Zniszczyć świętego. Śledztwo w sprawie prześladowania o. Pio

Esprit
2020-03-13
2020-03-13
Anna Gogolin
religia ksiądz chrześcijaństwo katolicyzm kościół pio

Tę książkę czyta się jak kryminał, towarzysząc śledztwu, jakie prowadzi Renzo Allegri w sprawie "ludzi złej woli". Tak można nazwać wszystkich prześladowców o. Pio, którzy chcieli zniszczyć dzisiejszego świętego z powodu własnej małości, zazdrości czy zawiści. Co ciekawe wśród prześladowców pojawiają się wielkie nazwiska (np. o. Agostino Gemelli - ksiądz, uczony, patron jednej z rzymskich klinik), a wśród obrońców znajdziemy osoby, których nigdy byśmy o to nie posądzali.
Na tle tych wszystkich prześladowań zastanawia i zachwyca pokora ojca Pio, który przecież był obdarzony niemałym temperamentem.
Książka ta zachęciła mnie do sięgnięcia po inne ksiązki tego autora.

Historie o świętym o.Pio zawsze wzbudzają we mnie autentyczne zaciekawienie i niesamowicie pokrzepiają, bowiem jest to jedna z tych postaci w historii Kościoła, która wybiła się ponad przeciętność. Był świętym już za życia! Nic więc dziwnego, że czytanie o bezpodstawnym i bezlitosnym, trwającym praktycznie przez całe życie prześladowaniu tego skromnego kapucyna przyprawia o potężny ból głowy. ZNISZCZYĆ ŚWIĘTEGO to książka rzetelna i wypełniona masą informacji, zaczerpniętych z wiarygodnych źródeł, w tym i z Tajnych Archiwów Watykanu. Przypadek bestialskiego prześladowania ojca Pio kładzie się cieniem na Kościele jako instytucji. Czytajcie bo warto!

Dodaj cytat z książki Zniszczyć świętego. Śledztwo w sprawie prześladowania o. Pio