Słownik gwary miejskiej Poznania

Okładka książki Słownik gwary miejskiej Poznania
Stanisław BąbaMonika Gruchmanowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN encyklopedie, słowniki
encyklopedie, słowniki
Wydawnictwo Naukowe PWN
1997-01-01
1997-01-01
gwara poznańska Poznań Wielkopolska

Okładka książki Mowa mieszkańców Poznania Monika Gruchmanowa, Małgorzata Witaszek-Samborska, Małgorzata Żak-Święcicka
Ocena 7,3
Mowa mieszkańc... Monika Gruchmanowa,...

więcej Więcej

Z dumą mogę napisać, że posiadam taki słownik, bowiem trudno go dziś na rynku dostać.
Pomaga zawsze ustalić prawidłowe znaczenie słów gwarowych.
Wydany z ogromną klasą. Alfabetycznie poukładane słownictwo zostało poprzedzone nie tylko wspaniałymi artykułami naukowców, ale także przykładami tekstów gwarowych różnych autorów.
Polecam, szczególnie Wielkopolanom.

Dodaj cytat z książki Słownik gwary miejskiej Poznania