Zbieracz Burz, Tom 1

Maja Lidia Kossakowska Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Zastępy Anielskie (tom 2.1) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Zbieracz Burz Zbieracz Burz Kossakowska Siewca Wiatru
Zastępy Anielskie (tom 2.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Zbieracz Burz Zbieracz Burz Kossakowska Siewca Wiatru

Abaddon -Tańczący na Zgliszczach...Destruktor, nieumarły i nie żywy...Anioł Zagłady, po bitwie z Antykreatorem dochodzi do siebie waląc po mordzie pomniejsze bóstwa i stwory w Strefach Poza Czasem aż do momentu objawienia...
Jasność zniknęła już dawno ale teraz pojawiła się jej emanacja by przekazać rozkaz...Na pozór szaleńczy i bezsensowny, Damon dostał polecenie...

Ten świat wciąga, ten świat fascynuje. Tajemnica goni tajemnicę.
Drażni mnie jednak styl rozpoczynania każdego rozdziału od słów "Kiedy jesteś...", "Kiedy przybyłeś...", "Kiedy..."
Poza tym mnogość wątków i kompletnie zbędne sceny w rodzaju monologu pijanego skrzydlatego opisanego jedynie po to by przedstawić koty, wytrącają z akcji.
Daimon nagle znika i nie wiadomo co się...

Świat aniołów przedstawiony przez Kossakowską bardzo mi się podoba, tak samo jak "Siewca Wiatru". Wciągająca fabuła, pełna emocji. Dużo intryg, politycznych gier i bratobójczej walki o dobro Królestwa.
Poznajemy dalsze losy Daimona i jego nowy problem jakim jest zadanie od Jasności. Zadanie, które niektórym może się wydawać nie do pomyślenia, tak jak w przypadku...

Główny bohater chyba czymś podpadł autorce bo aż mi go było szkoda, ogólnie nadal jest ok, ale ta seria nie powala, sorry.

Kossakowska wróciła z aniołami i jest bardzo dobrze. Świetny humor, dobry pomysł na kontynuacje ( nie wymuszona), barwni bohaterowie i stary dobry Frey.
Jeden minus, nieco za dużo filozofowania, które o ile na początku dawało pewien klimat, później robi się irytujące.

epicka

Crazy, crazy, crazy od my life. Powinien zaśpiewać Daimona. Świetny pomysł na rozwinięcie historii aniołów i ich relacji z resztą uniwersum.

Ciąg dalszy przygód o abbadonie i jego bliskich nie jest taki jak się spodziewałem. Pierwszy tom zbieracza burz ciągnie się jak flaki z olejem, w sumie dzieje się gdy Frey ucieka ale to raptem chwilą w porównaniu z resztą książki, no nic, czekam aż otworzą z powrotem biblioteki i idę wypożyczyć 2 tom, może zatrze nieprzyjemne wrażenie po 1 tomie zbieracza burz. Pozdrawiam

Flaki z olejem, zero fabuly, zero akcji, zero ciekawych dialogow, bohaterowie nijacy i nudni. Powtarzajace sie na poczatku kazdego rozdzialu "Jak sie jest" robi sie az denerwujace,

Momentami ciężko mi się ją czytało, ale poza tym bardzo dobra książka. Szkoda tylko, że taka krótka.

Dyskusje

5 525