Przełom w Bulwie

Biblioteka Satyry
Czytelnik
1955-07-31
1955-07-31

Okładka książki Księga parodii Franciszek Bielak, Tadeusz Boy-Żeleński, Mieczysław Brahmer, Wiesław L. Brudziński, Jan Brzechwa, Bogdan Brzeziński, Jan Stanisław Bystroń, Konstanty Ildefons Gałczyński, Stefania Grodzieńska, Ryszard Marek Groński, Tadeusz Hollender, Jarosław Iwaszkiewicz, Świętopełk Karpiński, Ludwik Jerzy Kern, Władysław Kopaliński, Eryk Lipiński, Antoni Marianowicz, Rafał Marszałek, Janusz Minkiewicz, Sławomir Mrożek, Adolf Nowaczyński, Janusz Osęka, Daniel Passent, Marian Piechal, Kazimierz Piekarski, Jan Pietrzak, Anatol Potemkowski, Józef Prutkowski, Władysław Stanisław Reymont, Tadeusz Różewicz, Magdalena Samozwaniec, Stanisław Sojecki, Artur Maria Swinarski, Edward Szymański, Antoni Słonimski, Julian Tuwim, Zenon Wiktorczyk, Bruno Winawer, Jerzy Wittlin, Kazimierz Rujwid Wroczyński, Kazimierz Wyka, Adam Włodek, XXX XXX, Witold Zechenter, Witold Zechenter, Stanisław Zieliński, Jan Zych, Tadeusz Łopalewski
Ocena 6,8
Księga parodii Franciszek Bielak, ...
Okładka książki Z dziejów cnoty. Szpilki 1935-85 Wiesław L. Brudziński, Jan Brzechwa, Maria Czubaszek, Feliks Derecki, Jerzy Dobrowolski, Stanisław Ryszard Dobrowolski, Tadeusz Fangrat, Witold Filler, Konstanty Ildefons Gałczyński, Zuzanna Gilczanka, Stefania Grodzieńska, Ryszard Marek Groński, Jerzy Górzański, Tadeusz Hollender, Krzysztof Jaroszyński, Jerzy Jurandot, Świętopełk Karpiński, Ludwik Jerzy Kern, Jerzy Kleyny, Jonasz Kofta, Lech Konopiński, Adam Kreczmar, Tadeusz Kubiak, Joanna Kulmowa, Stanisław Jerzy Lec, Eryk Lipiński, Ryszard Liskowacki, Antoni Marianowicz, Janusz Minkiewicz, Zbigniew Mitzner, Arnold Mostowicz, Sławomir Mrożek, Andrzej Nowicki, Jerzy Ofierski, Agnieszka Osiecka, Edmund Jan Osmańczyk, Janusz Osęka, Daniel Passent, Leon Pasternak, Jan Pietrzak, Anatol Potemkowski, Józef Prutkowski, Jeremi Przybora, Kazimierz Rudzki, Magdalena Samozwaniec, Włodzimierz Scisłowski, Jerzy Skokowski, Artur Maria Swinarski, Edward Szymański, Antoni Słonimski, Krzysztof Teodor Toeplitz, Julian Tuwim, Jerzy Urban, Marek Wasilewski, Stefan Wiechecki, Joanna Wilińska, Jerzy Wittlin, Marian Załucki
Ocena 6,5
Z dziejów cnot... Wiesław L. Brudzińs...
Okładka książki Duchy na dachu. Groteski Jerzy Afanasjew, Roman Bratny, Wiesław L. Brudziński, Jan Brzechwa, Andrzej Bursa, Michał Choromański, Feliks Derecki, Stanisław Dygat, Zygmunt Fijas, Konstanty Ildefons Gałczyński, Stefania Grodzieńska, Ryszard Marek Groński, Ludwik Górski, Jerzy Górzański, Jarosław Iwaszkiewicz, Świętopełk Karpiński, Adam Kreczmar, Stanisław Lem, Antoni Marianowicz, Sławomir Mrożek, Janusz Odrowąż-Pieniążek, Janusz Osęka, Jeremi Przybora, Bruno Schulz, Anatol Stern, Artur Maria Swinarski, Jerzy Szaniawski, Julian Tuwim, Zbigniew Uniłowski, Andrzej Warchał, Maciej Zembaty, Stanisław Zieliński
Ocena 7,6
Duchy na dachu... Jerzy Afanasjew, Ro...