Chłopaki z Marsa. GROM - historia przyjaźni.

Naval Wydawnictwo: Bellona literatura faktu
Chłopaki z Marsa. GROM - historia przyjaźni
Bellona
GROM Naval Wojsko
Chłopaki z Marsa. GROM - historia przyjaźni
literatura faktu
GROM Naval Wojsko

Ciekawie opowiedziana historia, przeplatana wspomnieniami z misji z czasem w cywilu. Napisana tak jak bym słuchał wspomnień i anegdot siedząc przy ognisku w letni ciepły wieczór. Poszczególne rozdziały umiejscowione w różnych czasach i miejscach, składają się w jedną wspólna historię. Polecam nawet tym, którzy nie koniecznie interesują się wojskowością, bo znajdą tam...

W tej książce Naval opisuje swoich kolegów oraz koleżanek z jednostki Grom. Głównie mężczyźni służą w tej jednostce, jednak jak się okazuje służyły czy może nawet służą dziś dziewczyny. Chociaż szkoda, że tytuł tylko mówi o chłopakach.

Tak jak pozostałe w cyklu - niemal doskonałe. Dla każdego lubiącego te klimaty - pozycja obowiązkowa.

Poprzednie cztery książki z tej samej serii Navala przeczytałem jednym tchem. Jeden dzień, jedna książka. Od tamtego czasu minęło parę miesięcy i mam wrażenie, że Naval stał się takim trochę celebrytą sił specjalnych ale mimo wszystko pisać potrafi (co więcej jakoś na życie zarabiać trzeba). Mam nawet wrażenie, że jego warsztat pisarski z każdą książką staje się coraz...

Dobra książka, przyjemnie się czytało. Muszę przyznać, że czytając książki Navala odczuwam pewną zazdrość, że nie mam w sobie takiej wytrwałości w dążeniu do celu oraz profesjonalizmu jak on i inne postacie opisywane w tej (i innych jego książkach). Ciekawie się patrzy na zdjęcia, na których widać niby zwykłych facetów, a przecież to nasi najlepsi z najlepszych,...

Interesująca pozycja. Serdecznie polecam dla fanów opowieści wojennych.

O przyjaźni, męstwie, honorze, oddaniu sprawie. Z szacunkiem i zrozumieniem. Właśnie o tym są "Chłopaki z Marsa". Świetnie się czyta, ponieważ towarzyszą temu wzniosłe uczucia, choćby duma i po wielokroć szacunek dla autora i bohaterów książki. Kolejna z cyklu, nie gorsza od innych.
Polecam.

Naval opowiada o swoich przeżyciach w Gromie, o akcjach przeprowadzanych w Iraku. Jedne historie są ciekawsze niż inne, ale w całości naprawdę dobrze się tego słuchało.

Nie wiem czemu, ale mam słabość do wojennych historii i do munduru. Być może tak ujawnia się moje ukryte marzenie, aby pójść w tym kierunku..

Bardzo dobra pozycja jak każda książka Navala, natomiast brakowało mi tego napięcia, ekscytacji odczuwanej podczas czytania "Przetrwać Belize" czy "Zatoka". Powodem może być to, że jest to raczej zbiór wspomnień, a nie relacja.

To kolejna już książka Navala, która jest kontynuacją cyklu wspomnień z działań na wodach Zatoki Perskiej i Iraku. Chłopaki z Marsa znowu lądują w Iraku, misja stabilizacyjna przekształca się w brutalną wojnę. Nadżaf, Faludża, Mosul czy Karbala stały się miastami, w których trwały regularne bitwy. Wszędzie tam był GROM,

• 2020
  • 2020
  • 2021
  • Audiobook
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Chłopaki z Marsa. GROM - historia przyjaźni.