Harry Potter and the Order of the Phoenix

J.K. Rowling Wydawnictwo: Bloomsbury Cykl: Harry Potter (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Bloomsbury
Harry Potter (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski

Opinie [1 468]

Po paru latach oczekiwania i genialnej części 4 HP wrócił i mimo, że odrobinkę zniżył loty i zbliżył się z powrotem do poziomu pierwszych dwóch części to nadal nie mogłem oderwać się od tego cudownego świata i tych wszystkich mistrzowskich postaci. Zakończenie powalające, ale całość wydawała się lekko 'wyciszona' w porównaniu z poprzednimi dwiema częściami, choć był to...

Tak to chyba było moje największe zaskoczenie. Najpierw pojawienie się postaci, którą znienawidziłem najbardziej w serii, a na koniec to co stało się w departamencie. Tutaj nie było chwili na odpoczynek, co chwilę działo się coś co potrafiło zaskoczyć, a przy tym wywołać niezwykle skrajne emocje.

Jak do tej pory najlepsza część a dwie kolejne już czekają za przysłowiowym rogiem.
Bardzo fajny klimat a i całkiem dosyć rozwlekłe kwestie samej nauki w Hogwarcie, nie przeszkadzają w odbiorze. Co prawda kilka razy zachowania bohaterów wydają się irracjonalne , ale w końcu od czego jest magia i szczęśliwy zbieg okoliczności. Niektóre rozdziały monotonne i trzeba przez nie...

Moim zdaniem wszystko w tej książce za wolno się działo, ale i tak dobra

Najgrubsza i w stosunku do objętości - najnudniejsza część. Między początkiem a końcem jest rozwlekła opowieść o szkolnym życiu. Nieco zbyt rozwlekła. Ale po raz wtóry przebrnęłam, końcówka była super, przede mną już tylko dwie części.

Mój najukochańszym tom serii. Przecież tutaj nawet antagonista to czysta epickość. Nigdzie indziej nie kojarzę tak perfekcyjnie wykreowanego złola - jakbym spotkała Dolores Umridge w ciemnej alejce...

Wyrosłam już z Pottera, ale nie było źle.

Najgrubsza, największe przerażenie, nieoczekiwanie szybko przeczytana. Polecam

Zdecydowanie moja ulubiona część! Od zawsze bawiła i ekscytowała mnie najbardziej ze wszystkich.

Jak do tej pory najlepsza część przygód Harrego Pottera. Wciąga bardzo mocno, ciężko się oderwać. :)

78 255
    20 779