Wyjść z ukrycia

Okładka książki Wyjść z ukrycia Daniel Kołodziejczyk, Daniel Kołodziejczyk, Daniel Kołodziejczyk, Daniel Kołodziejczyk, Daniel Kołodziejczyk
Okładka książki Wyjść z ukrycia
Daniel KołodziejczykDaniel Kołodziejczyk Wydawnictwo: brak wydawnictwa biografia, autobiografia, pamiętnik
Wyjść z ukrycia
brak wydawnictwa
2020-04-02
2020-04-02

ECCE HOMO- oto człowiek. Staje przed czytelnikiem i obnaża swoje wnętrze, by móc oczyścić to, co nieludzkie ludzi osądy splamiły. Nie jest prawdą, że w Polsce wiele zmieniło się w sprawach tolerancji. Obecne jest ona świetnie sprzedającym się towarem, chwytem marketingowym. Dlatego potrzeba nam więcej tak odważnych i szczerych wyznań. Tego, by ktoś "szeptem krzyczał" jesteśmy, żyjemy i mamy prawo do życia i szczęścia, jak każdy człowiek. I taka jest ta książka- pamiętnik: jest krzykiem, jest głosem, jest spowiedzią... i co mnie najbardziej ujęło, nie jest usilnym niszczeniem innych wartości czy zasad moralnych. To wskazanie, że można mieć inne zdanie, inne prawdy, inne wartości i żyć w społeczeństwie na równi z pozostałymi.
Dziękuję za ten głos autorowi, bo trzeba mieć odwagę, by wystawić swoją duszę na scenę i poddać ją ocenie. Dziękuję Ewelinie z Zaczytanej Ewelki za book tour, bo nie wiem czy inaczej ta książka trafiłaby do mnie, a teraz muszę stwierdzić, że byłoby dla mnie wielkim deficytem.
A siedem... no cóż literacko mogło być lepiej, ale najgorzej nie jest... Ale wszak tutaj nie o język chodzi, a o przesłanie.

Book Tour Zaczytana Ewelka
Książka napisana jest w formie pamiętnika i stanowi swoiste wyznanie autora które ma wymiar bardzo bardzo osobisty.
Daniel Kołodziejczyk ujawnia całą prawdę o sobie i stara się pozbyć wszelkich lęków i traum z dzieciństwa, które nie pozwalają na swobodne ułożenie sobie życia z ukochaną osobą. Zapominamy że żyjemy w XXI wieku a nie w średniowieczu i to co kiedyś było tematem tabu, w dniu dzisiejszym jest całkowicie normalne, jednak z tej książki nasuwa się myśl, czy główny bohater zaakceptował sam siebie? "Ludzi się bierze takimi jakimi są a nie jakimi powinni być", nikt za nikogo życia nie przeżyje i każdy z nas ma prawo do szczęścia i życia według swoich decyzji i zamierzeń. Daniel Kołodziejczyk pokazuje że wyszedł z ukrycia, pokazał nam czytelnikom jaki naprawdę jest i myślę że każdy z nas go zwyczajnie powinien zaakceptować.
Przeszłości nikt z nas nie zmieni jedynie możemy się z nią pogodzić i żyć dalej życiem człowieka akceptującego siebie samego takiego jakim jest i co musiał przejść i przeżyć. Dobra mocna i wstrząsająca ale jednocześnie ujawniająca aspekty życia ludzi o innej orientacji. Książka którą powinniśmy wszyscy przeczytać i nauczyć się tolerancji i akceptacji drugiego człowieka, w tym siebie samych. Polecam!

Book Tour Zaczytana Ewelka

Książkę  miałam zaszczyt przeczytać dzięki Book Tour Zaczytanej Ewelki przy współpracy z autorem Danielem Kołodziejczyk.
Autor w formie swojego pamiętnika opowiada o traumatycznych przeżyciach w dzieciństwie z których nie może się oswobodzić. Strach przed brakiem akceptacji paraliżuje Daniela i zaczyna rządzić jego własnym życiem.  Niestety do takich wniosków łatwo jest dojść stojąc z boku i obserwując. Podziwiam autora, że chciał się z nami podzielić swoimi przeżyciami. "Nie trzeba mieć setek przyjaciół, którzy akceptują fałszywą wersję ciebie. Lepiej mieć garstkę osób, ale takich z którymi czujesz się sobą."
Książkę serdecznie polecam!

