Mali mężczyźni

Okładka książki Mali mężczyźni
Louisa May Alcott Wydawnictwo: Wydawnictwo MG Cykl: Małe kobietki (tom 3) klasyka
klasyka
Małe kobietki (tom 3)
The Little Men
Wydawnictwo MG
2020-06-17
2020-06-17
Zofia Grabowska
klasyka literatury literatura amerykańska miłość powieść społeczno-obyczajowa przyjaźń relacje rodzinne siostra USA wojna secesyjna XIX w.

więcej Więcej

Czuję rozczarowanie. Może to poniekąd kwestia tego, że "Małe kobietki" i "Dobre żony" czytałam prawie 1,5 roku temu i z perspektywy czasu moje spojrzenie na tę sagę mogło się zmienić. Jednak już od samego początku miałam lekkie problemy z tą książką.

Jo już nie była tą samą Jo, która porywała swoją osobowością w poprzednich tomach. Jej siostry praktycznie nie istniały w...

Wiecie jak to jest, kiedy ktoś mówi Wam cały czas, że dostaniecie czekoladę, a później daje Wam lody zaledwie o smaku czekolady?

Niby super, lody też spoko, ale gdzie jest obiecana czekolada?
Trochę takie słodkie rozczarowanie.

Takimi właśnie czekoladowymi lodami okazali się "Mali mężczyźni".

Nie zgadzam się. Ta książka nie powinna być podpisana jako ,,kontynuacja Małych...

Nie trzyma poziomie mu poprzednich
Cała książka to opis dziecięcych zabaw
Nie wiem, jak inni, ale ja chyba jestem za stara na cały rozdział o tym, że mała dziewczynka bawi się w kucharkę

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Nie jest to zła książka, ale mnie już takie rzeczy nie cieszą, jestem za stara na czytanie 500 stron o przygodach małych chłopców. Brakowało mi sióstr. No i jak autorka mogła zabić mojego ulubionego Johna :( choć mimo wszystko czytało mi się przyjemnie, sentyment został.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oj strasznie męczyłam ten tom. Małe kobietki i dobre żony zafascynowały mnie. A ten 3 tom - hmmm, znudził mnie. Na plus - mnóstwo mądrości życiowych. Na minus - dziecinne przygody chłopców, a mało dalszego ciągu historii sióstr. Po następny tom nie sięgnę.

Uwielbiam "Małe kobietki" i "Dobre żony", lecz kontynuacja serii nie jest już tak dobra. Owszem, książka niby ma ten sam urok co poprzednie tomy, lecz praktycznie nie ma w niej już wątków dotyczących sióstr. Czytanie o wychowywaniu chłopców i dziewczynek w tamtych czasach przerasta moje możliwości kontrolowania irytacji. Tak, wiem, wtedy było inaczej, ale książkę ocenia się...

Czy ,,Mali mężczyźni" - czyli już trzeci tom o losach sióstr March, zachwycili mnie tak bardzo, jak ,,Małe kobietki"? A może mnie co najwyżej zniesmaczyli, jak ,,Dobre żony"? Przekonajcie się poniżej sami 😉
Na wstępie stwierdzam z przekonaniem, że w kolejnym tomie autorka zdecydowanie odeszła od wskazywania ,,właściwego" dla kobiety ,,miejsca" w małżeństwie na rzecz.....

Po wielu negatywnych opiniach nastawiłam się na niezbyt dobrą książkę. Postanowiłam się jednak za nią zabrać, gdyż stała już na mojej półce. Nie tylko się nie zawiodłam, ale wręcz pozytywnie zaskoczyłam. Życie chłopców z Plumfield spodobało mi się o wiele bardziej niż dwa poprzednie tomy. Gorąco polecam tę wspaniałą i ciepłą historię!

,,Mali mężczyźni" to historie ze szkoły w Plumfiled. Szkoły założonej przez dorosłą już Jo i jej męża. Początkowym założeniem była szkoła dla chłopców, jednak w pewnym momencie nieoczekiwanie się to zmieniło. Poznajemy podopiecznych Pani Jo Bhaer. Każdy rozdział poświęcony jest perypetiom wychowanków Jo, ich problemom, rozrywkom, obowiązkom, ale i dostrzegamy zachodzące w...

W tym tomie niestety nie ma już tego klimatu co w poprzednich, nasze ukochane siostry zniknęły z pierwszego planu i książka straciła to, co wyróżniało poprzednie części.

Sam początek mnie zaciekawił, poznawaliśmy nowych bohaterów, było miło i uroczo. Potem fabuła składała się z drobnych przygód wychowanków Jo, nic odkrywczego, po prostu przyjemna codzienność.

Oczekiwałam...

• 2021