 6,5
Wydział 7. Hel... Arkadiusz Klimek, T...
Okładka książki Wydział 7. Żywa woda Arkadiusz Klimek, Tomasz Kontny
Ocena 6,7
Wydział 7. Żyw... Arkadiusz Klimek, T...
Okładka książki KKK - 25 - Antologia. Krewni i znajomi KKKrólika Robert Adler, Maciej Andrysiak, Igor Baranko, Jarosław Bieda, Krzysztof Budziejewski, Nikodem Cabala, Emil Cegielski, Chris Chalik, Olgierd Olaf Ciszak, Aleksandra Czubek-Spanowicz, Sławomir Daniec, Marta Falkowska, Mietek Fijał, Wojciech Franzblau, Michał Gałek, Paweł Garwol, Tomasz Gawroński, Rafał Gosieniecki, Piotr Hołod, Tomasz Hopkowicz, Minamoto Igaru, Marcin Jabłoński, Michał Jankowski, Michał Janusik, Grzegorz Janusz, Maciej Jasiński, Tomasz Jędrzejowski, Tomasz Kaczkowski, Karol Kalinowski, Joanna Karpowicz, Zbigniew Kasprzak, Arkadiusz Klimek, Mateusz Kołek, Tomasz Kołodziejczak, Jan Korczyński, Krzysztof Korzeniak, Piotr Kowalski (scenarzysta komiksowy), Tomasz Krasnowolski, Anna Krztoń, Maciej Kur, Jerzy Łanuszewski, Mirosław Mańko, Pyteraf Michał, Jacek Michalski, Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz, Aleksandra Motyka, Filip Myszkowski, Piotr Nowacki, Marcin Nowakowski, Barbara Okrasa, Krzysztof Ostrowski, Agnieszka Papis, Grzegorz Pawlak, Tomasz Piorunowski, Łukasz Piotrkowicz, Wojciech Prokop, Hubert Ronek, Piotr Rosner, Marcin Rustecki, Rafał Sacha, Antoni Serkowski, Leszek Sewastianowicz, Rafał Skarżycki, Mateusz Skutnik, Jan Sławiński, Michał Śledziński, Kamil Śmiałkowski, Przemysław Surma, Agnieszka Świętek, Dominik Szcześniak, Rafał Szłapa, Benedykt Szneider, Bartosz Sztybor, Jerzy Szyłak, Anna Helena Szymborska, Krzysztof Tkaczyk, Mateusz Tomczyk, Rafał Trejnis, Przemysław Truściński, Marek Turek, Roch Urbaniak, Artur Wabik, Clarence Weatherspoon, Mateusz Wiśniewski, Mariusz Zabdyr, Zalibarek
Ocena 7,3
KKK - 25 - Ant... Robert Adler, Macie...
Okładka książki Peruńska Wataha Arkadiusz Klimek, Bartosz Sztybor
Ocena 3,0
Peruńska Wataha Arkadiusz Klimek, B...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Batman: Przeklęty Brian Azzarello, Lee Bermejo
Ocena 7,0
Batman: Przeklęty Brian Azzarello, Le...
Okładka książki Czarne nenufary Michel Bussi, Didier Cassegrain, Fred Duval
Ocena 7,9
Czarne nenufary Michel Bussi, Didie...
Okładka książki Wydział 7. Żywa woda Arkadiusz Klimek, Tomasz Kontny
Ocena 6,7
Wydział 7. Żyw... Arkadiusz Klimek, T...
Okładka książki Indyjska włóczęga Alain Ayroles, Juanjo Guarnido
Ocena 8,2
Indyjska włóczęga Alain Ayroles, Juan...
Okładka książki Sprawa skandalicznego biletu Dahan Benoit, Cyril Lieron
Ocena 8,0
Sprawa skandal... Dahan Benoit, Cyril...

