Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę

Okładka książki Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę
2020-04-15
9788324052035
Jerzy Kozłowski

Nie traćcie marzeń..."
Wish jest córką Królowej Wojowników i jak przystało na Wojowniczkę, nie ufa magii. Problem w tym, że magia o tym najwyraźniej nie wie, ponieważ pewnego dnia przedmioty, których dotknie dziewczynka, zaczynają ożywać. Xar, pomimo że jest Czarodziejem, to nie ma magicznych zdolności i jest gotów za wszelką cenę je zdobyć. Przewrotny los sprawia, że ta właśnie ta dwójka będzie zmuszona połączyć siły, aby sprostać prawiecznemu złu, które znów się budzi. Czy waśń pomiędzy Czarodziejami i Wojownikami uda się zagrożenia w obliczu zagrożenia?
"Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę" to książka, która:
🐾 Zachwyca bogatą szatą graficzną, która nie tylko uzupełnia fabułę, ale również stanowi jej część — w moim odczuciu był to bardzo ciekawy zabieg.
🐾 Intryguje fajnie wykreowanym światem, który bez wątpienia może interesować zarówno młodszych czytelników — dla których jest przeznaczona — jak i bardziej "doświadczone" mole książkowe.
🐾 Dzięki prostej fabule czyta się właściwe sama .
Ogólnie rzecz ujmując, jest to bardzo fajna książka.
Jednak pomimo tego, że historia mi się spodobała mam trzy uwagi:
🪶 Grafiki bez wątpienia są ŚWIETNYM dopełnieniem fabuły, jednak przez kreskę nie każdemu przypadną do gustu — są one bowiem dość groteskowe. Znajoma, która widziała, jak czytam tę książkę, stwierdziła nawet, że ją trochę przerażają.
🪶 Fabuła jest na tyle prosta, że jednocześnie dość przewidywalna. Nie przeszkadzało mi to jednak, zwłaszcza biorąc poprawkę, że jest to mimo wszystko książka dla dzieci, a ja już swoje przeczytałam.
🪶 Bohaterowie — zwłaszcza główni — na początku historii działali mi na uzębieni... Całe szczęści z czasem ich charakterki nieco się poprawiły i ostatecznie nawet ich polubiłam.
Podsumowując "Wojownicy i Czarodzieje" to bardzo fajna i wyróżniając się graficznie książka, której zdecydowanie można wybaczyć kilka niedociągnięć. Oceniam na 7/10 i czekam na wznowienie kolejnych przygód naszych bohaterów.

"Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę" to książka, która:
🐾 Dzięki prostej fabule czyta się właściwe sama .
Ogólnie rzecz ujmując, jest to bardzo fajna książka.
Jednak pomimo tego, że historia mi się spodobała mam trzy uwagi:

8,5/10⭐️
Nie wiem dlaczego wciąż ciągnie mnie do literatury dziecięcej, może to wciąż nieprzerwana miłość do małego czarodzieja lub do tych cudownych ilustracji, których niesamowicie brakuje mi w książkach dla dorosłych. Co by nie było przedstawiam Wam wznowienie książki, które jest jeszcze piękniejsze niż poprzednie, autorki „Jak wytresować smoka”.

Xar to Czrodziej, który nie ma czarodziejskiej mocy, ale zrobi wszystko by ją mieć. Wish, to córka królowej Wojowników, która brzydzi się magią. Gdy bohaterka odkrywa, że zaczynają się dziać magiczne rzeczy za pomocą jej rąk, to za wszelką cenę chce ukryć dar. Gdy wciąż trwa walka Wojowników z Czarodziejami, nawet nie zauważają, że do życia budzi się Pradawne Zło. Wish i Xar muszą połączyć wspólne siły by wygrać ze złem.

Książkę czytało się świetnie i naprawdę jest to bardzo ciekawa książka dla młodszych (10-12lat). Chyba nie muszę dopisywać, że to jest też fajna rozrywka dla dorosłych! 🤭

Książka jest urozmaicona wieloma ilustracjami, z dość mocną specyficzną kreską, ale myślę, że pasuje tutaj niesamowicie.

Jeśli szukacie odprężenia w ciekawym towarzystwie, z którym mocna przygoda to wciąż małe określenie to bardzo polecam. Czekam z kolejny tom, który premierę ma już dziś (15.06). 🥰

8,5/10⭐️

Xar to Czrodziej,...

Xar to Czarodziej, który nie ma czarodziejskiej mocy, jednak stara się robić wszystko, by ją odzyskać. Wish, córka królowej Wojowników, nie ufa magii i kiedy odkrywa, że przedmioty zaczynają oży wać w jej rękach, robi wszystko, by to ukryć.
Od dziecka wpajano tej dwójce, że nienawidzą siebie nawzajem. Czarodzieje i Wojownicy byli tak bardzo zajęci walką między sobą, że nie zauważyli nadchodzącego niebezpieczeństwa. Wiedźmy powracają.

