Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece

Okładka książki Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece Magdalena Witkiewicz
Okładka książki Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Banda z Burej (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Banda z Burej (tom 1)
Skarpa Warszawska
2020-04-01
2020-04-01
9788366195806
Inne

Tato ale to jest świetne,chcemy więcej:),to są słowa moich synów.Zaraz zamówiłem następne części.Również są świetne.Polecamy.

W książce przedstawiono ciekawą zagadkę, której zakończenia się nie spodziewałam co było fajne.
Dialogi były często bardzo zabawne więc czytając można było się też pośmiać. Całą historię ubarwiały śliczne, kolorowe ilustracje.

Świetna seria. Polecam

Świetna seria. Polecam

Fajny dziecięcy kryminał, z bardzo fajna rodzinką i bohaterami. Niestety wydanie pełne błędów że stylistycznych, rzeczowych, redakcyjnych.

Kryminalna zagadka, którą rozwiązuje gruba dzieciaków z ul. Burej.
Książka idealna dla osób samodzielnie już czytających, do rozbudzenia miłości do literatury. Opowieść jest wciągająca, doprawiona odrobiną humoru.
Ja miałam okazję przesłuchania jej w wersji audiobooka. Polecam na podróż, bo przy takiej opowieści nie wiadomo gdzie te kilometry znikają.

Kryminalna zagadka, którą rozwiązuje gruba dzieciaków z ul. Burej.

Dziecku się podobała. Dowcipna opowieść

Dziecku się podobała. Dowcipna opowieść

„Banda z Burej” to przygody gromadki dzieci, mieszkającej w małej miejscowości, której nazwy nigdy nie poznaliśmy. Potocznie zwana jest Dziurą, gdyż tata pokazując dzieciom na mapie punkt, gdzie będą mieszkać zrobił przypadkiem ołówkiem dziurę i stąd powstała nazwa. Biuro detektywistyczne BuraTeam tworzą Wiktor, Julka, Tymon i Jurek. To zwyczajne dzieciaki, które znajdziecie w sąsiedztwie. Chodzą do szkoły, lubią grać w Minecrafta i sporo czasu spędzają wspólnie w bibliotece. A w każdym tomie czeka na nich zagadka do rozwikłania.
Połowa tego tomu to rozważania Wiktora odnośnie zmiany miejsca zamieszkania i związanych z tym niedogodności oraz opis domu w którym zamieszał. Zanim doszliśmy do jakiejś akcji, ja i moje dzieciaki byliśmy już potwornie znudzeni. A sama tajemnica piwnicy jakaś taka naciągana, mało wiarygodna i nie wciągająca.

Spodobała mi się Banda z Burej. Magdalena Witkiewicz potrafi pisać i po raz kolejny to udowodniła. A wręcz mam wrażenie, że poluzowała sobie trochę kajdany.. Znowu poczułam tą lekkość i świeżość, o którą ostatnimi czasy trudniej było w obyczajówkach. „książka, która rozbawi nie tylko dzieci, ale także dorosłych” to bardzo trafny cytat, bo tak dokładnie bym ją opisała.

Mamy fajnego chłopaka, który nie jest tylko imieniem z kilkoma cechami. Mamy nowe sytuacje, mamy mądre i mocno różniące się od siebie dzieciaki. Oraz pomysł na to jak spędzić wolne chwilę. Biblioteka w centrum wydarzeń, która nie tylko straszy kurzem. Tajemnice, zagadki, śledztwo. Nie raz się uśmiechnęłam i nie miałam problemów z uciekającymi wątkami. Choć muszę przyznać, że przesłuchałam 2 razy, zanim się zorientowałam, że jest więcej tomów.

To był dobrze spędzony czas w samochodzie. No i wykorzystany abonament w Storytel, z którego na razie nie rezygnuję.

Mamy...

Bardzo fajna książka. Ciekawa zagadka z zaskakującym rozwiązaniem sprawy.

Bardzo fajna książka. Ciekawa zagadka z zaskakującym rozwiązaniem sprawy.

super bo idealna i śmieszna

super bo idealna i śmieszna