Udowodnię ci

Okładka książki Udowodnię ci Kamila Mikołajczyk
Okładka książki Udowodnię ci
Kamila Mikołajczyk Wydawnictwo: Editio Cykl: Udowodnię ci (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Udowodnię ci (tom 1)
Editio Red
Udowodnię ci
Editio
2021-02-10
2021-02-10
literatura polska

Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...
Okładka książki Grzech w mundurze Marcelina Baranowska, Kinga Godurowska, Angelika Karaś, Kamila Mikołajczyk, A.B. Obarska, Riva Scott, Gabriela Smusz
Grzech w mundurze Marcelina Baranowsk...

Co za historia . Aż sama się dziwię że do tej pory nie czytałam tej książki . Zakończenie no cóż , czekam na ciąg dalszy

Ciekawy, przyjemny romans rozgrywający się w studeckim otoczeniu. Książka nieprzesadzona, nieprzesłodzona. Miło spędziłam przy niej czas i pozostaje mi czekać na drugą część.

Świetnie się czytało :) takie trochę After, ale pod koniec zaskoczyła mnie i czekam na drugi tom? Ktoś coś wie kiedy 2 tom, nigdzie nie mogę znaleźć informacji. Polecam!

Bardzo dobra książka , lekka i mega wciągająca . Koniec bardzo zaskakujący i szokujący . Czekam na kolejna część . Polecam 😊

Fantastyczna!
Z niecierpliwością czekam na kontynuowację!

Fantastyczna!
Z niecierpliwością czekam na kontynuowację!

Z tą książką mam taki problem, że z jednej strony wywołała we mnie sporo emocji, ale z drugiej... niektóre rzeczy wybijały mnie z ciągu czytelniczego. Raz czytało się ekspresowo i „emocjonalnie”, a za chwilę bardzo się dłużyło. Całą książkę podzieliłabym na 3 części: początek, środek i koniec. Początek i koniec pięknie się ze sobą połączyły (to samo tyczy się środka i końca),ale jeśli chodzi o początek i środek... zauważyłam zgrzyty fabularne.

Może zacznę od początku, czyli od fabuły. Historia zaczyna się od przedstawienia bohaterów: sposobu życia oraz relacji z bliskimi im ludźmi. Larissa nie zna świata, bo jej nadopiekuńcza, toksyczna matka nie pozwala jej na kontakt z rówieśnikami i jest bardzo niezadowolona, gdy córka wyjeżdża na studia do innego miasta. Daje jej nawet kartkę z listą cech mężczyzn, których powinna unikać (w domyśle: najlepiej wszystkich). Za to Nathan jest bokserem, ma problemy z agresją i prowadzi dość „lekki” tryb życia. Ta dwójka kompletnie do siebie nie pasuje, ale przecież przeciwieństwa się przyciągają, tym bardziej że Nathan z jakiegoś powodu nie potrafi przestać myśleć o tej dziewczynie.

Relację Larissa-Nathan oceniam bardzo na plus, bo było dużo emocji, zwrotów akcji i dram (kocham dramy!). Moje pozytywne odczucia względem tej książki głównie opierają się właśnie na tej dwójce bohaterów. Polubiłam ich (nawet Nathana, chociaż na samym początku mocno działał mi na nerwy). Warto też wspomnieć o Masonie i jego „górnolotnych” żartach! Za każdym razem płakałam ze śmiechu! Warto też wspomnieć o wątku bokserskim - naprawdę świetny research, bardzo obrazowe opisy i oryginalny pomysł.

Kamila ma świetny styl, bo bardzo umiejętnie manipuluje emocjami czytelnika, o czym przekonałam się już trzeci raz. Na dodatek ma humor, których bardzo pokrywa się z moim, dlatego dobrze się bawię podczas czytania zabawnych fragmentów.

Jednak były też momenty, które niekoniecznie mi się podobały. Powierzchowny research o Irlandii (szkolnictwo, zwyczaje, specyficzne słówka i DESZCZ). Tak, przez całą historię nie spadła ani jedna kropla deszczu. Zabrakło mi też imion i nazwisk typowo irlandzkich. Wkradło się sporo polskich zwrotów, co bardzo wytrącało z czytania, bo akcja działa się jednak zagranicą. Wątek nadopiekuńczej matki został praktycznie pominięty w środkowej części książki i bardzo mi go brakowało, bo Larissa nie miała problemu z nawiązywaniem znajomości, kontaktem z innymi, no i z narzucającym się Nathanem.