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
721
658

Na półkach: ,

https://salomonik.eu/przeczytane/wydzial-7-trzy-numery-specjalne

https://salomonik.eu/przeczytane/wydzial-7-trzy-numery-specjalne

Pokaż mimo to

avatar
727
294

Na półkach: , , , , ,

Ponowna lektura po dwóch latach, tym razem w wersji papierowej, pozwoliła mi na nowo odkryć, jak dobrą serią jest "Wydział 7". Zeszyt specjalny "Helena" to historia miłości, jej straty i wyzwolenia się od życia przeszłością. Scenariusz Tomasza Kontnego wprawia w nostalgiczny nastrój w pierwszym akcie komiksu i wywołuje niezłe ciarki podczas scen grozy. Nie byłoby to możliwe bez szczegółowych rysunków Arkadiusza Klimka, zmysłowe portrety Heleny czy mroczne zamczysko wydają się być dla niego pestką.

Ponowna lektura po dwóch latach, tym razem w wersji papierowej, pozwoliła mi na nowo odkryć, jak dobrą serią jest "Wydział 7". Zeszyt specjalny "Helena" to historia miłości, jej straty i wyzwolenia się od życia przeszłością. Scenariusz Tomasza Kontnego wprawia w nostalgiczny nastrój w pierwszym akcie komiksu i wywołuje niezłe ciarki podczas scen grozy. Nie byłoby to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
52
52

Na półkach: ,

Byliście kiedyś na zamku Czocha? Mi udało się do niego wrócić za sprawą opowieści zawartej w pierwszym zeszycie specjalnym serii „Wydział 7.”. Scenariusz „Heleny” napisany został przez Tomasza Kontnego, za rysunki odpowiadał Arkadiusz Klimek, a za kolor – Grzegorz Pawlak. Jaką historię można jednak poznać na łamach tego komiksu?

Kilka lat przed powstaniem PRL-owskiego wydziału do spraw paranormalnych Helena Kwiatkowska pochowała swego męża. Znajomi i przyjaciele zmarłego nie mieli jednak zbyt pozytywnego stosunku do pogrążonej w żałobie wdowy. Kobieta pod wpływem społecznego przymusu i oschłej wrogości ponownie dołącza do wędrownych Cyganów. Podczas podróży trafiają na niezwykle korzystną ofertę zarobku. Wystarczy tylko rozhulać parkiet na jednym z dolnośląskich zamków… Wkrótce jednak okazuje się, że biesiadnicy nie są zwykłymi ludźmi, a niespotykane zdolności Heleny prędko pójdą w ruch, gdy ta będzie chciała skontaktować się ze zmarłym mężem. Czy głosy z zaświatów pomogą jej pogodzić się ze stratą?

Opowieść, choć niezwiązana z główną osią fabularną serii, umiejętnie wprowadza historię Heleny Kwiatkowskiej, a także wydarzeń, które sprawiły, że zdecydowała się ona zostać medium. Jej postać została wykreowana niezwykle udanie, dzięki czemu staje się bohaterką z krwi i kości. Jej wcześniejsze życie intryguje, niezałatwione sprawy martwią, dzięki czemu można poczuć szczerą satysfakcję z jej dalszych poczynań. Atutem jest również sama grozowa otoczka. Można się niemal zachłysnąć narracją pełną duchów przeszłości, która zdaje się być wyciągnięta z opowiadań Edgara Allana Poe… a to tylko nasze polskie legendy połączone w jedną, spójną całość. Dialogowo również zauważyć można wysoki poziom – udanie pchają one całą opowieść naprzód, kreując intrygujące persony.

Mówiąc o samej kresce… Jest ona chyba najatrakcyjniejsza spośród tych, które miałam już okazję uświadczyć w serii, a z pewnością najbardziej szczegółową. Bohaterowie narysowani zostali z niesamowitą precyzją i dbałością o detale. Ich mimika wypada intrygująco, nieraz wręcz tajemniczo. Poszczególne lokacje mają fenomenalny klimat, zamek po prostu straszy swymi wnętrzami, z kolei jego niezwykle udane przedstawienie sprawia, że już po pierwszych kadrach można stwierdzić, gdzie rozgrywa się cała akcja, choć miejsce to pozostaje nienazwane do ostatnich stron. Mówiąc już o straszeniu… Pojawiające się duchy idealnie kontrastują ze stonowanymi, ponurymi, szaro-burymi wnętrzami. Kolorystyka została dobrze dobrana, więc tak naprawdę nie mam na co narzekać, gdy mowa o warstwie wizualnej tej pozycji. Napomknę jeszcze o dodatkach – tym razem notek związanych z fabułą jest niewiele, za to przedstawiono szczegółowe szkice niektórych bohaterów, które wypadają tak dobrze, jak rysunki w samej opowieści.

