Czternaście dni Honoraty

Elżbieta Wojnarowska Wydawnictwo: Lira kryminał, sensacja, thriller
Lira
2020-04-29
2020-04-29
kryminał przygoda zbrodnia czarny humor groteska

Nie wiem do jakiego gatunku tą książkę należy zaliczyć. Niby komedia, niby kryminał. Głowna postać mało śmieszna. Wielokrotne powtarzanie co ona lubi, a czego nie lubi jest męczące i zbędne, wcale nie jest śmieszne. Zachowanie kobiety jest odpychające. Wątek z byłym chłopakiem zbędny i bez finału. Ta książka zmęczyła mnie. Raczek po kolejną nie sięgnę.

Honorata postanawia wyjechać na niezapowiedziany urlop nad morze. Wielu rzeczy nie lubi (co autorka skrupulatnie podkreśla),życie nie do końca jej się poukładało: jest rozwódką, ma dziecko z przełożonym, walczy (ma przynajmniej takie plany) nieskutecznie z nadwagą, ma zwidy i trafia na aferę kryminalną, którą próbuje rozwiązać. Zaginiecie nastolatki, dziwne wypadki, narkotyki, porwania, ucieczki... Sprawę pomaga rozwiać jej nastoletnia córka.

Nie jest to krwawy kryminał, a raczej spokojna książka z bardzo opanowaną bohaterką, którą spotykał dawny znajomy. Dlatego postanawia uciec. I tak zaczyna się dwutygodniowa ciekawa przygoda. Polecam dla osób w każdym wieku. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Trochę śmiechu, przemyśleń i grozy.

To nie jest typowy kryminał, ani typowa komedia kryminalna, co jednak wcale nie stanowi wady. Nie miałam problemu ze śledzeniem wątku kryminalnego (co zdarza mi się rzadko...),ponieważ jest rozwijany nieśpiesznie; nie myliły mi się też postacie. Bohaterowie są zwyczajni, ludzcy, książka jest dobrze napisana. Jednak nie do końca mi podpasowała, była nastawiona trochę zbyt refleksyjnie...

Historia kryminalna dość ciekawa, jednak irytująca główna bohaterka oraz styl powieści. Za dużo powtórzeń, co Honorata lubi, a czego nie lubi, opisów dziwnych zachowań i absurdalnych dialogów. Nie podobało mi się.

Fajna bohaterka i całkiem udana zagadka kryminalna. Irytował mnie język. Powracający opis charakteru Honoraty byłby w porządku ale nie tak często. Aż kusi sprawdzić jaki procent tekstu zajmowały powtórzenia.

Zabawna historia z kryminałem w tle. Lekka i przyjemna. Bez błędów językowych co ostatnio spotyka się nagminnie. Dla relaksu!

Nieprzekonująca i nieśmieszna ta komedia kryminalna...

Nieprzekonująca i nieśmieszna ta komedia kryminalna...

Bardzo dobra książka na wakacje, lekka, zabawna, z kryminałem w tle.

Bardzo dobra książka na wakacje, lekka, zabawna, z kryminałem w tle.

Ksiazka, byłaby całkiem fajną komedią kryminalną, gdyby nie było co kilka zdań naprawdę irytujących powtórzeń Honorata lubi/ nie lubi. Pomimo tego polecam ze względu na ciekawa fabułę.

• Ebooki
  • Thriller/sensacja/kryminał