Jedyne wyjście

Okładka książki Jedyne wyjście Ryszard Ćwirlej
Okładka książki Jedyne wyjście
Ryszard Ćwirlej Wydawnictwo: Muza Cykl: Aneta Nowak (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Aneta Nowak (tom 1)
Muza
2020-04-22
2015-06-10
literatura polska

tą jak i inne książki autora świetnie się czyta, daje potrzebne rozluźnienie po cięższych pozycjach oraz plus za lokalną gwarę mimo że cennych cytatów się z niej nie wynosi

Autora poznałam sięgając po serię Milicjanci z Poznania, bardzo podobały mi się tamte książki, dlatego sięgnęłam po kolejną serię i się nie zawiodłam. Akcja wciąga i na pewno z chęcią sięgnę po kolejny tom serii.

7,3 przeciętna, ale na tyle dobra że sięgam po kolejny tom

7,3 przeciętna, ale na tyle dobra że sięgam po kolejny tom

Książka ciekawa, ale miejscami bardzo rozbudowane opisy. Zobaczymy jak druga część 😄

Super się czyta. Milicyjno - policyjna epopeja Cwirleja jak zwykle mocno wciąga.

Seria z policjantką Anetą Nowak jest naprawdę świetna. W tej części bardzo ciekawa fabuła (plus za kreatywność autora za wymyślenie porwania porywaczy),wartka akcja, humor, doskonała charakterystyka osobowości bohaterów. Mimo 500 stron tekstu nie ma chwili nudy. Z pozytywnym nastawieniem sięgnę po kolejne części tej serii

Pierwsza część przygód Anety Nowak. Młoda policjantka rozpoczyna karierę w małym miasteczku w którym zostaje porwany siedemnastoletni syn miejscowego biznesmena. Nasza główna bohaterka jako jedyna łączy wszystkie kropki i odnajduje chłopca. Na porywaczy poluje jednak ktoś inny a sama bohaterka zostaje wplątana w sieć intryg i zbrodni.
Jako, że przygodę z Anetą zaczęłam od trzeciej części to zobowiązana jestem do nadrobienia początków.
Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Mamy tutaj gwarę wielkopolską, która bardzo mi się podoba. Bohaterka jest równą babką i od początku się z nią utożsamiam. Historia jest spójna i z kryminalnym zacięciem. Porusza wciąż aktualne wątki niebezpieczeństwa w sieci i związków przez internet a co do przypomnienia czy pamiętacie nasz hymn na euro 2012? KOKO KOKO EURO SPOKO :D

Jako, że przygodę z Anetą zaczęłam od...

Całkiem dobry polski kryminał. To co mnie rozpraszało to zbyt duże przeskoki emocjonalne między zdarzeniami. Zbudowanie dużego napięcia i skok w scenę zmieniająca nie tylko bohaterów ale też poziom napięcia. Wskakiwalismy w scenę gdzie napięcie dopiero się buduje. Efekt był taki że musiałam pilnować żeby nie wyłączyć swoje uwagi.
Niemniej książka dobra i na pewno jeszcze wrócę do autora

Niemniej książka dobra i na pewno jeszcze...

Niestety książka zaczyna się może dość ciekawie, ale im dalej... tym bardziej zagmatwana. Zbyt wiele postaci, zbyt wiele nazwisk bądź pseudonimów. Zaczęłam się gubić kto jest kim. Jakoś cała akcja nie trzyma się tzw. kupy. Nie zachęciła mnie do innych pozycji tego autora.

Trochę żałuję, że chwyciłam za nią nie znając innej serii autora, bo dużo fajnych smaczków nie wyłapałam. Szalona to była akcja i chwilami trochę się gubiłam w tym wszystkim, ale ogólnie solidna historia i na pewno zostanę z Ćwirlejem na dłużej, specyficzny humor, nawet mnie bawił.

• Kryminał