His Pain

2011-01-01
2011-01-01
1936383675
groza horror horror ekstremalny

Okładka książki The big book of blasphemy Ray Garton, Ryan Harding, Brian Keene, Edward Lee, Monica J O'Rourke, Wrath James White
The big book o... Ray Garton, Ryan Ha...
Okładka książki Monsters and Animals Jesus F. Gonzalez, Wrath James White
Monsters and A... Jesus F. Gonzalez, ...

"Tylko ból jest realny"

Dobrze jest czasem zanurzyć się w brudny świat amerykańskiego horroru ekstremalnego.
Szczególnie jeśli jest to coś Edwarda lee albo Wratha Jamesa White. 🤩

I o ile Eda nie musze wam przedstawiać bo jest dość znany tak o powyższym autorze nie słychać za dużo: mamy ledwo jedną powieść (dzięki ci za to DH) i może jakieś poszczególne opowiadania rozsiane w antologiach.

Dlatego trzeba się ratować ksiażkami po angielsku i liczyć ze mój angielski jest lepszy niz "something is no yes".

"His pain" to historia chłopaka który delikatnie pisząc ma w życiu przesrane. Wyobrazcie sobie urodzić się z bardzo rzadką chorobą która sprawia ze każde nawet najdelikatniejsze odczucie sprawia wam niewyobrazalny ból.

Straszne co nie?
To teraz pomyślcie sobie że Jason jest w takim zawieszeniu przez 17 długich lat, nie mogąc zyć i ani umrzec.

I kiedy juz jego ojciec sam poddaje pomysł eutanazji, na horyzoncie pojawia się mozliwe rozwiazanie: a dokładniej pisząc, jakiś mnich który obiecuje ze rozwiaze wszelkie problemy.

I faktycznie gość go naprawił. Ale chyba za bardzo bo Jason odkrywa że ten ból moze byc tez przyjemny, j zrobi wszystko by odkrywać czuc go na nowo.

Najprosciej pisząc White nie cacka się z bohaterami.
Mamy tu ledwo 80 stron a krwi, flaków i szokujacych opisów jest tyle ze wystarczyło by na kilka solidnych powieści.

Jest tez taka jedna scena która zryje wam beret. Dosłownie padniecie. Ale to juz musicie przekonać się sami siegając po tą pozycje.

"Tylko ból jest realny"

Szczególnie jeśli jest to coś Edwarda lee albo Wratha Jamesa White. 🤩