Pasterz serca dziecka

Okładka książki Pasterz serca dziecka Tedd Tripp
Okładka książki Pasterz serca dziecka
Tedd Tripp Wydawnictwo: Słowo Prawdy poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Shepherding a Child's Heart
Słowo Prawdy
2016-01-01
2016-01-01
praca zbiorowa
dziecko rodzicielstwo wychowanie wychowanie religijne dyscyplina kary cielesne

Bardzo głęboka i treściwa książka nt. wychowania dzieci jako całokształtu. Tylko rodzic kochający swoje dzieci zrozumie autora książki, czyli de facto ojca. Dziwią mnie komentarze, dopatrujące się w tej książce elementów erotyzmu. To tylko wypaczony umysł ma takie problemy.
Ogólnie polecam rodzicom, a może i szczególnie ojcom?
Książka stojąca trochę w kontrze do dzisiejszego modelu wychowywania, gdzie owoce tego oglądamy.
W jednym przedszkolu, czytając na wielkiej tablicy 10 PRAW DZIECKA, zacząłem się rozglądać po całym obiekcie szukając gdzie są jeszcze 10 OBOWIĄZKÓW DZIECKA i tak jak się domyślacie, nigdzie nie znalazłem.

Ogólnie polecam rodzicom, a może i szczególnie ojcom?
Książka stojąca trochę w kontrze do...

Instrukcje uderzania w miejsce intymne są tu identyczne jak w "50 twarzach Greya".
Jak można nakłaniać, by robić dziecku to, co jest erotyczną grą dorosłych?
Autor zapomina, że pośladki to miejsce intymne. W dodatku znajdujące się tuż przy narządach płciowych.
Dziś wszyscy uczymy dzieci, że nikt nie ma prawa dotykać ich w miejscach ukrytych pod bielizną.
Pośladki zakrywamy bielizną. Są one też miejscem erogennym.

Napisać, że ta książka jest szkodliwa - to nic nie napisać.

Jak można nakłaniać, by robić dziecku to, co jest erotyczną grą dorosłych?
Pośladki...

Ta książka jest wprost niesamowita. To Arcydzieło pod względem nauczania niedoświadczonych rodziców! Dziecko musi wiedzieć dlaczego jest tak, a nie inaczej i dlaczego nie jest normalnym dzieckiem.
Dziecko powinno ponieść konsekwencje za swoje czyny. W książce jest napisane, że nie powinno krzywdzić się dzieci zbyt małych, lecz kary opisane w tej książce są WPROST genialne! Użyłem ich na moim dziecku, i od razu zaczęło mnie słuchać jak bam cyk cyk! Przetestowałem to jeszcze na dzieciach z mojej rodziny i nie wiem z jakiego powodu zostałem opierniczony przez rodzinę. Padło tam takie zdanie ,,Czyś ty postradał zmysły?! Do warty do psychiatryka, na TACZCE!''

przepraszam za nieporozumienie, lecz miałem do czynienia z policją. cofam moje słowa i opinie, i jeszcze raz serdecznie przepraszam. nie chcę robić wymówek, lecz to napisało moje dziesięcioletnie dziecko - zrobiło sobie ze mnie jaja i proszę o pomoc to usunąć (oczywiście dziecko NIE dostało takiej kary jaka jest opisana w książce)

“Kiedy nasza najstarsza pociecha miała około osiem miesięcy, po raz pierwszy zetknęliśmy się z potrzebą konfrontacji. (…) Oto małe dziecko, które nie potrafi jeszcze ani mówić ani chodzić, sprawdza czy teren jest “czysty”, i wybiera nieposłuszeństwo. Z pewnością, było dość duże, by zostać ukarane.”

Jakim patolem trzeba być, żeby fizycznie karać niespełna roczne dziecko? Takich cytatów, jeszcze bardziej prymitywnych i przemocowych w wymowie, jest tam więcej.

Patologiczni rodzice, którzy nie radzą sobie z dzieckiem i brakuje im pomysłów jak reagować na jego ciekawość, wybierają przemoc. Pokazują w ten sposób tylko swoją emocjonalną niedojrzałość. Niestety – przy okazji krzywdzą też niewinnego małego człowieka.

Jakim patolem trzeba być, żeby fizycznie karać niespełna roczne dziecko?...

Czytałam fragment tej strasznej książki - namawianie do bicia niemowlaka bo marudzi przy zmianie pampersa? To okrucieństwo, a nie wychowanie. Dobrze, że wycofano ze sprzedaży. Nie można propagować przemocy wobec bezbronnych dzieci.

Czytam i nie nadążam notować mądrości z tej książki. Zwraca uwagę na bardzo ważne aspekty przy wychowywaniu dziecka. Przede wszystkim uczy rodzica w jaki sposób karać dziecko, aby dziecko rozumiało dlaczego dostało karę i by nie była to tyrania zmieniające jedynie zachowanie ale przede wszystkim serce dziecka. Książka napisana dla nawróconych ( naśladowców Chrystusa)

• Szkodliwe
  • Poradniki i inne - DO ŚCIĄGNIĘCIA
  • DNO

Dodaj cytat z książki Pasterz serca dziecka