Anioły ciemności. Piekielna miłość

Okładka książki Anioły ciemności. Piekielna miłość Monika Rępalska
Okładka książki Anioły ciemności. Piekielna miłość
Monika Rępalska Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Anioły ciemności (tom 1) Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Anioły ciemności (tom 1)
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2020-11-26
2020-11-26

Kojarzycie te tureckie telenowele, w których bohaterowie gadają sami do siebie? „Piekielna miłość” niebezpiecznie zbliża się do tego poziomu.

Książka bardzo słabo napisana, jakby na kolanie przed lekcją polskiego. Niezgrabne sformułowania, bohaterowie rzucający puste formułki na każdym kroku. Wyznawanie polityki „Opowiadajmy na okrągło o rzeczach, które widać gołym okiem, bo przecież ten durny czytelnik się nie domyśli”.

Relacja romantyczna, której w książce nie ma – o niej się tylko mówi.
Facet, który widzi główną bohaterkę ze dwa razy, po czym nagle stwierdza, że ochroni ją przed całym światem za wszelką cenę… Pokiereszowana psychicznie kobieta, która wręcz rzuca się na tego gościa. Klasyczny przykład zachowania w stylu „Traktujesz kobiety jak śmieci, ale skoro zwróciłeś na mnie uwagę, od razu wierzę, że mnie będziesz traktował jak należy, chociaż nie zaszła w tobie żadna zmiana”. A nazywanie tego miłością jest już naprawdę niepokojące.

Sporo fragmentów się powtarza (jeśli jeden bohater traktuje drugiego jak brata, to jest to powtarzane do znudzenia),jakby nikt nie sprawdzał po autorce, czy to, co napisała, w ogóle ma sens.
Ja sprawdziłam. Nie ma.

Główny bohater najwidoczniej w którymś momencie buntuje się przeciw tak haniebnemu traktowaniu postaci literackich, bo stwierdza: „Kiepski tekst, aż nie wierzę, że wypowiadam takie słowa”. Uwierz, jako czytelniczka doskonale cię rozumiem.

Daję dwie gwiazdki, bo z tego mogłaby wyjść naprawdę porządna, wciągająca, wręcz wstrząsająca historia – gdyby napisał ją ktoś inny.

1996

To moje pierwsze spotkanie z powieścią z wątkiem motocyklistów. I raczej udana bo po raczej brutalnym początku, potem już jest bardziej spokojnie .
Gena podczas odwiedzin u ojca w więzieniu, przeżyła horror i cudem uniknęła śmierci. Razem z bratem i jego przyjacielem wyjeżdżają do innego stanu, gdzie bratu od razu udaje się dostać pracę mechanika w klubie motocyklowym.
Dla Geny to szok, bo ma na co dzień do czynienia z ludźmi, których nienawidzi i których się boi.
Wyjątek stanowi Mo, który swoim zachowaniem sprawia, że Gena zaczyna otwierać się na ludzi. Jego dotyk już ją nie przeraża wprost przeciwniem sprawia jej przyjemność.
Podobała mi się walka jaką toczyła Gena sama ze sobą, żeby otworzyć sie po traumatycznym przezżciach na normalne życie , do tego w środowisku mężczyzn, których się bała. Świetnie opisana jest też relacja Geny z jej bratem Ozem, który chronił ją nawet przed Mo.
Ale ani opieka brata ani Mo, nie uchroniły Geny przed porwaniem i kolejną tragedią.
Autorka bardzo fajnie dawkuje nam emocje dotyczące zarówno świata bikerów jak również i rozwijającego się uczucie między Mo i Geną. Pokantnych scen tu nie brakuje.
Podobał mi się styl pisania autorki, bez lania wody i niepotrzebnych ulepszaczy. Podobała historia Mo i Geny i z przyjemnością sięgnę po kolejny tom.

Niedawno udało mi się dostać do recenzji książkę "Anioły ciemności" tom 2 i zanim ją przeczytam musiałam poznać tom 1. I nie żałuje. Książka bardzo przypadła mi do gustu. Początkowo dość mocna, potem przechodzi w pozorne leniwe wydarzenia i wraca do nas znów z mocnymi zwrotami akcji. Żeby nie było to leniwe płyniecie akcji wcale do spokojnych nie jest.

Gena to młoda dziewczyna, która wraz z bratem idzie na widzenie z ojcem. Od początku ma złe przeczucia. Wraz z Ozem trafiają na dzień, egzekucji jednego z więźniów. Ale cos poszło nie tak. Bunt więźniów, brutalna napaść na nią i traumatyczne wydarzenia sprawiają,żę zamyka się w sobie i panicznie boi ludzi, a już w szczególności motocyklistów. Wraz z bratem i jego przyjacielem Matem wyprowadzają się do innego stanu. Niestety czeka tam Gene niespodzianka. Będzie musiała się zmierzyć z własnymi demonami oraz z zagrażającemu jej niebezpieczeństwu. Jak sobie poradzi?

Mo to syn prezesa klubu motocyklowego. Twardy, bezwzględny i lubiący kobiety. Kidy poznaje Genę, pragnie poznać przyczynę jej reakcji na niego. Klub motocyklowy ojca nie jest typowym klubem, o jakich czytaliśmy w innych tego typu książkach. Nie są przestępcami a współpracują z policją i zapewniają mieszkańcom porządek i spokój. Co nie znaczy, że Mo i jego bracia są święci.

