Pandemia. Jak przetrwać i nie zwariować

KAFIR Wydawnictwo: Bellona poradniki
2020-04-30
2020-04-30
Bellona
Literatura polska przetrwanie w mieście epidemia epidemie pandemia pandemie preppersi klęski żywiołowe blackout zamieszki atak terrorystyczny

Okładka książki Weryfikacja KAFIR, Łukasz Maziewski
7,4
Weryfikacja KAFIR, Łukasz Mazie...
Okładka książki Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie KAFIR, Łukasz Maziewski
7,2
Hajlajf. Czyst... KAFIR, Łukasz Mazie...

KAFIR jest oficerem tajnych służb Wojska Polskiego. Uczestniczył w misjach w Afganistanie. Był żołnierzem jednostek rozpoznania i działań specjalnych. Doradza, jak przestrwać sytuacje kryzysowe i przede wszystkich jak w nich nie panikować. Taką sytuacją jest obceny czas od marca 2020. Udziela również wskazówek, jak przygotować się na różnego rodzaju ekstremalne sytuacje,...

Króciutka książeczka mówiąca o sposobach radzenia sobie w przypadkach braku w zaopatrzeniu, czy epidemii.

Mało odkrywczych informacji, większość to ogólnie znane, zdrowo rozsądkowe rady.

Można przeczytać w jedno popołudnie, jeśli kogoś ciekawią takie zagadnienia.

Nie jest to książka survivalowa, bardziej zbiór porad (krótko a treściwie), jak przetrwać do czasu nadejścia pomocy ze strony służb ratowniczych (klika dni). Autor nie radzi opuszczać miasta i zapuszczać się w las. Raz, że nas nikt tam nie znajdzie to jeszcze pogorszymy swoją sytuacje. Tutaj jest też brany czynnik psychologiczny, aby się nie zniechęcać i nie podawać.

Zbiór kompleksowych informacji przydatnych nie tylko w obliczu głębokiej pandemii. Co prawda w Polsce istnieje niskie ryzyko, że taka wiedza się nam przyda, niemniej nie zaszkodzi się z nią zapoznać. W skrócie: humorystyczny poradnik o tym, jak przetrwać, kiedy zawodzi cywilizacja.

Garść dobrych, praktycznych rad w kilku żołnierskich słowach. Prosto i dosadnie, żeby każdy mógł zrozumieć. Niektórzy tutaj psioczą na banalność niektórych stwierdzeń - ja uważam, że banalność odchodzi do Nibylandii, kiedy pojawia się realne zagrożenie, a adrenalina i panika zbierają swoje żniwo. W zasadzie z takich twierdzeń najlepiej leczy bliskie spotkanie z wypadkiem,...

Niezbyt to może odkrywcze porady, ale za to zdroworozsądkowe i do tego namawiające.

Rodzaj poradnika jak przygotować się do sytuacji ekstremalnych.

Żadnych cudownych recept. Tylko zdrowy rozsądek, spokój, przygotowanie. Zaletą niewątpliwą jest to, że porady są w jednym miejscu.

• 2020
  • 2020