Polecam!!pamiętnik pisany na pewno nie raz w bulu czy płaczu. Ja sama nieraz miałam ochotę krzyczeć,płakać. Poruszony temat tabu. Nie da się tego przeczytać na raz ale to akurat jest plus tej książki. Pan Dawniej opisując brak akceptacji, niepewność daje nam pretekst do przemyśleń. Czy naprawdę każdy musi nas akceptować? Czy Ty akceptujesz odmienność? Czy uczysz swoje dzieci co to jest odmienność i ,że nie należy tego potępiać?

"Wyjść z ukrycia" to książka o życiu, o bardzo ciężkiej przeszłości, o braku akceptacji siebie jak i braku zrozumienia przez otoczenie. Nie jest to lekka i przyjemna lektura. Przerwy w czytaniu były obowiązkowe, bo musiałam przetrawić to co Daniel przechodził. Momentami miałam łzy w oczach. Podziwiam autora, że zdecydował się opowiedzieć swoją jakże trudną historię, wspomnieć o rodzinie i trudnych z nimi relacjach, postanowił otwarcie napisać o tym jak się czuł wyjawiając prawdę o sobie, że jest homoseksualistą. Pokazał jak ciężko jest być osobą o odmiennej orientacji, ile trzeba siły aby zdecydować się ujawnić i jak wiele emocji temu towarzyszy. Szczególnie strach jest nieodłącznym elementem, a co za tym idzie, wieczne pytania do siebie - czy rodzina nas zaakceptuje, jak zareagują znjamoi, czy nikt się nie odsunie? Bo naprawdę uważam, że Daniel jest silny, już samo postanowienie o ujawnieniu siebie musiało kosztować go wiele wysiłku, ale dzięki temu może w końcu żyć w zgodzie z samym sobą i być szczęśliwym.
Przyznam, że to książka akurat na czasie, bardzo dużo teraz mówi się o społeczności LGBT i uważam, że wiele osób powinno ją przeczytać. Podejrzewam, a nawet jestem pewna, że część osób spojrzy inaczej na problem innej orientacji, to nie jest nic strasznego, ale otoczenie tak piętnuje odmienność, że każdy kto jest w jakiś sposób inny od większości, boi się powiedzieć prawdę o sobie, a to niestety może prowadzić do tragedii.

Książka porusza trudny ale ważny temat. Mówi się, że strach jest złym doradcą i chyba najlepiej przekonał się o tym Daniel bojąc się "Wyjść z ukrycia". Nie jest to lekka lektura, było wiele momentów kiedy czytanie o przeżyciach Daniela było bardzo trudne. Książka ta powinna być obowiązkową lekturą każdego człowieka bo jest dowodem na to, do czego może doprowadzić obawa przed ujawnieniem swojej orientacji seksualnej przed ludźmi. Jaki wpływ na nasze życie mają traumy z dzieciństwa. Gratuluję Danielowi odwagi potrzebnej do napisania tej książki.

"W książce tej opisuję swoją drogę do wyjścia z ukrycia. Ukazuje problemy, z którymi się zmagałem, ponieważ mam inną orientację seksualną niż większość społeczeństwa. Przedstawiłem w niej też wiele innych wątków dotyczących problemów typowych dla dzisiejszej młodzieży. Przeszedłem przez bulimię, epizod psychotyczny oraz depresję. Pisanie książki było dla mnie terapią, w której na bieżąco, w formie pamiętnika, starałem się odpowiedzieć sobie na pytanie, co w moim życiu powoduje, że jestem nieszczęśliwy. Duży wpływ na moje życie miało dzieciństwo, które nie szczędziło mi przykrych doświadczeń. Istotnym problemem ukazanym w książce jest brak akceptacji samego siebie. Bycie homoseksualistą sprawiło, że znalazłem się na skraju psychicznego załamania. Depresja wraz z epizodem psychotycznym były oznaką tego, że moje życie wymaga naprawy. Od zawsze moim wewnętrznym pragnieniem było to, aby ludzie dowiedzieli się o tym, z czym się wewnętrznie borykam. Przez większość życia tkwiłem w emocjonalnym zamknięciu wywołanym przez strach przed opinią innych ludzi.
W końcu nabrałem odwagi, aby podzielić się swoją historią."
Kiedy zaczynałam czytać ten pamiętnik, czułam lekki opór. Bo wprawdzie autor odważył się na ujawnienie światu swoich najintymniejszych sekretów i każdy może je przeczytać, sięgnąć po nie - niemniej dla mnie na początku było to jednak trudne. Wkrótce jednak pochłonęła mnie ta historia. W krótkim odstępie czasu -pamiętnik zaczyna się w dniu 24 listopada 2019 roku, a kończy na dacie 25 stycznia tego roku - Daniel zawarł historię swoich ponad dwudziestu lat. I nie jest to historia wyłącznie coming outu, przyznania się do swojej orientacji seksualnej. Ale dla mnie jest to historia o tym jak dzieciństwo wpływa na nas, jak kształtuje nasze wybory, nasze postrzeganie świata, w jakie mechanizmy nas wyposaża. To co przeżył Daniel może zdarzyć się - i zdarza się każdemu młodemu człowiekowi, niezależnie od jego preferencji seksualnych. To książka o tym, jak bardzo potrzeba każdemu miłości od samego początku i co się dzieje, kiedy zabraknie jej w najbliższej rodzinie.