Muszę przyznać, że autorka mnie zaskoczyła. Książka zaczyna się brutalnie, ostro i zupełnie nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Potem zmienia się w romans, gdzie między Gena a Mo jest namiętność i chemia. Akcja toczy się dość warto i szybko, może ciut za szybko. Relacja między ta dwójka rozwinęła się bardzo szybko, mimo traumatycznych wydarzeń Gena to silna i twarda babka. Z przyjemnością bym poczytała rozwinięty wątek erotyczny tej historii bo mam lekki niedosyt. Fabuła książki nie skupia się tylko na relacji tej dwójki ale na wydarzeniach. Potem następuje zwrot akcji. Niebezpieczeństwo, jakie grozi Genie i jej bratu zmienia się i idzie w zupełnie nieoczekiwanym kierunku. Gena zostaje porwana, i zupełnie nie spodziewałam się kto za tym stoi. Cały czas autorka nam sugerował kto jest dla niej zagrożeniem a tu takie buty a koniec.

Styl książki to lekka forma, która czyta się rewelacyjnie. Dodatkowo całość sprawi, że nie da się oderwać od niej. Bohaterowie są świetnie wykreowani. Zarówno Gena jak i Rachel to dwie silne babki. Polubiłam sobie od samego początku . Mo i reszta tez nie sposób ich nie lubić. Owszem są wyjątki ale o tym przekonujemy się na samym końcu. Zakończenie intrygujące, z nutą przewidywalności i zapowiadające o kim przeczytamy w tomie drugim. Muszę przyznać, że już się nie mogę doczekać aż poznam losy Kiry i Oza...

Gena to młoda...

1962

Nudna, niczym nie wyróżniająca się historia. Bardzo liczyłam na o wiele lepszą fabułę z poruszeniem wątku gwałtu. A niestety został on potraktowany po macoszemu.

Początek bardzo mocny, co pozwoliło mi myśleć, że to będzie dobra książka. Niestety im dalej tym gorzej, aby na końcu stać się słodko - pierdzącym romansidłem. Przemiana Giny, po tym co ją spotkało nastąpiło nadzwyczaj szybko. Mam wrażenie, że autorka nie przejmowała się ramami czasowymi. Mo w jednym momencie był w barze i startował do Giny by za moment Gina usłyszała że bije się z jej bratem (przed ich domem, na drugim końcu miasta). To tylko jeden przykład a było ich więcej. Szkoda mi tej książki bo pomysł był, tyle że niedopracowany. Może druga część będzie lepsza.

Otrzymawszy od Wydawnictwa WasPos do recenzji tom 2 książki cyklu „Anioły ciemności” postanowiłam najpierw poznać bohaterów tomu 1. Już od pierwszych stron książka wywołuje mega emocje, wstęp swymi mocnymi wydarzeniami wręcz wbija w fotel a dalej wcale nie jest spokojniej i delikatniej.

Virginia Ray ledwo przeżyła wizytę u ojca w więzieniu.
Wyjazd ma pomóc jej zapomnieć i pomóc w rozpoczęciu życia „od nowa”.
Morgan Collins przypomina jest o bolesnej przeszłości, a klub motocyklowy Anioły ciemności przywołuje traumatyczne wspomnienia o których chce zapomnieć.
Czy Mo odnajdzie drogę do serca dziewczyny, a może potraktuje ją jak zabawkę?
Genna się go boi bo w pamięci ma wciąż tego, który ją skrzywdził i naznaczył, a mimo to coś przyciąga ją do Mo.
No i kim jest Matt i jaką rolę odegra w tej historii?

Za pewne osoby które zaczytują się w seriach gangów motocyklowych znajdą jakieś niedoskonałości, ja takich serii nie czytuję, albo czytuję sporadycznie dlatego ta bardzo mi się spodobała. Autorka dozuje napięcie, budując bardzo fajnie swoją historię, po bardzo ostrym początku mamy chwile gdzie akcja lekko zwalnia by później przyspieszać i budować napięcie. Lubie styl pisania Moniki, to jak opisuje wydarzenia, jak swoimi słowami przelanymi na papier powoduje, że nie ma się ochoty odłożyć książki na później. Historia Genny i Mo bardzo mi się podobała, zmykam teraz w świat Oza… Czy tom drugi będzie równie ciekawy?

Virginia Ray ledwo przeżyła wizytę u ojca w więzieniu.
Wyjazd ma pomóc jej zapomnieć...

Oo super. 8/10
Jest wszystko czego można się spodziewać. Intryga (nie byle jaka),napięcie (nie tylko sexualne),no i wartka akcja (bez przynudzania).
Warto.

Oo super. 8/10
Warto.

Miejscami przesłodzona, ale i tak polecam i czekam na część drugą 👍🤗

Miejscami przesłodzona, ale i tak polecam i czekam na część drugą 👍🤗

Przeczytałam to tak szybko, że się zastanawiałam halo co jest grane ? Wszystko było szybkie i nudne, między bohaterami nie dzieje się nic więcej niż seks. Kobieta skrzywdzona w ten sposób szybko wskoczyła na niego. Fabuła też nie jest jakaś zachwycająca.

Polecam 😊

Polecam 😊