O wiele bardziej podoba mi się seria „Wdech”, ale na pewno sięgnę po drugi tom „Udowodnię ci”, bo Kamila zakończyła go w takim momencie, że długo siedziałam z otwartą buzią. Polecam zapoznać się z piórem autorki, bo w tych czasach naprawdę mało książek wywołuje emocje ❤️

Na początku nie byłam do tej książki zbytnio przekonana. O książce dowiedziałam się z tik toka, a po przeczytaniu opisu stwierdziłam, że będzie ona opierać się na typowym schemacie. Jednak, gdy już ja zaczęłam nie mogłam się od niej oderwać. Bardzo szybko mi się ją czytało i nawet nie zauważyłam, że jestem już przy końcówce. Już od początku polubiłam się z bohaterami i na pewno ich zapamiętam. Książkę pomimo że już ja przeczytałam to na pewno ja kupię żeby mieć ja w swojej kolekcji. Czekam na 2 część, ponieważ czyje niedosyt.

Po przeczytaniu „Dziewczyny rajdowca” byłam zachwycona stylem pisania autorki, więc postanowiłam bardziej zagłębić się w jej twórczość. Znalazłam oto tę książkę i zakochałam się!

Historia Larissy jest trudna. Apodyktyczna i nadopiekuńczą matka dziewczyny kontroluje jej życie od samego początku. Główna bohaterka w chwili wyjazdu na studia „odcina się od pępowiny” matki. W nowym mieście, bez znajomych, bez praktycznie nikogo, musi radzić sobie sama i tak na prawdę jest tym zachwycona. Zaczyna nowe życie, o którym może decydować tylko ona.

Nathan to z pozoru - świetny bokser, utalentowany fotbolista, bezwzględny kochanek. Prawda jest kompletnie inna i o tym dowiecie się w książce. Jednak mogę zdradzić, że na samym początku, nie podszedł mi on jako bohater. Dopiero z czasem polubiłam jego postać i i to jak walczył o Larisse, jaka była jego postawa i otoczka przysłowiowego złego chłopca.

Relacja tej dwójki była bardzo naturalna. Fajnie budowana i świetnie opisana przez autorkę. Mimo, iż książka ma ponad 500 stron to szybko ją przeczytałam i na prawdę płynnie pożerałam kolejne rozdziały. Jeśli chodzi o postacie poboczne to fajnie zostały wykreowane różne charaktery i najbardziej ciekawym była matka głównej bohaterki. Pełna tajemnic kobieta nieźle namieszała w życiu naszej bohaterki.

Zakończenie książki czytałam z otwartą buzią. Takiego zaskoczenie nie miałam chyba nigdy. Z zapartym tchem czekam na kolejny tom! Temu daje ocenę 9/10

"Udowodnię Ci" to mój ogromny wyrzut sumienia jeśli chodzi o książki do recenzji. Sama nie wiem, czy bardziej przerażała mnie ilość stron, czy mała czcionka, ale w końcu zawzięłam się, dokończyłam lekturę i czytanie poszło mi całkiem sprawnie 😄

Larissa od najmłodszych lat chowana jest pod kloszem nadopiekuńczej matki. Gdy dziewczyna dostaje się na studia do większego miasta planuje czerpać z życia ile tylko się da, mimo, że z tyłu głowy nakazy i zakazy wciąż nie dają jej spokoju.
Tym bardziej nasilają się kiedy Larissa poznaje największego awanturnika, gwiazdę uczelnianej drużyny, nie stroniącego od używek Nathana. Właśnie przed takim typem mężczyzn ostrzegała ją matka. Ignorowany, odtrącany, ale również mocno zauroczony Larissą chłopak spróbuje jej udowodnić, że zasługuje na jej zaufanie i może na miłość?

Fabuła tej książki zdecydowanie zbyt długo się rozkręcała, oczywiście rozumiem zamysł, aby dobrze poznać bohaterów, ale wg mnie nieco się to rozwlekło. Pomijając ten aspekt to książkę czytało się później bardzo dobrze. To już moja czwarta książka autorki i muszę przyznać, że bardzo lubię styl Kamili. Jest lekko, przyjemnie, ale kiedy trzeba są zwroty akcji i niespodziewane sytuacje, potrafiące wybić czytelnika z rytmu :) no i ta końcówka? Jak tak można, teraz jestem ogromnie ciekawa kontynuacji 🤩

„Udowodnię Ci” to moja pierwsza książka tej autorki. Nigdy nie podchodziłam z ekscytacją do tego typu powieści, niemniej jednak ta mnie dosyć mocno wciągnęła. Do zakupu jej skłoniła mnie wiadomość, że jest to książka polskiej pisarki i twórczyni treści na platformie Wattpad.

Z pewnością jest to świetna książka dla osób, które lubią wodzenie za nos, kokietowanie i trzymanie w napięciu i przyjemnym uniesieniu do samego końca. Uważam tylko, że wstawki typu „facepalm” czy „pokerface” psują trochę atmosferę niektórych scen w książce.
Mimo wszystko powieść czytało mi się bardzo przyjemnie i niestety za szybko.

Autorce życzę nieustającej weny w tym co robi bo idzie jej to naprawdę dobrze 😃

• Przeczytane 2021
  • Wattpad