The King of Warsaw

Szczepan Twardoch Wydawnictwo: Amazon Crossing Cykl: Król (tom 1) powieść historyczna
Data 1. wydania:
angielski
9781542044448
Sean Gasper Bye
Inne
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Nie zachwyciła mnie książka Twardocha. Przyzwoicie napisana, z ciekawymi bohaterami. Mocno przekombinowana zatopiona momentami w szczegółach, jakby autor miał zapłacone za placement przedwojennych marek. Przesycona brutalnością z lubością perwersyjna. Treści niewiele za to sporo powtórzeń, jak bełkot ćpuna, albo alkoholika. Zastanawiam się, czy ciąg dalszy też będzie taki...

Książka napisana w rewelacyjny sposób, który pozwala na lekkie, przyjemne przerzucanie kartek. Twardoch stworzył genialny klimat, który przenosi nas w centrum opisywanych wydarzeń. Szczerze polecam!

lata trzydzieste, powieść pełna dramaturgii, nieomalże pełny przekrój społeczeństwa od gangstera do polityka, wspaniale napisana, byłam zaskoczona tym, że jeszcze coś "nowego" spotyka mnie podczas czytania-przeżywania

Zakochałem się w tej książce. Wartka fabuła, historia bazuje na zapomnianych urban legend sprzed wojny. Rewelacja!

Magnetyzująca powieść. Czytając zakończenie miałam ciarki. Szczepan Twardoch używa pięknego języka, to naprawdę uczta dla czytelnika spragnionego dobrej, polskiej literatury.

Początek lekko nudnawy, ale akcja pod koniec rekompensuje zdecydowanie początek. Fajna książka w szczególności dla osób z Warszawy, bo ciekawe opisy stolicy sprzed II wojny światowej dodają książce walorów. Trochę boję się czytać Królestwo, bo końcówka Króla rysuje marny los bohaterów, a już się z nimi zżyłam... 😅

Czy myśli mogą sprawiać ból? Czy może boleć coś niematerialnego? Tak. " Król " jest efektem mozolnego kunsztu wybitności autorskiej wymieszanej z :
- nadwrażliwością w realiach wielowymiarowych 4d i więcej,
- perfekcyjności szczegółu i minimalistycznego ładu,
- huśtawki cierpienia i ekstazy,
- niespokojności i lekkiego pobudzenia,
- iluminacji geniuszu jednostki,
-...

Zapowiedź premiery serialu "Król" skłoniła mnie (po raz pierwszy!) do sięgnięcia po twórczość Szczepana Twardocha, jednego z najbardziej popularnych obecnie polskich pisarzy.

Pierwsze skojarzenie, które narzuca się już po lekturze kilku stron, to "Ślepnąc od świateł". Twardoch, podobnie jak Żulczyk, bez ostrzeżenia wrzuca nas w brutalny świat stołecznej gangsterki. Mimo 8...

Mogła to być świetna gangsterka powieść, ale Twardocha za bardzo poniosło i na tym nie poprzestał. Mogło to też być dzieło wybitne ,ale autorowi czegoś zabrakło w trakcie pisania. Tylko nie wiem czego, bo na pewno nie talentu. I tak stoi "Król" pośrodku, pomiędzy literaturą rozrywkową, a tą wyższych lotów.
Pewnie zachwycałabym się, gdyby tę książkę napisał ktoś inny. Ale...

Książka wciągająca chociaż temat mroczny . Ocieramy się o kryminalny światek marginesu społecznego Warszawy. Dla mnie wartością były opisy życia tamtej stolicy , śledziłam trasy przejazdu , dawne nazwy ulic .

8 607
    5 000