rozwińzwiń

Oruński antykwariat

Okładka książki Oruński antykwariat Krzysztof Kosik
Okładka książki Oruński antykwariat
Krzysztof Kosik Wydawnictwo: Bernardinum reportaż
180 str. 3 godz. 0 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Bernardinum
Data wydania:
2011-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-01-01
Liczba stron:
180
Czas czytania
3 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378234784
Tagi:
Gdańsk Orunia Oruński antykwariat kosik Gościnna Oruński Żuławska Trakt Świętego Wojciecha
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
141
141

Na półkach:

Orunia – dzielnica Gdańska, często uznawana za biedną lub niebezpieczną. Leżąca na peryferiach miasta, nie może się równać pod względem zainteresowania literatów z Oliwą, Wrzeszczem czy Śródmieściem. Ma jednak swój niepowtarzalny nastrój, snuty przez nadraduńskich spacerowiczów, senny rynek przy Gościnnej czy leniwie czekające na podniesienie szlabanu na kilku przejazdach kolejowych sznury samochodów. I właśnie to zwolnione tempo dzielnicy uchwycił Autor w „Oruńskim antykwariacie”.

Kosik jest mieszkańcem Oruni, którą wielbi ponadprzeciętnie a co wyziewa z kart książki. Owa admiracja ma jednak dwie, odmienne, konsekwencje – z jednej strony „Antykwariat...” pełen jest szczegółowych, smacznych (i nieznanych!) detali, historii, wspomnień i ciekawostek. Zakochany orunianin wykonał porządną robotę. Z drugiej strony sentymentalny styl, mający źródło w umiłowaniu dzielnicy, ewoluuje czasami w przesadną melancholię i może irytować.

Całość przybiera formę gawędy, miejskiej klechdy, nie należy więc spodziewać się bibliografii, przypisów czy nawet reporterskiego stylu. Swada opowieści wciąga jednak na tyle, że jej nietypowość nie razi, a wydaje się wręcz na miejscu.

Książka okazała się też świetnym (dosłownie) przewodnikiem po nieodkrytej (lub lekko przykurzonej) dzielnicy. Orunianom i gdańszczanom szczerze polecam (i lekturę, i oruńską peregrynację).

Orunia – dzielnica Gdańska, często uznawana za biedną lub niebezpieczną. Leżąca na peryferiach miasta, nie może się równać pod względem zainteresowania literatów z Oliwą, Wrzeszczem czy Śródmieściem. Ma jednak swój niepowtarzalny nastrój, snuty przez nadraduńskich spacerowiczów, senny rynek przy Gościnnej czy leniwie czekające na podniesienie szlabanu na kilku przejazdach...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Oruński antykwariat


Podobne książki

Przeczytaj także