Książka jest napisana łatwym, zrozumiałym językiem, dzięki czemu dziecko nie będzie miało problemu z przyswojeniem treści. Jednak nie jest to tylko powieść dla młodych czytelników. Uważam, że starszi także będą się dobrze bawić podczas czytania, jednak trzeba pamiętać do jakiej grupy czytelników książka jest skierowana.

Ilustracje w książce są świetne. Nie dość, że dodają ekspresji historii, to jeszcze przykuwają uwagę tak, że nie można się od nich oderwać. Niejednokrotnie zatrzymywałam się dłużej przy jakimś rysunku, by lepiej go zobaczyć

Głównymi bohaterami są młode osoby. Zarówno Xar, jak i Wish, mają około trzynastu lat, dzięki czemu młodzi c zytelnicy mogą poczuć większą więź z postaciami i bardziej zaangażować się w akcję.

Sama historia jest przepełniona magią i fantastycznymi stworzeniami. Jednak to nie wszystko. Autorka pokazuje także relacje między dzieckiem a rodzicem. Uważam, że jest to bardzo ważny wątek, szczególnie patrząc na fakt do jakiej grupy książka jest skierowana.

Xar i Wish to dzieci z dwóch zwaśnionych społeczności - Czarodziejów i Wojownikow. Każde z nich ma swoje marzenia, problemy i ambicje. Nie zdają sobie sprawy jakie skutki przyniesie ich przypadkowe spotkanie w lesie. Czy odradzający sie w mroku dawny wróg sprawi, że dwie odmienne grupy staną ramię w ramię do walki? Czy potrafią schować dawne urazy w chwili niebezpieczeństwa?

Nie ukrywam, że zainteresowanie książka pojawiło sie na wieść, że autorką jest twórczyni "Jak wytresować smoka". Lubię książki dla młodszych, bo pozwalają oderwać się od, niekiedy ponurej, rzeczywistości i obdarzają wielką dawką niewinności. Wojownicy i Czarodzieje to ciekawa rozrywka, w której może podziałać wyobraznia. Sporo magii, chochliki, olbrzymy, mnóstwo tajemnic i kształtowanie sie charakterów młodych bohaterów. Zwariowana ale pomysłowa Wish i naiwny, nie uczacy się na błędach Xar to dość barwne połączenie. Dzieciaki chciałyby zaistnieć w oczach swych rodziców, a jednocześnie podążać własnymi ścieżkami.

Zakończenie pozostaje otwarte i niebawem ma pojawić się kontynuacja. Książka jest przyzdobiona śmiesznymi a momentami dość mrocznymi ilustracjami, co daje więcej radości z czytania. To tytuł uczący wierności, cierpliwosci i uczenia się na własnych błędach (choc Xar pewnie się ze mną nie zgadza:) ). Bardzo miło spędziłem czas, który umilały mi zabawne chochliki oraz groźni Władcy Wojownikow i Czarodziejów - przy okazji, co oni tam za sekrety przed nami ukrywają?

Zacznę od tego, że książka jest na prawdę świetnie wydana. Wielokrotnie podczas czytania cieszyła moje oko i zachwycała mnogością przeróżnych grafik i dodatków takich jak np. Księga zaklęć czy rysunków obrazujacych nam wygląd bohaterów. Niestety o samej fabule nie mogę już wypowiedzieć się tak pozytywnie, ponieważ zabrakło mi porywających zwrotów i emocji w akcji. Ta książka, nie była dla mnie niczym zaskakująca, a fabuła niezwykle monotonna.

Myślę jednak, że po prostu jest to książka stricte dla młodszych czytelników, dla których przez prosty język i ciekawe, wymyślne nazwy ta pozycja może być naprawdę świetną literaturą!

Jeżeli jesteście fanami magii, wiedźm czy magicznych stworzeń myślę, że możecie przyjrzeć się jej bliżej i dać jej szansę by wyrobić sobie własne zdanie na jej temat.
Ja natomiast nie mam w planach kolejnych tomów tej serii.

"Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę" to pierwszy tom magicznej serii autorki "Jak wytresować smoka". Jako że smoczą animację bardzo lubię, to z dużym zaciekawieniem sięgnęłam po tę książkę 😊

Jest to historia wieloletniej waśni pomiędzy czarodziejami i wojownikami. W tym skłóconym świecie krzyżują się ścieżki Xara - czarodzieja bez mocy - oraz Wish - wojowniczki, której przedmioty ożywają w rękach. Zbieg nieoczekiwanych zdarzeń sprawia, że muszą stawić czoła wiekszemu złu niż dzielące ich poglądy, które właśnie się budzi...