Ksiazka "Wyjść z ukrycia" Daniel kim jestes zeby kogos zainteresowalo to co opisales, Twoje zycie? Jestes czlowiekiem, wartosciowym czlowiekiem. Podziwiam za odwage do napisania tej książki. Z niektorymi sytuacjami z dziecinstwa moge sie utożsamic z autorwm ksiazki. Mając aktualnie 30 lat, nadal sie zastanawiam i paralizuje mnie na samą mysl czy moj Tata znow nie zacznie pic :/
Ja mysle , że to właśnie dzieciństwo w duzej mierze nas ksztaltuje jako doroslych.
Ta książka jest jak terapia dla czytelnika, nie tylko autora. Można sobie uświadomić swoje przejścia, błędy, problemy. Jest w pewnych momentach mocno opisana, ale bardzo dobrze, wtedy czujemy tą prawdziwość. Jest ona bardzo emocjonująca i dająca do myślenia. Gratuluje tak dużego kroku do przodu i oby tak dalej.

Nie wiem czy to dobrze, że tę książkę czyta się tak szybko. Może warto dawkować sobie te trudne relacje, którymi autor dzieli się z czytelnikami na każdej stronie. Bo nie ulega wątpliwości, że jest to kawał życia kogoś, kto odważnie podjął decyzję o pokazaniu swoich lęków, rozterek, wewnętrznych dylematów. To opowieść o walce ze schematem myślenia wszystkich wokół i bitwach, które trzeba stoczyć ze sobą samym każdego dnia. Polecam przeczytać tę książkę pełną emocji, ale też wiary, że można wyjść ze schematu, z ram świata dookoła. Ta książka jest potrzebna, byśmy mogli dostrzec na nowo, że każdy z nas jest inny i każdy jest wartością.

Książka jest napisana w formie pamiętnika i opisuje przeżycia autora od dzieciństwa do dnia obecnego. Głównym tematem książki jest ukazanie zmagania się z samym sobą jak wyjść z ukrycia i wyjawić swoją największą tajemnicę dotyczącą własnej orientacji seksualnej.
"W okresie dorastania czułem przymus bycia takim, jakim chcieliby mnie widzieć inni."
Książka jest bardzo emocjonalna. Mamy w niej opisane bardzo ciężkie dzieciństwo, które odbiło się na dorosłym życiu bohatera. Musiał on się zmierzyć z wieloma traumami i przezwyciężyć największy lęk - jak rodzina i najbliższe otoczenie zareaguje na to, że jest homoseksualistą.
W pewnych momentach było mi bardzo ciężko czytać tą książkę przeżywając wszystko razem z autorem wiedząc, że to wszystko wydarzyło się naprawdę w jego życiu. Sądzę, że książka może pomóc nie jednej osobie zmagającej się z tymi problemami. Wśród znajomych mam osoby homoseksualne i dobrze pamiętam co przeżywały gdy w końcu postanowiły o sobie powiedzieć prawdę. W żadnym wypadku nie było to łatwe, ale na szczęście zawsze spotykały się z pozytywnymi emocjami.
Mamy tutaj również wątek terapii i jej słuszności. Sama również przez pewien czas chodziłam na terapię i podjęcie tej decyzji było bardzo trudne. Oczywiście tak samo jak autor nie poszłam na nią od razu mimo namów przyjaciół, którzy widzieli, że jest ze mną źle. Sam potrzebujący musi podjąć decyzję o rozpoczęciu terapii, wtedy jest ona najskuteczniejsza.
Ocenę tej książki pozostawiam Wam. Myślę, że warto po nią sięgnąć, aby się przekonać z czym muszą się borykać ludzie. Mnie osobiście jeszcze bardzo poruszyło to jak dzieciństwo wpływa na życie dorosłych ludzi oraz jak nawet nie świadomie powielamy schematy.

Książka jest bardzo...

• Egzemplarz recenzencki
  • Przeczytane 2020
  • Book Tour Zaczytana Ewelka <3
  • Book tour
  • BOOK TOUR

Dodaj cytat z książki Wyjść z ukrycia