Po „Helenę” można sięgnąć bez znajomości pozostałych zeszytów serii. Jeśli kogoś niekoniecznie interesuje czytanie ponad dziesięciu części głównej opowieści – wybranie akurat tego zeszytu może być bardzo dobrą decyzją. Z mojej perspektywy (aktualnie przeczytane 7 zeszytów) jest ona jedną z najlepszych części „Wydziału 7.”. Nie wiem, czy nie podoba mi się nawet bardziej od „Larinae”, jednak prawdopodobnie tak jest, gdyż dostrzegam tu zdecydowanie mniej niedociągnięć czy uwag z kategorii „czy nie byłoby lepiej, gdyby…”. W ostatecznym rozrachunku „Helena” zyskuje ode mnie zatrważającą ocenę 9/10 – a tak wysoka nota to chyba najlepsza możliwa rekomendacja.

Byliście kiedyś na zamku Czocha? Mi udało się do niego wrócić za sprawą opowieści zawartej w pierwszym zeszycie specjalnym serii „Wydział 7.”. Scenariusz „Heleny” napisany został przez Tomasza Kontnego, za rysunki odpowiadał Arkadiusz Klimek, a za kolor – Grzegorz Pawlak. Jaką historię można jednak poznać na łamach tego komiksu?

Kilka lat przed powstaniem PRL-owskiego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1452
1426

Na półkach: ,

Nie jestem w dalszym ciągu fanką komiksów, ale podoba mi się sama postać Heleny, ładna Cyganka, duży biust, śniada cera, piękne czarne loki, oj tak, bardzo mi się podoba. Kreska także przypadła mi do gustu, a wiadomo, razem to już połączenie idealne. Lubię wszelakie dzieła kultury, które są o kobietach, z komiksami nie jest inaczej. Ten jest mroczny, ale intensywny, dosyć ciekawy, krótki, szybko się czyta. Dla fanów komiksowej umiarkowanej grozy powinien być ok, zachwycać nad czym się nie ma. Bardzo ładne są stroje Heleny.

Wyzwanie czytelnicze LC styczeń 2022: Przeczytam książkę z motywem początku (9).

Nie jestem w dalszym ciągu fanką komiksów, ale podoba mi się sama postać Heleny, ładna Cyganka, duży biust, śniada cera, piękne czarne loki, oj tak, bardzo mi się podoba. Kreska także przypadła mi do gustu, a wiadomo, razem to już połączenie idealne. Lubię wszelakie dzieła kultury, które są o kobietach, z komiksami nie jest inaczej. Ten jest mroczny, ale intensywny, dosyć...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2077
1634

Na półkach: ,

Trochę "zjawy" oklepane ale... cała seria mnie urzekła zatem nadal się zachwycam.

Trochę "zjawy" oklepane ale... cała seria mnie urzekła zatem nadal się zachwycam.

Pokaż mimo to

avatar
580
314

Na półkach: , ,

Wydział 7 powraca, tym razem wydanie specjalne o początkach współpracy Cyganki Heleny z tytułową grupą. Komiks zaczyna się pogrzebem I próbami pogodzenia się ze stratą przez bohaterkę. Powraca ona do taboru I trafia do tajemniczego zamku, przeorganizowanego w muzeum. I tutaj zaczyna się przygoda.
Seria wraca na tory, gdy w treści są ukryte pewne szczegóły, jest zabawa historią, jest więcej dosłowności. Zabawy rysunkiem z poprzedniego odcinka nie przeszkadzały mi, tutaj już nie ma takich eksperymentów. Tutaj A.Klimek trzyma się karnie dyscypliny I nie robi skoków w bok. Plus mroczne kolory, dodające barw w odpowiednich momentach. Jako taki uzupełniacz jest dobrym wydaniem, uzupełnia wiedzę czytelnika w niektórych kwestiach, podsycając dalszą ciekawość. Cóż, trzeba sięgnąć po Letników.
Plusy:
Duchy, Ciągłość wydarzeń, Kolory
Minusy:
Długi wstęp, szybko zawiązana I krótka akcja

