Głowa

Dawid Torus
2020-04-06
2020-04-06
15 min.

Autor od samego początku zdradza zakończenie, przez co opowiadanie staje się przewidywalne i nudne. Torus nie skupia się na tajemniczości, na intrydze czy budowaniu klimatu, na psychice człowieka tym bardziej. Większość wątków została potraktowana po macoszemu, bez rozwinięcia, a było tu pole do popisu. Czytałam raczej z ciekawości niż z przyjemności, nie czułam klimatu i napięcia. Niemniej jednak język autora znośny, z całą pewnością dam mu jeszcze szansę :)

Ciekawa powieść z nutką tajemniczości. Książka trzymała mnie w napięciu do ostatniej strony. Mimo tak krótkiej formy autor bardzo dobrze zobrazował sytuację i bohaterów. Zakończenie zaskakuje, a nawet skłania do refleksji. Myślę, że warto poświęcić chwilę na tą krótką powieść. Polecam :)

Książka ciekawa, trzymająca w napięciu, z nietypowym pomysłem na samą strukturę i układ książki. Czyta się szybko. Widać, że autor umiejętnie bawi się językiem, sposób w jakim pisze jest dopieszczony, każde słowo pogłębia napięcie, wzbudza emocje, czasem szokuje. Treść jest mroczna, odważna. Czekam na następne opowiadania i duże książki!

Uważam, że można było spokojnie rozwinąć to opowiadanie, wprowadzić więcej tajemniczości, nie zdradzać w międzyczasie zakończenia tego opowiadania. Na mnie nie zrobiło większego wrażenia niestety. Też nie jestem do końca przekonana, czy nazwa thriller psychologiczny jest tutaj słusznie przydzielony, bo nie czuć właśnie tego klimatu, nie ma tajemniczości, intrygi a i na samej psychice człowieka to też tak średnio, tym bardziej, że ruszony został temat przemocy domowej, co jest tematem zawsze na czasie i nie można go tak potraktować "po macoszemu".

Jednak trzymam kciuki za autora i mam nadzieję, że pokusi się na następny raz, o zdecydowanie dłuższą formę i będzie rozwijał zaczęte wątki i oczywiście je odpowiednio kończył.

Świetne opowiadanie Od początku trzyma w napięciu. Autor w bardzo interesujący sposób budował napięcie. Dzięki temu opowiadanie czyta się jednym tchem. Jeśli miałbym powiedzieć o wadach to jedyną wadą jest to że po tym opowiadaniu pozostaje niedosyt.

Krótkie opowiadanie, ale bardzo treściwe. Myślę, że mogłaby być z tego niezła powieść.

• 03 2020
  • * E-booki 📱