The Magic Finger

Okładka książki The Magic Finger
Roald Dahl Wydawnictwo: Puffin Books Seria: The Roald Dahl Collection literatura dziecięca
57 str. 57 min.
angielski
palec magiczny palec magia magic finger Roald Dahl czarodziejski palec

Okładka książki The Witches Penelope Bagieu, Roald Dahl
Ocena 6,5
The Witches Penelope Bagieu, Ro...
Okładka książki Wielkomilud Roald Dahl, Marianna Sztyma
Ocena 7,0
Wielkomilud Roald Dahl, Mariann...
Okładka książki 17 podniebnych koszmarów Ambrose Bierce, Tom Bissell, Ray Bradbury, Roald Dahl, James Dickey, Arthur Conan Doyle, Cody Goodfellow, Joe Hill, Stephen King, E. Michael Lewis, Richard Matheson, David J. Schow, Dan Simmons, Peter Tremayne, E. C. Tubb, John Varley, Bev Vincent, Bev Vincent
Ocena 5,7
17 podniebnych... Ambrose Bierce, Tom...

więcej Więcej

Kolejna opowiastka Dahla dla młodszych czytelników. Jak zwykle z przesłaniem i humorem.

Króciutka z morałem. Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, może nawet bardziej dla dorosłych w obecnych czasach. Warto czasem sięgnąć po literaturę dla dzieci, gdzie w łatwy, prosty i oczywisty sposób pokazane jest dobro i zło.

Na półkach: , , , , , ,

Każdemu z nas przydałby się czarodziejski palec. Sęk w tym czy nie nadużywalibyśmy jego mocy.

Madra i zabawna ksiazka dla dzieci na jeden wieczor. Uczy szacunku do zwierzat i zastanowienia sie nad wlasnym zachowaniem. Uwielbiam poczucie humoru i styl pisannia Roalda Dahla.

W te wakacje wraz z moim prawie 7-latkiem przerobiliśmy całego Dahla.
Czyta się świetnie. Czarodziejski palec jest akurat na jeden raz. Skłania do dyskusji na temat szacunku do zwierząt, w dygresje można się wgłębiać godzinami.
Za sprawą czarodziejskiej sztuczki rodzina uwielbiająca polowania zamienia się w rodzinę kaczek - co zmusza ich do walki o przerwanie i do...

Z tej książki pamiętam, że była krótka i mi się podobała.

• Z biblioteki
  • Dzieciństwo