Mikołajek. Jestem najlepszy!

Okładka książki Mikołajek. Jestem najlepszy! René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Okładka książki Mikołajek. Jestem najlepszy!
René GoscinnyJean-Jacques Sempé Wydawnictwo: Znak emotikon Seria: Mikołajek literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mikołajek
Znak emotikon
2020-04-01
2020-04-01
9788324052097

Okładka książki Mikołajek. Pierwsze historie René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Mikołajek. Pie... René Goscinny, Jean...
Okładka książki Wielka księga Mikołajka René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Wielka księga ... René Goscinny, Jean...
Okładka książki Mikołajek. Psze pani, on ściaga. René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Mikołajek. Psz... René Goscinny, Jean...

To moja pierwsza książka z serii opowiadań o małym chłopcu. Nie wiedziałam, że jest taka zabawna. Podoba mi się jego humor i sposób patrzenia na świat😊 zupełnie inny niż dorosłych. Mały łobuziak ma ciekawe pomysły. Najbardziej podobało mi się opowiadanie o tym, jak robił porządki w swoim pokoju, ale nie rozumiał dlaczego mama zrobiła mu później awanturę 😂😅

Świat widziany oczami i opisany słowami dziecka z humorem, szczerze, prawdziwie.., Bez komplikacji i zbędnych słów, bo nie ma po co komplikować. Autor zrobił to w rewelacyjny sposób, tak jakby w trakcie pisania stawał się małym chłopcem. Myśli, słowa a przede wszystkim spostrzeżenia – dosłownie jak u dziecka.

Opisane sytuacje są zwyczajne i dotyczą nas wszystkich a w tym wszystkim jest rodzina, dziecięca szczerość, radość, zabawa.
W trakcie lektury niejednokrotnie pomyślałam „Jakie to prawdziwe i mądre”… W tym prostym tekście i dziecięcych słowach jest wiele prawd z życia, refleksji, które mogą skłonić do przemyśleń i czegoś nauczyć. Tutaj każdy dzień przynosi kolejną-inną przygodę z której można wyciągnąć jakieś wnioski, z kolei przygody Mikołajka mogą wywołać uśmiech na twarzy czytelnika w każdym wieku.

I mimo iż do tej pory nie zachwycałam się nad tą serią, tak na "stare lata" poczułam sympatię do tego urwisa, miło spędzając czas ^_^

Opisane sytuacje są zwyczajne i dotyczą nas wszystkich a w tym...

"Mikołajek. Jestem najlepszy!" to książeczka niewielkich rozmiarów z 8 historiami o chłopcu i jego codziennych przygodach. Przyznam, że nieraz słyszałam już o innych książkach o Mikołajku, ale jakoś do tej pory nie było nam zbytnio po drodze. Dzięki @wydawnictwoznakemotikon trafił do nas, jako niespodzianka, ten tomik. Syn był bardzo ucieszony, ja natomiast sceptyczna, ale po skończonej lekturze wszyscy byliśmy roześmiani z pomysłów, jakie rodzą się w głowach małych chłopców. W niektórych fragmentach odnlazłam też część mojej codzienności, jak np. fakt, że czasem muszę sporo zachęcać syna do czegoś, nieraz koniecznego, bo to mu nie odpowiada i jest marudzenie, by później znów je usłyszeć, bo daną czynność trzeba zakończyć. Jeżeli więc potrzebujecie książki na rozluźnienie i rozweselenie, to Mikołajek będzie idealny. My ciekawi jesteśmy kolejnych psot, które zrodzą się w jego głowie. Bywa, że fragmentami są one przejaskrawione, ale przynajmniej wtedy łatwiej ostrzec dzieci, że lepiej by niektóre pomysły nie były realizowane, bo mogą przynieść więcej szkód niż pożytku.

Wszystkie części sa świetnie. Autor humorystycznie dobrał każdy wątek i bardzo miło się czyta opowieści okiem chłopca. Jego spostrzerzenia oraz sposób postrzegania świata ukazany w bardzo zabawny sposób.

Ba, wiadomo, że Mikołajek jest najlepszy! No bo w końcu co!! Tylko się śmiać !

Ba, wiadomo, że Mikołajek jest najlepszy! No bo w końcu co!! Tylko się śmiać !

Fajna

Fajna

Kolejne przygody Mikolajka, które bez reszty wciągnęły mojego 6-letniego synka. Dużo historii z ciekawym morałem i z dorosłymi, którzy czasami zachowują się dokładnie tak jak dzieci. Polecam

• Olimpiada Czytelnicza 2020
  • Martyna i Juliusz
  • Literatura dla dzieci
  • 2020r.
  • Dzieciowe czytanie
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Mikołajek. Jestem najlepszy!