Deyan Sudjic Wydawnictwo: Penguin Books sztuka
Penguin Books
sztuka
angielski
9780718199517

Ciekawa, wydaje się, że jest to bardzo subiektywne spojrzenie autora. Dużo jest historii o ludziach tworzących dane obiekty. Jeżeli poszukuje się ciekawostek i takiego szerszego spojrzenia na pewne tematy architektoniczne czy projektowe, to jest to zdecydowanie jakiś punkt widzenia, który można wziąć pod uwagę.
Można czytać wyrywkowo rozdziały, gdyż są to odrębne historie....

Ciekawa pozycja z krótkimi esejami mówiącymi o sztuce, w ciekawy sposób.

Książka jest dla tych, którzy mają zamiłowanie do piękna. Szkoda, że dotyczy to tylko jeszcze małej części Polski/Polaków. JESZCZE! Nie czytaj jej jeśli żywisz się, ubierasz i wyposażasz w TESCO :)

Zabawna historia związana z tą książką jest taka, że otrzymałem ją w prezencie jako "książka o Bauhausie". Otóż w książce nawiązania do szkoły Gropius'a pojawiają się całkiem często, nie mniej jednak jest to zbiór esejów o designie w ogóle. Sudjic, jak to ma w zwyczaju, zaserwował potężną dawka wiedzy, która dzięki formie esejów jest łatwiej przyswajalna (ilość nazwisk i...

Kto wpadł na pomysł wydania tej książki bez ilustracji, powinien do końca życia musieć czytać Coehlo I Bondę. Niektóre z haseł ciekawsze, inne tak nudne, że po przeczytaniu ich odkładałam książkę na kilka tygodni.

Rozważania o związkach sztuki ze współczesnym przemysłem, kulturą oraz zmiany postrzegania podejścia do wzornictwa na przestrzeni lat. Wszystko to w postaci podróży po przeróżnych zagadnieniach gdzie autor dowodzi jak projektowanie wpływa praktycznie na każdy aspekt naszego życia.

Ogólnie styl opowiadań jest dość zajmujący, jednak dla zwykłego czytelnika nie zanurzonego w...

Pozycja kierowana raczej do fachowców z dziedziny wzornictwa. Liczne odwołania do twórców i pojęć z tej dziedziny oraz brak ilustracji omawianych projektów czyni tę książkę ciężko przyswajalną dla laika.

Spodziewałem się czegoś innego. Chciałem czegoś, co chociaż trochę przybliży mi dizajn. Niektóre z rozdziałów były ciekawe, ale niektóre tak chaotyczne i niezrozumiałe, że miałem dość.

Specjalnie kupiłem książkę papierową, żeby widzieć obrazki. Nie rozumiem, jak można napisać i tym temacie bez ilustracji? Ciągłe zerkanie do google męczy dość szybko.

Dla fanów dizajnu tak,...

Zbiór ciekawych historii o designie i architekturze. W mojej opinii książka troszkę przydługa i nie wszystkie rozdziały były aż tak interesujące, ale to wynik szerokiej tematyki od konkretnych architektów przez przedmioty, aż po serwisy społecznościowe. Książkę jednak warto posiadać, ponieważ zawsze można wrócić do ciekawszych postaci w sztuce użytkowej i na własną rękę...

Ciekawe wprowadzenie w zagadnienie dizajnu XX wieku. Bardzo brakuje zdjęć i ilustracji.

• Chcę w prezencie
  • Architektura