Tokyo Ghoul Zapiski

2020-04-20
2014-10-17
Karolina Dwornik
tokyo ghoul artbook manga

Fajnie poznać myśli mangaki. I do tego śliczne ilustracje.

Fajnie poznać myśli mangaki. I do tego śliczne ilustracje.

TOKYO ARTBOOK

Artbooki to rzecz jakże popularna w Kraju Kwitnącej Wiśni i niemal każda popularna manga – a przynajmniej niemal każdy popularny autor – prędzej czy później musi doczekać się wydania jakiegoś. Niektórzy uczynili wręcz sposób na życie z publikowania takich tytułów, mając ich na koncie niejednokrotnie więcej niż mang (weźmy choćby Masamune Shirow). Na świecie tego typu pozycje też dobrze się przyjęły, ale nie udało się ich zaszczepić na polski grunt. Dlatego każde dzieło z tego gatunku jest dla fanów na wagę złota. I takim dziełem jest właśnie „Tokyo Ghoul: Zapiski”. Może nie do końca to artbook, bardziej dodatek do serii, gdzie przedrukowane zostały różne grafiki, jednak jednocześnie dobrze spełnia się w tej właśnie roli i stanowi miłe uzupełnienie cyklu.

„Zapiski” to podróż Suiego Ishidy przez historię pierwszej serii „Tokyo Ghoula”. Od okładek poszczególnych tomów, przez kolorowe ilustracje, ukazujące się w magazynach przy okazji publikowania serii w odcinkach, po szkice – taką drogę przechodzimy wraz z autorem, odkrywając jednocześnie wiele zakulisowych ciekawostek.

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/05/tokyo-ghoul-zapiski-sui-ishida.html

TOKYO ARTBOOK

bardzo fajny artbook

bardzo fajny artbook

Bardzo skromna rzecz, ale ciesząca oko. Szczególnie dla fana serii i kogoś kto po prostu uwielbia styl Ishidy. Wszelkie komentarze autora oczywiście na plus.

• Manga
  • Waneko
  • Mangi
  • Artbook
  • Serie
  • Przeczytane mangi
  • Poradniki - rzemiosło, sztuka, ogrodnictwo, kulinarność i inne moje pasje

Dodaj cytat z książki Tokyo Ghoul Zapiski