Wydział 7 powraca, tym razem wydanie specjalne o początkach współpracy Cyganki Heleny z tytułową grupą. Komiks zaczyna się pogrzebem I próbami pogodzenia się ze stratą przez bohaterkę. Powraca ona do taboru I trafia do tajemniczego zamku, przeorganizowanego w muzeum. I tutaj zaczyna się przygoda.
Seria wraca na tory, gdy w treści są ukryte pewne szczegóły, jest zabawa...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1264
993

Na półkach: ,

Bonusowy zeszyt pierwszej serii "Wydziału 7" jest komiksem udanym. Po chwilowym spadku formy, jaką była "Dobranocka", twórcy wracają z tarczą. Historia tytułowej Heleny, cygańskiej medium i tajnej współpracowniczki służb PRL-u jest angażująca. Traktuje nie tylko o tym, w jaki sposób tytułowa bohaterka rozpoczyna swą "karierę" w kontaktach z duchami, ale też w wyważony sposób opowiada o radzeniu sobie ze stratą.

Dobremu scenariuszowi towarzyszą gustowne ilustracje. Arkadiusz Klimek rysował wcześniej "Żywą Wodę", czyli zeszyt, w którym po raz pierwszy pojawiła się Helena. Wtedy było nieźle, teraz jest chyba lepiej - rysunki są realistyczne, ładnie rozplanowane i miłe dla oka. Dobrze wypadają zarówno w scenach statycznych jak i bardziej akcyjnych.

"Helena" stanowi odbicie w górę po "Dobranocce", sprawiając, że apetyt na zaczynającą się niebawem drugą serię "Wydziału 7" może się tylko zaostrzyć.

Bonusowy zeszyt pierwszej serii "Wydziału 7" jest komiksem udanym. Po chwilowym spadku formy, jaką była "Dobranocka", twórcy wracają z tarczą. Historia tytułowej Heleny, cygańskiej medium i tajnej współpracowniczki służb PRL-u jest angażująca. Traktuje nie tylko o tym, w jaki sposób tytułowa bohaterka rozpoczyna swą "karierę" w kontaktach z duchami, ale też w wyważony...

więcej Pokaż mimo to

avatar
735
473

Na półkach: ,

Znowu mam wrażenie, że scenariuszowo "Wydział 7" cofnął się do swoich początków. Opowieść jest prosta, wręcz pretekstowa i niesamowicie krótka. Więcej miejsce poświęcono na wstęp niż na główną historię. Za to graficznie komiks prezentuje się bardzo dobrze. Nadal mam nadzieję, że komiksy z serii "Wydział 7" zyskają trochę więcej treści i na objętości, bo pomysł jest świetny, tylko wykonanie jakby skrótowe.

Znowu mam wrażenie, że scenariuszowo "Wydział 7" cofnął się do swoich początków. Opowieść jest prosta, wręcz pretekstowa i niesamowicie krótka. Więcej miejsce poświęcono na wstęp niż na główną historię. Za to graficznie komiks prezentuje się bardzo dobrze. Nadal mam nadzieję, że komiksy z serii "Wydział 7" zyskają trochę więcej treści i na objętości, bo pomysł jest świetny,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    94
  • Posiadam
    29
  • Komiksy
    14
  • Komiks
    7
  • Chcę przeczytać
    6
  • 2023
    5
  • 2021
    3
  • Komiksy
    2
  • Komiksy 2023
    2
  • 2020
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wydział 7. Helena (wersja wersja czarno-biała)


Podobne książki

Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,7
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,0
Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna...

Przeczytaj także