Otyłość, rak, depresja. Wspólna przyczyna Jedno lekarstwo

Okładka książki Otyłość, rak, depresja. Wspólna przyczyna Jedno lekarstwo Fereydoon Batmanghelidj
Okładka książki Otyłość, rak, depresja. Wspólna przyczyna Jedno lekarstwo
Fereydoon Batmanghelidj Wydawnictwo: Biały Wiatr poradniki
poradniki
Biały Wiatr
2020-06-01
2020-06-01
woda lek otyłość rak poradnik

‘Nie jesteś chory, jesteś spragniony! Odzyskaj zdrowie z pomocą wody.’ to poradnik zdrowotny napisany przez dr Batmanghelidj. Pod dość ciekawym i wydawać by się mogło kontrowersyjnym tytułem, kryje się kompendium wiedzy na temat mechanizmów fizjologii wody w organizmie. Mieliście świadomość, że wiele problemów związanych ze zdrowiem i samopoczuciem może rozwiązać odpowiednie nawodnienie? Zaciekawieni? To czytajcie dalej.
Jestem zaskoczona ilością wiedzy, jaką autor dzieli się z nami w tej pozycji oraz w jak przejrzysty i jasny sposób wszystko tłumaczy. Autor tłumaczy mechanizmy chemiczne i biologiczne zachodzące w organizmie w taki sposób, żeby bez problemu każdy czytelnik mógł zrozumieć to, co stara nam się przekazać. Nawet w momentach, w których używany jest żargon naukowo medyczny, czytelnik nie czuje się zagubiony, gdyż zaraz za nim idzie proste i jasne wyjaśnienie tego, o co chodzi. Jest to coś wspaniałego, gdyż dzieli temu, możemy wyciągnąć jak najwięcej wiedzy z tej pozycji. Tutaj muszę poinformować, iż pomimo sposobu, w jaki pisze autor, ta pozycja nie należy do najłatwiejszych. Przez to, iż mamy tu naprawdę dużo wiedzy z obszarów biologii i chemii, nie jest się w stanie przejść przez nią przy jednym posiedzeniu bez wymęczenia swojego mózgu. Z drugiej strony to bardzo dobrze, gdyż zmusza nas to do powolnego poznawania każdego rozdziału oraz do robienia sobie przerw na własne przemyślenia. Czyli czytamy tak, jak każdy poradnik powinno się czytać - powoli i w skupieniu.
Autor w swojej publikacji stara się nas przekonać jak ważną rolę odgrywa woda w naszym życiu. Nie kawa, nie napoje, lecz zwykła woda. Dokładnie dowiadujemy się czym jest i jaki wpływ ma na nasz organizm. Jakie niesie ze sobą skutki niedobór jej w organizmie, jakie są prawdziwe objawy odwodnienia organizmu – tutaj mała ciekawostka suchość w ustach wcale nie jest jednym z symptomów. Dowiadujemy się, jaki ma związek zbyt małe nawodnienie z takimi chorobami jak otyłość, depresja czy nawet nowotwory. Autor w swojej pozycji nie tylko skupia się na omawianiu teorii, ale też dostarcza praktyczne wskazówki jak utrzymać odpowiednie nawodnienie w organizmie. Ponadto znajdziemy tu jak prowadzić zdrowy tryb życia czy też przeczytać możemy inspirujące historie autora oraz jego walkę o to by jego badania ujrzały światło dzienne.
Coś do czego muszę się przyczepić to kwestia przytaczania przez autora badań czy wyników do których nie ma odnośników czy przypisów. Co prawda na początku książki są wypisane publikacje oraz rozmaite badania z których autor korzystał tworząc swoją książkę jednak zabrakło mi konkretnych informacji przy najważniejszych poruszanych kwestiach. Jest to dla mnie dość duży minus, gdyż uważam że pozycja byłaby bardziej wiarygodna gdyby czytelnik miał możliwość sprawdzenia przytaczanych informacji bądź miał choćby informację, że są to wnioski wysunięte na podstawie badań jakie przeprowadzał sam autor.
‘Nie jesteś chory, jesteś spragniony!…’ to inspirujący i bardzo ciekawy poradnik na temat wody oraz innowacyjnych poglądów na temat zdrowia. Niewątpliwie odpowiednie nawodnienie ma duży wpływ na nasze samopoczucie, funkcjonowanie oraz zdrowie tego jestem pewna, lecz czy taki ogromny wpływ ma na niektóre poważne choroby? Tu ciężko mi powiedzieć, nie jestem lekarzem ani naukowcem. Jednego jestem pewna, jeśli coś nie zaszkodzi, a picie odpowiedniej ilości wody nie zaszkodzi, a może pomóc to, czemu by z niego nie korzystać? Zwłaszcza jeśli owe dodatkowe leczenie jest na wyciągnięcie ręki? Serdecznie polecam sięgnąć po ten poradnik i dowiedzieć się więcej o tak cennej substancji, jaką jest woda.

• Zdrowie
  • Z polecenia do kupienia ...

Dodaj cytat z książki Otyłość, rak, depresja. Wspólna przyczyna Jedno lekarstwo