Będziesz tam?

Okładka książki Będziesz tam?
Guillaume Musso Wydawnictwo: Albatros literatura obyczajowa, romans
Krystyna Kowalczyk
literatura francuska

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Rewelacyjna książka łącząca wątki obyczajowe i fantastykę naukową. Jest w niej może sporo niedociągnięć z obszaru fizyki, ale kto by się tym przejmował.

Temat intrygujący, autor prowadzi narrację poprzez różne postaci, żyjące w różnych czasach. Powoli buduje napięcie. Fabuła nie ma słabych stron. Świetnie się czyta, nie pozwala się oderwać.

Gorąco polecam!

Gorąco polecam!

Elliott, 60-letni chirurg otrzymuje w prezencie pigułki które umożliwiają podróż w czasie, postanawia że chciałby znów ujrzeć swoją młodzieńczą miłość Illene. Co z tego wyniknie? Czy faktycznie uda mu się wpłynąć na przeszłość?

Zastanowiłem się co bym zrobił jakbym miał możliwość cofnięcia się na jeden dzień w czasie hm nic odkrywczego, chciałbym ten dzień spędzić ze swoją pierwszą miłością także Guillaume Musso Ameryki nie odkrył pisząc tą książkę 😉

Niesamowita i klimatyczna opowieść nad którą mógłbym się rozpływać, świat w który zabiera czytelnika Musso jest pełen tajemnic i do końca chce się je odkrywać aż do błyskotliwego finału.

POLECAM 👏

Intrygująca, wciągająca, nakłaniająca do pomyślenia o swoim życiu. Mimo, że trochę fantasy nadal chętnie ją przeczytałam do końca.

Czytałam już lepsze książki autora. Tym razem historia mnie nie urzekła. Było bardzo przeciętnie... Za dużo nierzeczywistych zdarzeń.

60-letni Elliot może spełnić swoje jedno pragnienie. Chce jeszcze raz zobaczyć kobietę, którą kochał, a która nie żyje od 30 lat. Cofa się w czasie i może ocalić Ilenę ale nie chce stracić swojej córki Angie. Nie może być z Ileną bo nie spotkałyby matki Angie i ona by się nie urodziła.

Czytałam wcześniej książki tego autora, ale zawsze miałam jakieś zastrzeżenia do fabuły lub zakończenie wydawało mi się kompletnie absurdalne i oderwane od wcześniejszych wydarzeń. Jednak powieść Będziesz tam? jest zupełnie inna i czytało się ją bardzo dobrze. Ja polecam.

Chyba nie ma książki Guillaume Musso, która by mi się nie podobała. Ta, to klasyka tego autora. Miłość, tajemnica, odrobina metafizyki. Cudowna odskocznia od codzienności.

Eliot w wieku 60 lat otrzymuje od Khmera 10 tabletek, które pozwalają mu się cofać w czasie na ok 15 min. Wykorzystuje 9 z nich i zawsze cofa się o 30 lat do swojego ówczesnego alter ego. Głównym celem podróży w czasie było zobaczenie jeszcze raz miłości życia Ileny, która właśnie przed 30-tu laty zmarła.
W czasie podróży mógł swobodnie porozumiewać się ze swoją młodsza wersją i zdradził mu powód podróży. Wspólnie pod pewnymi warunkami zapobiegli śmierci Ileny, aczkolwiek Eliot musiał z niej zrezygnować na rzecz córki, która w przeciwnym razie nie urodziła y się.
Pod koniec Eliot umiera na raka płuc, nie mając kontaktu ze swoim przyjacielem Mattem i Ileną odkąd 30 lat temu zdecydował się na ocalenie Ileny.
Ostatecznie 10 tabletkę wykorzystuje Matt, by cofnąć się o 30 lat i ustrzec Eliota przed paleniem papierosów, które doprowadziły do raka płuc i jego śmierci w wieku 60 lat.
Misja ta udaje się Mattowi, dzięki czemu po 30 latach Eliot jednak nie umiera, a dodatkowo odżywa jego znajomość z Eleną i przyjaźń z Mattem.

W czasie podróży mógł swobodnie porozumiewać się ze swoją młodsza...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa historia, choć oczywiście nieprawdopodobna. Nie wciągnęła mnie jednak na tyle, żebym miała do niej wracać. Ale pisarz ma dobre pióro i ciekawa jestem innych jego książek, być może inne zachwycą mnie bardziej niż ta. Na pewno daję szansę :)

Odhaczone i już wiem, że z tym autorem nie jest mi po drodze.

Odhaczone i już wiem, że z tym autorem nie jest mi po drodze.