Kup teraz - 6 ofert w cenie od 29.77 zł do 33.99 zł

Wiesław Helak Wydawnictwo: Arcana literatura piękna
Arcana
literatura piękna
2020-02-11

Bardzo dobra powieść historyczna z dziejami Polski i Kresów w tle.
Jedyny minus to początek książki- dość toporny i według mnie niezbyt pasujący do całości.

Książka pisana pięknym językiem poruszająca ważne wydarzenia i tematy. Tam gdzie jest akcja to nawet wciąga i czuć klimat. Niestety na tym plusy się kończą. Większa część książki a zwłaszcza początek utrzymany w pseudo biblijnej narracji. Przez pierwsze sto stron miałem wrażenie, że czytam scenariusz niskobudżetowego filmu familijnego z telewizji Trwam. Postacie występujące...

Przepiekna ksiazka, bardzo smutna, ale madra i bardzo polska. Wspanialy jezyk polski jakiego juz prawie nigdzie zaden autor nie uzywa.
Nasza historia...

Po przeczytaniu „Nad Zbruczem” musiałem sięgnąć po „Górę Tabor”, po prostu musiałem. I nie zawiodłem się. Nie jest to ani sequel, ani prequel. Może bardziej powieść osadzona w tym samym uniwersum – przedwojennej Polsce, kresowej i katolickiej.

„Góra Tabor” to miejsce, a raczej proces przemienienia. Z człowieka zwykłego, młodego artysty, najpierw w żołnierza, potem w...

Książkę czytam,i myślę.Jaki to piękny język,polszczyzna.Stara ,piękna,mądra.Nie ta dzisiejsza. Gdzie nie wiem,czy ktoś mnie kocha czy obraża.
Wiesław Helak,to pisarz,na którego już dawno czekaliśmy.
Bawi się,słowem.Uczuciem,miłością do Ojczyzny.
Doświadczonej przez dwa wrogie nam obozy,ideologie.
Tu fikcja łączy się z prawdą historyczną.
Od Zamachu Majowego ,po koniec...

• Polskie
  • Literatura piękna