Powiem krotko: jestem oczarowana! Dosłownie i w przenośni 😁 Cowell stworzyła świetną opowieść, w której jest miejsce na poczucie humoru, odrobinę mroku (jednak to coś dla nieco starszych dzieciaków 😅), nienachalny, mądry morał i przede wszystkim doskonałą rozrywkę. Bardzo mi przypadl do gustu pomysł na fabułę i zarysowany konflikt pomiędzy fanami różdżki i zwolennikami miecza, a wyraziści I charakterni bohaterowie dali się lubić ze swoimi zaletami ale i wadami. Magiczne stworzenia były cudne, a chochlik Piskutek skradł moje serce 🥰

W dodatku ta oprawa - ach! Ilustracje są rewelacyjne i oddają ducha tej historii, genialny styl! Towarzyszą nam na każdej stronie, więc oko miało się czym nacieszyć 😊

Przez te historię się wprost płynie - jest pełna lekkości, magii i uroku, jak się zacznie, to nie sposób przestać czytać 😊 Serdecznie ją polecam i czekam już na kolejny tom 😊

"Jeśli chcecie, żeby wasze dzieci były inteligentne, czytajcie im bajki. Jeśli chcecie, żeby były bardziej inteligentne, czytajcie im więcej bajek."

🧚‍♂️"Jak upolować wiedźmę" to pierwszy tom i jednocześnie wznowienie w nowej okładce. To fantastyka, gdzie magia przez jednych jest pożądana a u drugich... zakazana. To również świat naszych głównych bohaterów: Xara, Czarodzieja, który nie posiada magii oraz Wish, córki królowej Wojowników, która brzydzi się magią.

🧚‍♂️Od chwili, gdy otworzycie książkę zobaczycie, jak bardzo się ona wyróżnia. Rysunki i ilustracje występują tu niemalże na każdej stronie. Do tego są cytaty, urocze nazwy przedmiotów bądź istot. Czuć, że jest to historia przeznaczona dla dzieci. Nie chcę jednak nikogo ograniczać, bo hej, sama ją przeczytałam, ale rozumiecie co mam na myśli? Jak dla mnie, młodsi czytelnicy mogą śmiało sami ją czytać, a nawet i od niej zaczynać przygodę z książkami. Jest napisana naprawdę prostym językiem, gdzie dużo kwestii jest na bieżąco tłumaczonych, a przedstawiony świat od podstaw wykreowany. Bez wątpienia ma swój urok, bo dzięki wszechobecnej magii możemy oderwać się od naszej codzienności.

"- Mesazc zsisum ćargezrp ewtib, ybeż ćargyw ęnjow... - zaskrzeczał. Co znaczy: czasem musisz przegrać bitwę, żeby wygrać wojnę..."

🧚‍♂️Wiecie co jest największą zaletą tej powieści? Oprócz tych przepięknych ilustracji, to bohaterowie. I to Ci poboczni. Moje serce skradła jedna mała, lecz nie mniej ważna istota o uroczej nazwie. Piskutek 🧚‍♂️ Po prostu te momenty, w których występował były jedne z najlepszych. Odgrywa on również ważną rolę w kontekście całej fabuły... Poza nim autorka przedstawiła wiele śnieżnych kotów, olbrzymów czy tytułowych Wojowników i Czarodziejów. Słuchajcie, jest w czym wybierać.

🧚‍♂️Jeśli chodzi o samą fabułę, to jest ona dość prosta. Autorka bardzo płynnie porusza się między różnymi wątkami, jednocześnie pokazując wszystkie najważniejsze elementy. Nie brakuje również zaskoczeń, zabawnych dialogów czy pouczających fragmentów.

Polecam Wam tą opowieść, jeśli chcecie poczuć odrobinę magii w swoim życiu✨

Szkoda było pieniędzy na kupno książki. Jak już ją czytać to tylko szukać po bibliotekach. Po pierwsze nie wiem, jak można zamieszczać w książce tak szkaradne ilustracje. Coś okropnego...Po drugie infantylne imię jednej z bohaterek doprowadza do szału "Nadziejka to, Nadziejka tamto" itd. Po trzecie pomysł na fabułę był, ale ta została totalnie skopana. Po prostu nie czuje się tej historii napisanej w ten konkretny sposób. Jest to jedna z najsłabszych książek, jakie miałam okazję czytać. Rozczytuję się w literaturze młodzieżowej, dziecięcej i fantasy, ale ta była wyjątkowo słaba, nie wiem, czy nawet dzieciom mogłaby się spodobać...i nie wiem, skąd jej średnia ocen to 7,2

Nawet dobra książka o czarodziejach i wojownikach.

Nawet dobra książka o czarodziejach i wojownikach.

Dodaj cytat z książki Wojownicy i czarodzieje. Jak upolować wiedźmę